Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moleculez

    veterán

    válasz Sinesol #21 üzenetére

    Én is így voltam vele, aztán vettem egyet, és belaktam. Bennem konkrétan munkaeszköz lett. Reminders Appban automatizációkat onnan futtatok, Siri, számolgatások, rengetegszer nem veszem elő a telót munka közben, mert látom a notifikációt azon is, olykor meg is válaszolom onnan (ez nálam kritikus, mert ha előveszem a telót azért, hogy válaszoljak egy üzire, mindent is megcsinálok, csak az üzire nem válaszolok :DDD ). Felkapom a hívást, amíg előveszem a telót, gyalogos térkép, és még ki tudja mi mindent innen intézek.
    Óralapok előre beállítva munkához, hobbyhoz, otthonra, egy suhintással váltok.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Sinesol #21 üzenetére

    Pedig pont egy okosora teheti kenyelmesse az egyre kenyelmetlenebb meretű telefonok hasznalatat...pontosabban a "nem hasznalatat" Minel nagyobb a telefon annal jobban jon az okosora.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Dany007

    veterán

    válasz Sinesol #29 üzenetére

    Így van, azért nagy dolgot én se várok el.
    De ha megnézzük az i6 desingt: Link, meg az X-et: Link, akkor látható, hogy valódi design különbség csupán a kijelző oldalon van, a notch és a vékony káva.

    Persze még sokmindent bele lehet magyarázni, hiszen nagyobb lett, más a kamera, de ha az alap designt nézzük, akkor mégiscsak egy lekerekített téglalap, aminek az élei is lekerekítettek. És ezek nem változtak 6 éve... Ellenben az i4 szögletes élei és még az oldalgombok design-ja is más volt.

    Szóval ha az alapokat nézzük, akkor szerintem ez a kétféle design érvényesült eddig. "Szappantartó" forma az első iPhone-tól az 3GS-ig, majd szögletes az i4-től az i5s-ig, majd újra "szappantartó" i6-tól az i11pro-ig.

    És ha hihetünk a pletykáknak, akkor most megint visszatérnek a szögletesebb design irányába: Link. :)

    Tehát egyáltalán nincsenek nagy elvárásaim és ahogy te is mondtad, nagy csodát nem lehet tenni, mivel ma már egy telefon külsejének 90%-át a kijelző foglalja el szal... Ennyi.
    De nekem ez az i4 féle design sokkal sokkal jobban tetszik :) És remélem ilyen lesz!

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Sinesol #27 üzenetére

    "A nagyobb méret meg szerintem pont jó a telóknál, ez a 6 inch körüli méret már egészen használható.... "

    "...már egészen használható..."

    Igen, a 7 inches meg hasznalhatobb, ahogy a 8, meg a 10 is, csak ezt korabban tabletnek hivtak...ami allitolag zsakutca es nem veszi senki. Kozben ma a trend 6.5 inch korul van kb. minden arszegmensben es megjelentek a ket kijelzos, meg szethajtogatos megoldasok, mert a gyartok tobbsege szerint az innovacio = nagyobb, erosebb, tobb.

    Ezert irtam, hogy ideje lenne mar ujragondolni a "telefont". Volt, van par tenyleg innovativ reboot projekt, csak vagy nem jutott el a piacig, vagy "amator" probalkozas volt.

    Csak meg egy kerdes: Milyen iranyba kellene fejleszteni egy mai csucstelefont? Hany kamera kellene meg ra? hany megapixel lenne eleg?, mekkora zoom, mekkora kijelzo, a 4K eleg lesz vagy kell a 8K?

    Persze lehet hogy van jovoje a tabletmeretu (mindenre is jo) hordozhato eszkozoknek, amiket valoszinuleg nem zsebben, hanem valami tokban hordanank a meretuk miatt, de akkor kell melle valami kicsi, konnyen kezelheto, allandoan keznel levo kutyu.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Sinesol #36 üzenetére

    Az óra inkább kiegészíti a telefont, vagy áthidal olyan helyzeteket, amikor a telefont nem tudja vagy akarja magával vinni az ember. A (#20)-ban tök jó a példa, hogy mikor lehet praktikus.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Sinesol #38 üzenetére

    Más pedig úgy van vele, hogy ez jobb, mint vinni a telefont is, ráadásul az óra rögzíti az edzés részleteit. Olyan is adódik, hogy szól a telefon, de az órán már látszik, hogy adott értesítés/üzenet/hívás nem érdekes. Máskor egyszerűbb órával fizetni. Apró kényelmi dolgok.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz Sinesol #36 üzenetére

    Hát, igazabol meret szempontjabol az a jo, ha minel nagyobb, miközben még a zsebedben is elfér.

    Ez ízlés kérdése, neked bejön, másnak meg nem biztos, nem lehet általánosítani. Nézz be bármilyen random mobilos topicba, vagy cikk alatti comment szekcióba. Találni fogsz egy halom embert, akik azért sírnak, mert nem tudnak kisebb méretű telefont venni a felső kategóriában, csak nagy péklapátokat. Elég csak az új SE-t megnézni, viszik mint a cukrot. Pont ezért. És az még nem is elégíti ki ezeket az igényeket teljesen, mert egyáltalán nem felső-kategóriás.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Sinesol #36 üzenetére

    Az okosora pont a nagyobb telefonokat egeszitheti ki kivalo modon, mert nem kell minden aprosag miatt elovenni.

    - Uzenetek jonnek ra az SMS-tol kezdve az social media, chat szolgaltasokon keresztul az esemenyekre, idopontokra valo figyelmeztetesen keresztul, a hirekig, Ezeknek a tobbsege nem igenyel reakciot, de van ahol reagalni is lehet mar ezekre az oran keresztul.

    - Az erintesmentes fizetes is jobb ha oran keresztul tortenik, mert szinten megsporolja a telefon elokapasat, sot biztonsagosabb is bizonyos helyeken nem mutogatni egy-egy draga telefont.

    - Az egeszsegi parameterek jol jonnek akkor is ha nem sportolsz, es evrol evre egyre tobb parametert tud figyelni, sot figyelmeztetni is extrem helyzetben.

    - Egyre tobb app van ami ergonomikusan megfelelu UI/UX-en keresztul. Akar pl. gyalogos navigacio.

    - Zene hallgatas kozvetlenul orarol. Ki akarja elvinni a nagy nehez telefonjat futashoz, vagy epp otthagyni az edzoteremben valamelyik gepnel? Ha onalloan is tud fogadni hivasokat, az meg egy piros pont.

    Es ekozben szinte semmi kenyelmetlenseget nem okoz. (A rovid uzemido jelenleg az achilles sarka) A karora termeszetes mindenki szamara, szoval az ora/naptar funkciot nem is emlitettem.

    Mindezek egyszerre novelhetik a telefon uzemidejet es a biztonsagot is. Az uzemidot azert mert nem kell bekapcsolni a telefon kijelzojet minden aprosag miatt...ami naponta tobb tucat, vagy akar tobbszaz alkalom is lehet. Biztonsagos mert nem kell elovenni a telefont, vagyis nem kaphatjak ki a kezedbol az utcan, buszon, sot meg kisertes is kisebb, mivel nem latjak. Plusz kevesebb alkalom adodik arra, hogy elejtsd.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák