Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz berVi #25 üzenetére

    és akkor ezt az egész elméletet porba dönti az alix, az amd geode-s alaplapjaival...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gyulank

    addikt

    válasz berVi #25 üzenetére

    Én azt tudom, hogy amíg Pesten ingyen, vagy 500-ért hozzádvágnak 1-2 használt tápot, gépet, házzal, vagy anélkül, addig vidéken még a régi gép is drága. Én nyilván, ha vennék, jobbat vennék. Egyébként a gépem vagy 5 éves, kb. 10e volt a lap, 10e volt az E3300 proci, 10e a 2GB memória, azóta rendeltem hozzá az új procit meg 2GB memóriát összesen tizen valahányért. Igazából nem feltétlenül vettem észre különbséget, csak a tudat, hogy 4 GB, meg Duo, az reményt adott, hogy biztos jobb lesz. A 32 bites rendszerről 64-re váltásnál se tapasztaltam semmit, főleg, pl. Windowson, még most is 32 bites a Firefox... Az órajel sokat számít, meg a memória. Szerintem többet, mint a 32-64 bit, vagy duo-dual közti különbség. A régi ház nem biztos, a táp, vinyó szintén nem biztos, ha IDE volt. Tápra nem drága az átalakító, de ha van SATA-IDE az drágább lehet. De RAM-al együtt annyiért gondolom vehet jobb gépet is, ami nem 20W-ot fogyaszt. A régi gép meg miért fogyasztana 200W-ot? 1-2*700MHz-es proci szerintem nem fogyasztott annyit se, mint az E3300 ami tán 65W volt, legyen 45W, a lapon lévő dolgok lehet többet fogyasztottak a maiaknál, de nem hiszem, hogy annyival, ha meg a rossz hatásfokú tápot, és legtöbbet fogyasztó régi winyót nem cseréli ki, miért lesz 20W? Vagy ha csak a procira, videókártyára, hangkártyára, hálókártyára, alaplapra gondolsz, akkor sem hiszem, hogy mindenestül, processzorral együtt nyaldosta volna akár a 100W-ot se, nem hogy 200-at.
    2GB memóriával se, 256MB videókártyával se. És nyilván lassabbak ezek, bár nem feltétlenül a 32 bit, hanem processzor sebesség, memória méret és órajel miatt. Nem mondtam, hogy hú de faszák, a 64-re se mondom... lehetne gyorsabb a mostaninál is... Mindenki olyat vesz, és akkor amikor, amilyet tud, ha tud, anyagilag, és tudásilag. Engem manapság is hívnak utólag, hogy vettek gépet, és csináljam meg, és hát nem találok szavakat, mikor meglátom, olyan ótvar masinák. :D De nem mindenkinek az a fontos, hogy gyors legyen, van akinek szükségből kell, és csak annyit fizet ami nagyon muszáj, és/vagy nem ért hozzá. De simán 256MB-os gépek voltak pár éve a Telenornál, meg floppykat használnak a suliban. :D Meg nekem is van régi gépem, és nagyon szépen megy rajta akár a 720p is, 1080p-t már nem, de lehet, hogy a videókártya miatt. Viszont nagyon sokan nem néznek 720p-t, hanem divixet néznek. És nekik, a csere nem jár annyi előnnyel, mert amiatt nem cserélnék le.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák