Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #93 üzenetére

    " mire a pénztárhoz jutok, hogy kifizessem a 3db kiflimet hirtelen elértéktelenedik a pénz. "
    Nyilván nem, de azért az még itthon is előfordult, hogy amint megkaptad a fizud, menni kellett kaját venni, mert estére már nem ért semmit (40-es évek vége, pengő.)

    "Viszont olyan igenis elő szokott fordulni, hogy bedöglik a terminál, áramszünet van vagy csak valamiért nem akarja elfogadni a kártyát, vagy duplán veszi le róla az összeget vagy"
    Ez inkább a 2000-es évek elején fordult elő, az utóbbi legalább 10 évben nem láttam ilyet.
    A kp-val is előfordul, hogy nem nyílik a kassza, nem jól ad vissza a pénztáros, nem tud visszaadni...

    "Csak gondolj bele, hogy egy KP nélküli világban ha lenne mondjuk egy 5 napos áramszünet, "
    Az egy csak készpénzes világot is felborítana :D Meg azért ne már, terminálokat már az utolsó pusztai fesztiválokon is használnak régóta.

    Az állam a kápét is einstandolni tudja. Sőt, minden mást is. Ld. még 50-es évek...Akkor nem gyengén megtörtént. Mi garantálná, hogy most nem?

    Sőt! A fizikai pénz hamisítható. Na az még egy szép dolog, ha hozzád kerül olyan.

    Meg nézd meg a csomagszállítás utánvételi díjait. Brutál pénzek. Utalva ehhez képest semmi. S ha vásárlás során átvernek, fizikai pénz esetén hogyan bizonyítod, hogy fizettél, hogy mennyit...

    Szóval nekem szimpibb, hogy nem kell papírdarabokkal szórakozni - ennek hiányában kisebb eséllyel rabolnak ki / törnek be, stb., és kényelmesebb is. Hogy függés? Az meg van ezerféle más módon amúgy is. :S

    @Syl : Nem mondtam, hogy nem is volt ilyen, meg azt sem, hogy nem fordulhat elő. Olvasd el újra.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák