Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whitehand

    senior tag

    válasz antikomcsi #49 üzenetére

    Te nem érted a dolgot a csucskategória az 3 csatornás memvezérlös majdnem dupla olyna gyors mint a kétcsatornás mainstrem, ez áttörés... akinek nincs pénze az ne akarjon csucskategóriát ilyen egyszerü... 1000$ ból kijön egy csúcs nehalem gép ami fejleszthető
    meg kell venni a csucs lapot a legolcsobb procit(300$ alatt) és egy alap 3 csatornás készletet tehát el kell döntened elöre mit akarsz mire akarod használni a gépet és mennyire nagyok az igényeid... ha nincs pénzed ne akarj csucskatógoriát ennyi a dolog nyitja

  • shabbarulez

    őstag

    válasz antikomcsi #49 üzenetére

    Szerintem te nem érted. Mindeki elég nagyfiú ahhoz hogy eldöntse pénztárcája alapján melyik árkategóriát engedheti meg magának, melyik piaci célcsoportjába tartozik. Az 500-1000 dollár vagy feletti cpu-k és 300-400 dolcsis alaplapok célcsoportjába vagy pedig a 100-300 dolcsis cpu-k és 100-200 dolcsis alaplap célcsoportjába.

    Egy LGA1160-at vagy egy LGA1366-ot ugyanúgy lehet majd fejleszteni, ahogy most egy LGA775-öt tudsz. Azokhoz is lesznek majd új alaplapok P65, P75 meg X68 meg X78 amely lapokba ugyanúgy be lehet majd pakolni a korábbi procikat és memót, ahogy most is megteheted LGA775-nél. És ha kijönnek újabb gyártástechnológiával gyártott, nagyobb órajelű cpu változatok, akkor azokra le tudod cserélni a régit, ahogy ezt most is megteheted. Nagy valószínűséggel ezek a socketek 4 évig bírni fogják, nagyjából akkor jön majd a ddr4.

    Az eltérő piaci szegmensek között nem igazán jellemző az hogy a vásárló idei-oda ugrál. Biztos hogy van rá példa, de nagyon ritka. A tömeggyártás pedig soha nem a ritka kivételeknek való megfelelésről szól. Nem tartom túl életszerűnek azt hogy valaki vesz egy olcsó vagy középkategórás mainstream kategóriás alaplapot, miközben eltökélt célja hogy rövid időn belül ezer dolcsis extrem cpu-t akar venni hozzá. Akinek ilyen távlati céljai vannak és megvan a megfelelő pénzmagja ilyen drága cpu-hoz, annak nem az 100-200 dolcsis árkülönbözet lesz a legnagyobb gondja ami egy extreme és egy mainstream alaplap között van.

    Egyébként is vásárlások döntő része komplett konfiguráció, akár üzleti szegmensből, akár a magán vásárlók döntő része esetén. Azzal tisztában vagyok hogy itt a PH-n erősen felülreprezentált a gépét állandóan átépítgető és havonta bővítgető réteg, de attól nem ők képviselik az átlagot. A döntő többség 2 de inkább 3-4 évente vesz egy komplett konfigot és nagyon elvan vele. És marhára nem érdekli az hogy a köztes 3-4 évben milyen új socket, cpu, memória típus, chipset, videokártya és egybek jöttek ki. Amikor pedig gépet cserél az adott időpillantban megvásárolható kínálatból választ a pénztárcája szerint. Mivel a vásárláskor tiszta lappal indul, számára teljesen érdektelen mi új socket meg mi nem. Ugyanúgy az sem érdekli hogy a jővőbeli 3-4 évben milyen új socketek, meg cpu-k és chipsetek jönnek majd ki, ő az alatt vígan el lesz az újonnan vett gépével. A gépvásárlók úgy 90-95%-ának ezek a technológiai változások egyészen 1xűen érdektelenek. Mápedig az AMD és Intel ügyfélkörének gerincét ezen vásárlók teszik ki, az ő igényeiknek kell elsősorban megfelelniük.

Új hozzászólás Aktív témák