Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adlersson

    aktív tag

    válasz Joci10 #13 üzenetére

    Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen értem a kérdést, de megpróbálok válaszolni. :DDD

    Ami a múlt szeretét illeti, országszerte találni több száz, vagy akár ezer éves épületeket is (kastélyok, templomok, ritkábban teljes városrészek formájában), így ezzel biztosan nincs probléma.

    Persze vannak nagyon igényesen megőrzött falvak is, melyek így gyorsan felkapottá válnak (pl. Shirakawa-go), de a trend azt mutatja, hogy szívesebben élnek városban, mert egyszerűen kényelmesebb. Nyilván így nem tudnak minden kihalt települést megmenteni az ényeszettől, de a fennmaradtakat szívesen látogatják pár nap erejéig pl. túrázás, kézműves foglalkozások, növénytermesztés / állattenyésztés stb. megismerése végett.

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

  • rgranc

    aktív tag

    válasz Joci10 #13 üzenetére

    @Joci10: ott is dívik a "falusi turizmus" valamilyen szinten, legalábbis a hagyományos szállók ("rjokan") és fürdők ("onszen") szempontjából.

    Sokkal-sokkal inkább arról van szó szerintem hogy elöregszik a japán lakosság. A fiatalok (akárcsak Magyarországon) a városokba költöznek a jobb/könnyebb megélhetés reményében és (akárcsak Magyarországon, de sokkal észrevehetőbben) sok tanya és falusi ház marad gazdátlan, ennek nem sok köze van a falusi turizmushoz.

    Ráadásul míg itthon ma már sok száz (vagy akár sok ezer) falusi házat megvettek a német, holland, stb nyugdíjasok, addig ilyen "tőkebeáramlás" és a falvak ennek következtében történő megújulása/felélénkülése Japánban gyakorlatilag szerintem egyáltalán nem létezik... Vagy másik példa: Hévízen jártunk idén, úgy láttuk nem csak magában a városban, de a környékbeli falvakban is rengeteg orosz vett házat/lakást...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák