Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz M.Úr #19 üzenetére

    na igen, az autó, és főleg a terepjáró bérlés nem olcsó móka. idénre amúgy is piszkosul megdrágult minden. 2011-ben 8 napra 900 euróért béreltünk Nissan Terrano II-t (mégis csak nagyobb mint a Jimny.

    3 éve nekem is körút volt, itt a leírás itt: [link] te merrefelé jártál? Jimny-vel amúgy bőven át lehet kelni folyókon, persze ésszel, de vannak olyan szakaszok, ahol nincs 30-40 cm-nél mélyebb merülés, azt simán bírja.

    a keleti oldalon remélem használtátok a 939-es hegyi úton át a lerövidítést, nagyon szép táj, sajnos nem fényképeztem ott 3 éve :(

    a bálnalest én kihagytam, nem akartam erre fél, vagy az oda-visszautazással inkább 1 napot eltölteni. Reykjavik engem sem nyűgözött le. és amellett, hogy tényleg lenyűgöző az Arany Körút, meg a vízesések az 1-es út mentén, de az igazi Izland számomra a Felföldet jelenti.

    Dettifoss-nál a nyugati oldalon, a 862-es út aszfaltozott, pont akkor fejezték be 2011-ben amikor arra jártunk. meg nem mondom, hogy melyik oldalról szebb a vízesés, sztem mindkét oldalról látni kell [link]

    én is csak és kizárólag júl-aug hónapokban mennék Izlandra, októbertől májusig egy pokoli hely az ország :) a kempingezéssel én nem vagyok kompatibilis, akkor már inkább vmi lakóautót bérelnék, lehetőleg 4x4-es alappal :)

    nézd én nem vagyok egy über sofőr, de 2400 km Land Cruiser vezetést gond nélkül abszolváltam, beleértve a nagyon kemény terepeket is. észnél kell leni mindvégig, ennyi. necces szituáció csak egyszer volt, amikor nem mértem fel eléggé a folyón átkelésnél a part talajszerkezetét. lehet, hogy a 2 tonnás LC-t már nem annyira fújja a szél :)

Új hozzászólás Aktív témák