Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Suker10 #4 üzenetére

    Ár alapján eddig is szét volt választva ez a két piaci kategória az extreme high end és mainstream kategória. A kettő között eddig sem igazán keveredtek a vásárlók. Az akinek csúcsminőség kell és hajlandó is megfizetni az árát az eddig is extreme kategóriás termékeket vett alaplapot 300-400 dollárért, procit 500-1000-1500 dolláért. Az akinek elég a mainstream vagy a pénztárcájából csak arra telik az eddgi is 100-200 dolláros alaplapot és 100-300 dollár között procit vett hozzá. Ugyanígy különbség az hogy aki 2-nél több videokártyát akart belegyömöszölni az alaplapjába az eddig is felső kategóriás alaplapot vett ahhoz való procival, a mainstream szegmens vásárlóinak meg nem igazán van igénye és pénze kettő vagy több videokártyás konfigurációra.

    Szóval a piac eddig is szegmentál volt, attól mert most fizikailag is eltérő foglalatot kaptak sok minden nem fog változni. Szerintem nagyon racionálisan az extreme high end desktop szegmens közelítették a szerver szegmenshez, ahol szintén a nagy teljesít a cél, míg a mainstream szegmens jobban szegmentálták ahol az abszolút teljesítmény, hanem sokkal inkábbb az ár a meghatározó tényező.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Depression #6 üzenetére

    Ez után is megmarad a fejleszthetőség, ugyanúgy ahogy eddig, hisz mindkét szegmensben ugyanúgy jönnek majd ki gyorsabb processzorok ahogy eddig is így történt. Az extreme szegmes processzorai az elmúlt évek során sem váltak olcsóvá, mivel ez egy presztísz szegmens ott pedig marketing szempontból nyerő ha valami jóárasítanak. Az extreme termékeket eddig inkább kivezették a piacról, mint hogy olcsóbban adják és helyettük bevezettek új termékeket, ami már a mainstream piaci szegmensnek szólt, olcsóbb áron.

    Ez gyakorlat pedig ez után sem fog megszakadni. Most kijönnek majd LGA1366-on az extreme high end desktop procik 2.66, 2.93, 3.2 Ghz-en ~300,500,1000 dolláros árcédulával. De jővő ősszel jönnek majd a mainstream 4 magosok LGA1160-ban. Azoknak az órajele lesz mondjuk (2.13), 2.4, 2.66, (2.93) Ghz. Értelemszerűen azok az órajelek amik az maintream szegmensben majd megjelennek, azok az extremeből majd kiesnek, hogy ne legyen átfedés, ahogy eddig is ez történt. Vagyis a Core i7-esek közül akkor majd kivezetik a 2.66 és esetleg a 2.93-as órajelű példányokat. A 3.2-es ára leesik majd 500 dollára, és lesz egy új 3.43Ghz-es ezer dolcsis csúcs példány. A kivezett 2.66 és esetleg 2.93-as órajelű példányok pedig leköltöznek a mainstream szegmensbe és LGA1160 tokozást kapnak az áruk pedig olcsóbb lesz.

    Én nem tartom valószínűnek hogy a jővőben az extreme szegmens 300 dollár alatti árcédulát kapjon, véleményem szerint ez most egyedi, a bevezetéshez köthető eset. A jővőben el fognak különülni árban is a szegmensek, a mainstream procik megmaradnak 100-300 dollár között az extreme kategória pedig 500-1000 esetleg a fölötti árszegmenst fogja megcélozni.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Depression #20 üzenetére

    Ez után is bele lehet rakni a quadot az olcsóbb alaplapba. Az LGA1160 tokozású alaplapok olcsóbbak lesznek, mivel 2 chipes felépítésűek lesznek. Ugyanúgy ahogy most vannak P43 vagy P45-ös mainstream deszkák a jővőben ősszel is lesznek majd P55 vagy P53-as mainstream alaplapok. Amikben ugyanúgy belerakhatsz 2 vagy 4 magos Nehalemeket, ahogy most is belerakhatsz 2 vagy 4 magos Core2-eseket.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Suker10 #19 üzenetére

    Annak ellenére hogy most közös tokozása van az extreme és mainstream prociknak és az X48 és P45-ös alaplapoknak, attól még nem igazán járnak át egyik szegmensből a másikba a vásárlók. Egész 1xűen azért, mert annak akinek egy 150 dolláros P45-re telik meg egy 200 dolcsis procira, az eddig sem vett 300 dolcsis X48-at meg ezer dolláros extreme procit és ez után sem fog venni. Annak akinek pedig telik rá, az meg fogja venni és nem nagyon fogják érdekelni a mainstream termékek.

    Ez a jővőben is így marad, annak akinek telik 300 dolcsis X58 alaplapra meg ezer dolcsis Core i7 procira az az extreme szegmens termékeiből fog vásárolni. Az akinek csak 150 dolcsis alaplapra meg procira telik, az majd vesz egy LGA1160-as P55-0s alalapot jővő ősszel, hozzá egy 2 vagy 4 magos Nehalem procival.

    Miután megjelenik a Core i7, utána a Core2 Extreme procikat ki fogják vezetni, mert onnantól nincs már igazán szerepe a mostani 1000-1500 dolcsis Core2 Extreme vonalnak. Ugyanígy jővő ősszel, majd ha jönnek a Nehalem mainsteam termékek a Core2 mainstream vonal elindul majd az olcsóbb Value szegmens felé, kivezetik a nagyobb termékeket és helyükre lépnek a Nehalemek, a kisebbek pedig a Value szegmensbe kerülnek.

    De ez termék bevezetés így volt eddig is, most is így lesz és Nehalem utáni változatoknál sem igazán lesz másképp. Nincs semmi új a nap alatt.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz proci985 #25 üzenetére

    A QX6700 szintén extreme szegmesbe szánt termék volt, ezer dolcsiba került és soha nem is lett olcsóbb. Helyette inkább kivezették, ahogy ezt már előbb leírtam. Helyette lett a Q6700 ami már a mainstream szegmesbe lett szánva, olcsóbb áron került piacra és idővel még olcsóbbá vált. Az árrotáció a mainstream termékeknél van a presztízs extreme termékeknél nem igazán van áresés.

    A több videokártyát azért erősen abban a piaci szegmensbe vesznek ahol telik a legdrágább termékekre. Azért ha megnéznéd azt hogy az extreme termékeket vásárlók között hány több videokártyás rendszer van és a mainstream termékeket vásárlók között akkor igen marginális különbséget találnál. De ez elég logikus is. A 4 magos mainstream Nehalemeknél ugyanúgy meglesz még a 2 videokártya lehetősége, 2-nél több nem lesz az az extreme sajátja lesz. Nem mintha a 2 videokátyának is olyan nagy szerepe lenne ebben a szegmensben, gyanítom elhanyagolható az a vásárlói réteg aki mainstream rendszerhez 2 videokártyát vesz. A 2 magos Nehalem esetén pedig csak egy külső videokártya lesz majd csatlakoztatható, de aki ebbe az árszegmensbe vásárol annak nem igazán lesz igénye 2 videokártyára. A piaci szegmens alapján ez is elég jó differenciált az vásárlói igények függvényében.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz tlac #37 üzenetére

    Miért ne lehetne megtenn?. A p35 megfelelője majd a p55 lesz. A q9550 pedig nem extreme proci, hanem a mainstreamnek a teteje. A Nehalem mainstreameknek is lesz majd teteje ami a nagyobb teljesítményt képvisel. Ahogy az előbb írtam nagy valószínűséggel jővőre amikor kijönnek 2.66 vagy 2.93 ghz körül lesz majd a mainstreamek teteje. Most novemberben ilyen órajelű procik még az extreme szegmensbe fognak elstartolni, de jővőre majd onna kivezetik őket és átkerülnek a mainstreambe, a extreme procik órajele pedig majd felfelé fog bővülni.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz antikomcsi #49 üzenetére

    Szerintem te nem érted. Mindeki elég nagyfiú ahhoz hogy eldöntse pénztárcája alapján melyik árkategóriát engedheti meg magának, melyik piaci célcsoportjába tartozik. Az 500-1000 dollár vagy feletti cpu-k és 300-400 dolcsis alaplapok célcsoportjába vagy pedig a 100-300 dolcsis cpu-k és 100-200 dolcsis alaplap célcsoportjába.

    Egy LGA1160-at vagy egy LGA1366-ot ugyanúgy lehet majd fejleszteni, ahogy most egy LGA775-öt tudsz. Azokhoz is lesznek majd új alaplapok P65, P75 meg X68 meg X78 amely lapokba ugyanúgy be lehet majd pakolni a korábbi procikat és memót, ahogy most is megteheted LGA775-nél. És ha kijönnek újabb gyártástechnológiával gyártott, nagyobb órajelű cpu változatok, akkor azokra le tudod cserélni a régit, ahogy ezt most is megteheted. Nagy valószínűséggel ezek a socketek 4 évig bírni fogják, nagyjából akkor jön majd a ddr4.

    Az eltérő piaci szegmensek között nem igazán jellemző az hogy a vásárló idei-oda ugrál. Biztos hogy van rá példa, de nagyon ritka. A tömeggyártás pedig soha nem a ritka kivételeknek való megfelelésről szól. Nem tartom túl életszerűnek azt hogy valaki vesz egy olcsó vagy középkategórás mainstream kategóriás alaplapot, miközben eltökélt célja hogy rövid időn belül ezer dolcsis extrem cpu-t akar venni hozzá. Akinek ilyen távlati céljai vannak és megvan a megfelelő pénzmagja ilyen drága cpu-hoz, annak nem az 100-200 dolcsis árkülönbözet lesz a legnagyobb gondja ami egy extreme és egy mainstream alaplap között van.

    Egyébként is vásárlások döntő része komplett konfiguráció, akár üzleti szegmensből, akár a magán vásárlók döntő része esetén. Azzal tisztában vagyok hogy itt a PH-n erősen felülreprezentált a gépét állandóan átépítgető és havonta bővítgető réteg, de attól nem ők képviselik az átlagot. A döntő többség 2 de inkább 3-4 évente vesz egy komplett konfigot és nagyon elvan vele. És marhára nem érdekli az hogy a köztes 3-4 évben milyen új socket, cpu, memória típus, chipset, videokártya és egybek jöttek ki. Amikor pedig gépet cserél az adott időpillantban megvásárolható kínálatból választ a pénztárcája szerint. Mivel a vásárláskor tiszta lappal indul, számára teljesen érdektelen mi új socket meg mi nem. Ugyanúgy az sem érdekli hogy a jővőbeli 3-4 évben milyen új socketek, meg cpu-k és chipsetek jönnek majd ki, ő az alatt vígan el lesz az újonnan vett gépével. A gépvásárlók úgy 90-95%-ának ezek a technológiai változások egyészen 1xűen érdektelenek. Mápedig az AMD és Intel ügyfélkörének gerincét ezen vásárlók teszik ki, az ő igényeiknek kell elsősorban megfelelniük.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Gyuri27 #79 üzenetére

    Miért ne lehetne a jővőben is megcsinálni ugyanazt amit leírtál? Mondjuk jővőre vesz valaki egy P55-ös alaplapot és vesz bele egy 2 magos Nehalemet. 1-1.5 év múlva ugyanúgy vehet majd bele egy 32nm-es 2 magos Nehalemet, sőt akár 4 magosat is, ahogy most is bele lehet rakni 4 magos Penrynt az általad írt alaplapba. Ez semmiben nem fog különbözni az általad írt 65nm-es core2 ->45nm core2 váltástól, de akár a 45nm-es quad is belefér a történetbe, ahogy ez LGA1160-nál is bele fog férni a 32nm-es quad.

    Egyvalami nem fér bele de ez az általad leírt config esetén sem lenne túl tipikus lépés. Az ha a g31-es alaplapot egy QX9650 vagy QX9770-es extreme procival bővítenék. Annak akinek telik ezek dollár fölötti extreme procira nem az lesz a legnagyobb gondja hogy a g31-es alaplapját jobbra cserélje. Ez ugyanígy lesz Nehalemnél is, azok akik egy mainstream kategória mellett döntöttek és vettek egy P55-ös alaplapot, nem az extreme kategóriás LGA1366-os procik árkategóriájában fognak bővítést keresni. Így aztán számukra bővítés szempontjából teljesen érdektelen lesz az hogy ez az árban eltérő kép piaci szegmens termékei nem socket kompatibilisek.

    A memória generáció váltás az mindig ez fájó folyamat, ahol minden az Intelnek kell felvállalnia a rosszfiú szerepét. Egész 1xűre neki van meg a kellő piaci részesedése ahhoz hogy egy ilyet keresztül vigyel, az AMD mindig követő szerepet játszik ebben a folyamatban. Ez minden generáció váltásnál így ment hogy minek az új ha az drágább, jó a régi is. Aztán amikor az új mainstremesedet és az ára lement ugyanarra a sizntre mint a régi akkor már senki nem emlekézett arra korábban miért szentségelt. Ez egy természetszerű folyamat is időbe telik és valakinek végig kell vinni, ez a valaki meg mindig az Intel, mert az AMD túl piaci ahhoz hogy egyedül képes legyen célt érni. Persze lehet azt mondani minek van szükség új memória generációkra, jó a régi is. Persze ilyen gondolkodásmód mellett a mai napig egycsatornás sdr memóriák lennének a gépekbe, akkor meg az lenne a baj hogy miért nem csinálnak gyorsabbakat.

    Azzal hogy egy teljesen új architectúrára tér át az Intel úgyis le kellett cserélni az összes tokozást, hisz ez máshogy nem kivitelezhető. Akkor meg már nem oszt, nem szoroz hogy ezzel egyidőben időzítik az új memóriaszabványra való áttérést. Sők az vásárló szempontjából ez kifizetetten jobb. Csinálhatták volna külön is, hogy most csak a cpu rész változik, jővőre meg a memória és vele együtt a cpu is az integrált memó vezérlő miatt. De azon csak még nagyobbat bukna a vásárló, persze a cégeknek üzletileg több pénz hozhatna.

Új hozzászólás Aktív témák