Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz gyulank #10 üzenetére

    Ha most minden fut, akkor nem kell új disztrót feltenni.
    Amíg a csomagok elérhetőek 32bitre, addig tuti lesz olyan disztró, ami 32-es.
    Aztán, ha a Fireofx, Króm, stb nem jön majd ki 32 bitre, és a régebbi böngésző verziók ilyen-olyan okoból elvulnak, akkor már arra sem lesz jó a 32bit.

    Sajna, sok olyan hardver megy a kukába, ami még bőséggel használható lenne, csak senki nem hajlandó rájuk szoftvert írni.

    Létre kell hozni egy alapítványt, ami régi hardverek támogatásával foglalkozna.
    Lehetne adományozni, és akkor vagy talpon maradna a dolog, vagy nem.

    Én még tavaj írtam játékot Enterprise128-ra. :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz gyulank #10 üzenetére

    remélem nem gondoltad komolyan...
    Celeron E3200+CUDA mellett egy rohadás volt 720p-t szerkeszteni, pedig azon igencsak futkorászott a Metro 2033 64bites rendszerestül. Mostani Xeon se egy videomágus.
    Hang, hát az már a P3 időkben is ment, egy korrektebb Athlon XP-n ki lehet bírni, nem fejlődött azóta olyan sokat.
    Böngésző, na az az amiknek az utóbbi években a RAM és CPU igénye 5-10-szeresére nőtt élén a google chrome-mal, de a róka se panaszkodhat. Hogy te egy olyan fostalicskán hogy netezel élvezhetően, ami nem bír el egy 64bites linuxot, azt nemtom. P4 HT is határeset már.
    Libreoffice, húha, az még 60-70MFlopson 256RAMon is eldöcög ARM Cortex-A8 alatt, szal az se komoly. Skype is Windowson eszik többet.
    Komolyabb HD anyagok se mennek azokon a régiségeken. Képszerkesztésből meg csak az alap, emlékszek mekkora kínlódás volt a Photoshop CS5 a Celeron D-n, kösz nem kell.

    Egy olyasmi gép ami az aláírásodban van, már nem drága, kicsit gyengébben brand gépeket, 2maggal, 2GB DDR2-vel, Win7 kompatibilis DX9-10-es IGP-vel Intel AMD vonalon 25k körül alatt kapsz használtan, és akkor az igényes, minőségi.
    Ez alatt még vannak az Athlon 64-ek, meg az 1magos 64bites Intelek.
    És ha még erre sincs dodó, akkor amíg a 14.04 LTS kitart, addig kibírod hogy nem a legeslegeslegfrissebb van mindenből...

    eembörök
    nem a mainline linux kernel szűnik meg 32bitre
    hanem a pár "user friendly" fogyidisztró
    mainframe-re, meg ipari gépre ugyanúgy lehet heggeszteni mint eddig, és biztos vagyok, hogy kisebb 32 bites disztrók is maradnak, mint a CrunchBang, vagy ArchBang. Esetleg Puppy. De még lehet a Debian is, hiszen az is kb mindenre van.
    Ubuntu meg a Linuxok Windowsa az óriási tömegével, nem az kell a régi gépre.

    [ Szerkesztve ]

  • bakagaijin

    tag

    válasz gyulank #10 üzenetére

    Valószínű az lesz, mint anno pl. a Raspberry Pi-al. Valaki épít egy clustert, újraforgat és csomagol, aztán ha van van rá igény akkor felveszik hivatalos listára.

    http://arstechnica.com/information-technology/2013/03/how-two-volunteers-built-the-raspberry-pis-operating-system/

Új hozzászólás Aktív témák