Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #86 üzenetére

    Ez a "felkonvertálás" nagyon rossz szóhasználat, mert azt sugallja, mintha egyes filmek DVD felbontásról lettek volna konvertálva, de ilyen tudtommal egyetlen esetben sem történt! Nem kevés BD (nem BR) ripet láttam és/vagy hasonlítottam össze ezek 1080p-s és 720p-s mintáit, de egyedül egyes(!) celluloidos filmek scanjeinél tapasztaltam, hogy alig lehetett látni a különbséget, az eredeti felvétel viszonylagos tompasága miatt (a DVD-s kiadásnál így is sokkal jobb volt). Ez néhány film a többszázból. Persze van jópár olyan is, ami nem használja ki 100%-osan a full-HD-t, de azért még jól látni a különbséget.

    AFAIK ma már a jobb HDV kamerákban full-HD CCD van, csak éppen a HDV kazettákra max. 1440x1080-ba rögzíthető az anyag, de ha van HDMI kimenet, ott elérhető a natív felbontás. A régebbiekben, ill. kevésbé jókban 1440x1080-as a CCD.

    "6000 dolláros kézikamera érzékelője is csak 1 megapixeles."

    Megtudhatnám ennek a típusát?

    (#87) Ijk: A 100MP a "csapok" és "botok" számából lett kiszámítva. Szóval, lehet, hogy az éleslátás területén még nagyobb dpi felbontásra lenne szükség, mint az így kiszámolható átlagos dpi. Mindenesetre, ha bárhová nézhetsz, akkor mindenhol egyforma élesnek kell lenni a képnek a megjelenítőn.

    Ha megnézed azt az -- közepesen jó szemre vonatkoztatott -- grafikont, láthatod, hogy 42"-nél kb. 230 centiről lehet már látni a különbséget (ha elég jó a képanyag).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák