Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #28 üzenetére

    Ezt mindig bedobod és nekem, mint korábbi csíkmonitor haternek kell leírnom, hogy 32"-tól rohadt magasak a monitorok egy normál íróasztalra. Ez meg 43". A nyakad leszakad...
    Innentől van értelme "csíkozni".

    A hírhez nem tudok hozzászólni érdemben. Nekem sem értelmezhető az ára de már mindent leírtak előttem.
    Talán azt nem, hogy hány Lada jön ki belőle. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #46 üzenetére

    Én munkára még mindig nem merném vállalni. (Az meg külön zavar, hogy több helyet foglal. A Samsung sík, falra felcsukható monitora a legszimpatikusabb :D)

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #30 üzenetére

    32" előtt ülök most is. Nem szívesen cserélnék sokkal kisebbre... irodában 24" van, nyilván annál sokkal, de sokkal jobb és hatékonyabb ezzel a munka. De magasságra nekem már határeset, ezért most már elgondolkodnék egy 34" UW-n, vagy 38"-on (ez hasonló magasság de 1-2cm-rel ez is kisebb).
    Mondom ezt úgy, hogy 40" előtt is ültem már. Meg mint mondtam, a csíkmonitorok fikázásának élharcosa voltam. :D

    Spec. nálam magas az asztal, így az ergonomikus beállítás, hogy kb. a tetejével legyen egyvonalban a szem, vagy annál kicsit fentebb, épp megvan. Kisebb, normál asztalnál még valószínűleg jobban beleférne a 32" magassága.

    De eddig az egyéni szoc problem. Ha ettől függetlenül vizsgáljuk akkor sincs igazad szvsz, ugyanis ezek abszolút értelemben is limitálnak. Nézzük sorban amit írtál,
    Magasság vs szélesség:
    1. Mindenki asztal előtt ül így már fizikailag is jóval korlátozottabb a függőleges terjeszkedés mint a vízszintes. Függőlegesen lefelé ott az asztal. :D
    2. A látómező fektetett téglalap alakú. Hogy 16:9 vagy szélesebb az leginkább attól függ mennyire az éleslátási területet nézzük, de inkább több mint 16:9.
    3. Ha így sem látod be - élesen biztos nem - fizikailag megintcsak könnyebb nyakat forgatni mint emelgetni. Egyszerűen lecsekkolható...
    4. De ha minden kötél szakad még ott a forgószék is tipikusan. Utánafordulsz székből pár fokot: done.
    Persze utóbbi kettő is terhel ahhoz képest mintha beülsz 1db 24"-os elé amit átlátsz forgás/nyakforgatás nélkül, de ez már nem ennek a kérdése: ha kell a nagyobb felület akkor valahol kompromisszum lesz. Forgás függőlegesen, vízszintesen, vagy kis felületen tabolgatás ami szellemileg lesz nehezebb, nem fizikailag.

Új hozzászólás Aktív témák