Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbandi

    tag

    Csomót olvasgattam pár napja az oldalukat. A cikkben van egy hiba, az A verzión csak 1 usb van (ennyit tud a SoC, a B verzión van egy usb hub+ethernet chip). A végleges B-t hitelkártya méretre tervezik, az A még kisebb lesz. További különbség, hogy az A verzión 128MB ram van, a B-n 256. És azért nincs rajta dual cortex, meg 1GB memória, mert akkor nem férne bele 25$-ba, és a projekt fő célja, hogy a gyerek tudjon kísérletezni azzal, hogy linuxot telepít, webszervert indít, anélkül, hogy Apu gépét hazavágná.
    Részletesebb specifikációk is vannak a meglehetősen elrejtett wikijükben
    Egyébként angliában készül, és valószínűleg lesz nemzetközi rendelés, szóval kétlem, hogy sokkal drágább lesz itthon (ha nem félsz kintről rendelni)
    Amúgy ugyanez a SoC van egy Roku 2 nevű médialejátszócsalád HD képes tagjaiban.
    Ja és az egyik arca a projektnek David Braben, aki az Elite játékokról híres.

    Egyébként túlzás ezt pc-nek hívni. A cpu-ja egy gyenge-közepes androidos telefonnal egyenértékű. A gpu része meg egy médialejátszóval. Nem valószínű, hogy kényelmesen használható desktop gép lesz belőle, nem ez a cél. Ez egy nagyon olcsó beágyazott számítógép, amit nem sajnálsz odaadni vérpistikének, hogy linuxot tanuljon.

    [ Szerkesztve ]

  • bbandi

    tag

    válasz GeoPhoto #50 üzenetére

    Pont ezért örülnek neki sokan, mert nincs benne kijelző meg hasonló sallangok. Ráadásul a legtöbb hasonló kategóriás hw-n nagyon nehéz sw-t cserélni. Én pl openwrt-vel csináltam routerből webrádiót, de vannak vele problémák (konkrétan ékezetkezeléssel). Ha egy arm-es debiant fel tudnék rá tenni, akkor nem lenne.
    További öröm, hogy ki van vezetve egy rakás GPIO, I2C, I2S, SPI.
    Mondjuk hozzá kell tenni, hogy én amúgy is beágyazott programozásból élek.

  • bbandi

    tag

    válasz GeoPhoto #60 üzenetére

    Persze, tudom, hogy nem lenne az probléma a szoftvercsere, csak nincs rá igény. A cikk meg tényleg kicsit mellélőtt a felhasználói bázis tekintetében. Én azért örülök ennek nagyon, mert hasonló tudású beágyazott lap amit eddig ismertem az a BeagleBoard volt (kb ugyanez csak ARMv7), viszont 150$-t sajnáltam rá.
    A nagy kérdés, hogy az eredeti célközönségnek, az oktatásnak jó lesz-e, és hogy üzletileg sikeresek lehetnek-e.

Új hozzászólás Aktív témák