Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgranc

    aktív tag

    válasz dabadab #3 üzenetére

    @dabadab : most voltunk az egész családdal november elején egy hétig Japánban, teljesen jól el lehet boldogulni japántudás nélkül is. Alap kifejezéseket tudok csak (mondjuk pár tucatnyi szót, tavasszal szereztük a repjegyeket és azóta próbálgattam tanulni), és a japánok nem nagyon tudnak angolul a tapasztalataim alapján, viszont Narában, Kiotóban és Tokióban (ahol mi jártunk) is szinte mindenhol ki vannak írva angolul a dolgok (irányok, helyek, tudnivalók).
    Tokióban biztos buktunk valamennyi pénzt azon hogy nem feltétlenül a legoptimálisabb átszállást/útvonalat választottuk esetleg a metrón, de eltévedni nem tudtunk igazából.

    Éttermekben pedig gyerekjáték rendelni amiatt hogy szinte mindenhol (de tényleg, kb. mindenhol) ott van a bejáratnál az ételek élethű műanyag mása, lefényképezed kint ami szimpi, bent megmutatod hogy ezt kéred. Automatából rendelős éttermek is vannak, olyanban egyszer ettünk, de ott is voltak képek és angol név...
    A boltban kajavásárlás mondjuk gyakran zsákbamacska (ott viszont nincs rajta latin betűkkel hogy mi a francot veszel), de az éttermi kaja (ramen vagy szusi vagy gombócok) olcsó szerintem, gyakrabban ettünk kint mint előtte gondoltam volna.

    [ Szerkesztve ]

  • rgranc

    aktív tag

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Valószínűleg egyetlenegyet sem. Nekem van egy csomó japán és koreai barátom (kinn és Magyarországon is) és abszolút nem ilyenek.

    Na az ilyen embereknek tudja eladni a hülye migránsos hazugságokat a fidesz, benyelik tövig...

  • rgranc

    aktív tag

    válasz Joci10 #13 üzenetére

    @Joci10: ott is dívik a "falusi turizmus" valamilyen szinten, legalábbis a hagyományos szállók ("rjokan") és fürdők ("onszen") szempontjából.

    Sokkal-sokkal inkább arról van szó szerintem hogy elöregszik a japán lakosság. A fiatalok (akárcsak Magyarországon) a városokba költöznek a jobb/könnyebb megélhetés reményében és (akárcsak Magyarországon, de sokkal észrevehetőbben) sok tanya és falusi ház marad gazdátlan, ennek nem sok köze van a falusi turizmushoz.

    Ráadásul míg itthon ma már sok száz (vagy akár sok ezer) falusi házat megvettek a német, holland, stb nyugdíjasok, addig ilyen "tőkebeáramlás" és a falvak ennek következtében történő megújulása/felélénkülése Japánban gyakorlatilag szerintem egyáltalán nem létezik... Vagy másik példa: Hévízen jártunk idén, úgy láttuk nem csak magában a városban, de a környékbeli falvakban is rengeteg orosz vett házat/lakást...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák