Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALBY

    senior tag

    Ez az Onkyo cucc még midig el van maradva 10 évvel, és még drága is.

    Ami szerintem MA egy fasza népi "mini-hifi" termék lenne,
    egy kis dobozban a következők:
    -Kb 2x~20W erősítő az egyik mai egychipes D-osztályú cuccból amikkel a Breeze Audio is játszik
    -Külső kövér táppal
    -1 RCA bemenet (DAP-nak vagy bárminek)
    -Optikai bemenet (TV-nek)
    -Usb bemenet (PC-nek/notebooknak, a szégyenletes hangkártyák helyett)
    -BT vevő, AptX-el! (tabletről, telóról lehet nyomatható)
    -valami legaljától egyel jobb DAC, nyiílván
    -lemez nem kell, usb-játékos se úgyis szánalmas lesz
    -talán még rádió se kell, tepsifonról nerádiókból sokkal jobb a választék,
    (mai ungarische rádiózás egy plusz dollárt nem érne meg már nekem(
    -egy szimpla távirányító
    -extraként SUB kimenet! ekkor aktívan vágna is 60-80Hz-nál le és fel is!
    (Hangfal nem kell, hangfalat majd veszünk mellé ízlé$ szerint, az egy külön feladat.
    (Kábelt meg pláne ne adjanak mellé az csak ruhaszárításra lesz jó.))
    Ez a kis erősítőke most kijönne Kínában 40Eft-ből, minden útonállá$$al együtt is sláger lehetne
    második rendszernek, gyerekszobába,vagy csak a kisigényű honfitársaknak a TV mellé nappaliba.
    (Ma már pont nem kéne bele semmi lejátszó képesség a telefonok és egyebek miatt.)
    Ennyi, nem is kell más baromság bele. Bőven leváltaná az összes soundbart, mono BT zajtéglát, pécészpíkert, minihifit, csak persze nem lehetne annyi bullshittel lehúzni a népet.

    Szóljatok ha lehet itthon is kapni. :DDD
    (Az igazi hi-fi, házimozi persze más világ. De egy ilyen a legbotfülűbb háztartásban is korrekt lenne)

    Persze mindezt tudja egy régi használt házimozi erősítő 40eFt-ért,
    sőt akkor kapunk mellé DTS dekódert hogy filmet is lehessen nézni, és opcionális további végerősítőket,
    egy spdif kimenetes BT vevőt kell csak a hátára aggatni

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    válasz Barton #12 üzenetére

    "Régi hifit meghagyni"
    Akiknek ilyesmire lenne szüksége, közülük lehet hogy sokaknak sosem volt hifije, épp azért kéne.

    Jók ezek a RasPi cuccok, de ez már tényleg más kategória és közönség szerintem,
    akiknél a minihifi szóba jön, ott azért a megoldásnak egyszerűnek és kényelmesnek is kell lenni,
    ez már a ló túlsó oldala lenne oda, de amúgy másnak jó lehet.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    válasz ALBY #11 üzenetére

    így hirtelen valami ehhez hasonlóra gondoltam,
    meg kell mellé (használt) jó hangfal, (VanDamme) hangfalkábel aztán had szóljon :DD
    Sokakat kiválóan kiszolgálna a sok parasztvakítás helyett!
    Forrásnak Telefon úgyis van, de mondjuk ha egy Shanling lejátszó is akad, akkor kimaxoltuk.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    válasz #72042496 #18 üzenetére

    Így van ezek a Denonok is kiválóak, hallottam is talán a 60-ast. Pont ezt a felhasználási kört szolgálnák,
    HA nem kerülnének olyan rohadt sokba mint amennyibe, merthát ennyiért a tradícionális hifi komponensekből is komoly dolgokat össze lehet már hozni, akinek meg kevesebb is elég az csak értetlenkedik a magas árakon és végül nem vesz semmit vagy valami szemetet rásóznak. Majd használtan lesz értelmük ebayről "kihasználatlanság miatt" 180euróért.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák