Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyergess

    tag

    válasz Ragacska #8 üzenetére

    Például egyeseket rohadtul zavar mindenféle vezeték, ahogy engem is. Ahol csak lehet, ki szeretném váltani vhogy. Notebookot használok, de abból is lóg a táp, a külső vinyó, a kártyaolvasó, a szkenner, a nyomtató és olykor a mobilom is - mindez elég bosszantó, mert a noti nem fix helyen van. Asztali gépnél (van idehaza 3 is) még rosszabb a helyzet, rohadt ronda és helypazarló a rengeteg madzag. Szóval van létjogosultsága.

  • Ragacska

    tag

    válasz Ragacska #13 üzenetére

    Csereben nagyobb, nehezebb a mobilod es lassaban is tolt fel. Nem is tudod hasznalni toltes kozben mert ott kell lennie a lapon vagy csak nagyon korulmenyesen.
    <szarkazmus>Szoval teljesen megegeri a 2mp amit megtakaritasz, hogy nem kell bedugni.</szarkazmus>

    [ Szerkesztve ]

  • nyergess

    tag

    válasz Ragacska #14 üzenetére

    Már tovább gondoltam a dolgot, nem leragadva a mobiloknál, azért írtam azt, amit.
    De a töltés közbeni használhatóságról: egyrészt, kb úgy használható, mint az elektromos fogkefe, ami állandóan a töltőn lóghat, s csak használat idejére felveszed a helyéről. Ergo nem köt a töltőhöz annyira. Am nem hiszem, hogy lassabb lenne, mint az USB-n való töltés, vagy ha mégis, majd fejlődik tovább. Hatásfok ugyanígy. Egy tulképpeni gyerekcipős koncepciót nem szép elítélni, majd lesz jobb idővel. Másrészt akksikat se a mostani teljesítményük alapján ítéld meg (lásd okosteló jó, ha egy napig bírja használattal), hanem mondjuk 4-5 évvel később, amikor már remélhetőleg előretörnek az újabb technológiák, s jelentősen megemelkedik az üzemidő. Ebből következik, hogy mondjuk rárakod este a mobilodat és nyugodtan feltöltődik neked reggelre, nem kell birizgálni.
    Jah és nehézség: nem tudom, a cikkben említett cucc mennyit jelentene mobilok szintjén, de mint korábban írtam, lesz majd kevesebb is.
    És még egy: ha minden mobil szarság tudná ezt, elég egy nagyobb felület (pl asztalon), s azzal is spórolsz a madzagokon, mert csak ezt az egyet kell majd bedugni a hálózatba.

    [ Szerkesztve ]

  • nyergess

    tag

    válasz Ragacska #16 üzenetére

    A két kivett idézet összefügg: ha nagyobb az akksi teljesítménye, nincs szükség napközben töltőre rakni, ergo nem kell baszogatnod töltés közben. Erre próbáltam volna utalni.
    Hatásfok: mondom, mint ahogy a cikk is írta, közel 20%-kal javították a korábbi modellhez képest, így lett 73%. Még pár évig "faragnak" rajta, s eléri a vezetékes szintet. Minden csak pénz és fejlesztési kedv kérdése... Akkor már lesz értelme nagyobb fogyasztókat is ezzel a technológiával tölteni, működtetni. (Itt persze nem az atomerőművekre gondolok, amit egyesek használnak PC-nek, hanem notebook, tablet, akár fényképezőgép/kamera, stb.)
    A mérettel ne gyere már megint. Mondtam, nem mostani állapotokat kell figyelni, hanem jó pár évvel későbbre kell tekinteni, amikor megoldják az esetleges méret gondokat, hatásfokot, árat, stb. Ha megnyugtat, a cikkben említett állapotában még nekem se kellene. :)
    Köszönöm, hogy leírtad, hogy ez is vezetéken keresztül kapja az áramot, pontosan ezt írtam én is. Na de ez lenne össz egy, míg ha elosztót pakolsz fel, lesz egy böhöm szarod az asztalon, plusz abból kilógó min 3-8 vezeték. Hogy értsd a gondomat: esztétika és praktikusság, ezek a minimum követelményeim. (Egyébként az asztalt csak példaként említettem, lehet az éjjeli szekrényen, konyhapulton, akárhol, ez a legkisebb probléma.)
    Ahogy a legelső hsz-ben írtam, rengeteg energiazabáló cucc van idehaza, mindegyik legalább egy madzagot használ, s ez rohadtul csúnya. A mobilabb cuccokat legalább lehetne vmi hasonló technológia alapján egy rendszerről működtetni, annyival csökkenthető lehetne a dzsungel.
    De nem is csak az energiafelvétel zavar, hanem az adatátvitel is. Örülnék, ha a szkennert, külső vinyót, kártyaolvasót, stb is vezeték nélkül tudnám működtetni és összekapcsolni a géppel/gépekkel.
    Már a notimnak is nagyon örültem anno, hogy sokkal kevesebb kábel lógott ki belőle, mint egy asztali PC-ből. De még így is sok volt, ezért jött a Wifi, a rádiós egér, bluetoothos nyomtató. A laposomat nem fix helyen használom, egy kb 1,5m-es sugarú körben mozgatom ide-oda, ezért is roppant zavaró, ha mindenféle kábelek lógnak ki belőle. És akkor ez még tűrhető, de ahogy a 3 asztali gép+azokhoz is 4 nyomtató, s további kütyük vannak még a lakásban, amiből tényleg milliónyi kábel lóg, s nem igazán tudjuk "elrejteni" őket, az már nem csak zavaró, hanem iszonyat ronda is.
    Jah, mielőtt jönne a reflektálás: tudom, hogy egyes cuccokat egy jobb wifis routerrel meg lehetne oldani, hogy azokhoz csatlakozva elérjem és megszabaduljak azzal is pár kábeltől, de még ezek is nagyon drágák, így nem jönnek (egyelőre) szóba.

    Na de, hogy lezárjuk a vitát, én látok benne fantáziát, te nem, ez nem baj. Majd 5-10 év múlva, ha már lecsurognak ezek az egyszerű emberekhez is - persze addigra jelentősen továbbfejlesztve -, akkor mindannyian el tudjuk dönteni, szükségünk van-e rá vagy sem. Addig pedig marad a "+2mp-es" procedúra.

Új hozzászólás Aktív témák