Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz anjani182 #33 üzenetére

    Lehet, hogy azért vonnak le tőled a tranzakcók miatt, mert tranzakciókat végzel? Szerintem a master card és a tranzakció két különböző dolog, így nem értem, hogy miért ne vonhatnának le a tranzakcióért, és a master cardért is külön. A biztosítás meg aztán már teljesen más tészta.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz anjani182 #33 üzenetére

    Hát igen te kölcsön adod a lét 0,0001 kamatra megy a folyószmládon ők meg egy tranzakcióért képesek akár 500forintot is lenyúlni.
    Ez kb. olyan mintha én kölcsön adnék valakinek 10000HUF és azért, hogy visszakapjam még nekem kell fizetnem neki 500HUF-ot utána!

    Totál gáz a magyar bankok hozzáállása az ügyfelekhez...:(((

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

  • concret_hp

    addikt

    válasz anjani182 #33 üzenetére

    Úgyebár nem tűnik soknak ez a sok ''kis'' összeg, csak számoljuk ki, hogy több százezer bankszámla létezik, vagy millió, kitudja, akkor igen csak szép summát akasztanak le a bankok havonta/évente!

    OTP-nek mondjuk (azért otp, mert az a legnagyobb így felső becslésnek jó) van 3M ? ügyfele. ha mindet lehúzza ilyen szarokon évi 10K-val az kemény 30 Mrd. ami lóf* ahhoz képest, hogy azon mennyit kaszálnak, hogy 4-5%betéti kamatot adnak és 20-22%-ra tudod felvenni náluk jó esetben. de ha még csak annyival húz le, hogy berakja az mnb-be 8% kamatra, az is rengeteg pénz. (rengetegen tartanak több 100K-t is egyszerű bankbetétben, amivel nem is lenne semmi gond, ha normális kamatot adnának rá.)

    a többi bank tipikusan jóval kevesebbel húz le (évi 3-4K-ból sztem meg lehet úszni, ha nem vesz fel az ember minden másnap pénzt) nagyobb betéti kamatot ad és olcsóbb hitelt. és mégis megélnek és jópár bank terjszkedik is. hogyan a fenébe lehet ez? :U

    #60: engem eddig 10 hónap alatt 200 huffal húztak le: 1szer az akciós kamatot csak a bankban lehet lekötni és az 100as (mondjuk hogy ennek mi értelme van azt nem tudom) meg egyszer a havi 2 kp felvét pont nem volt elég (most márciusban 30-án kellett felvennem kp-t) ez is 100as. otp-nél ritka volt az olyan hónap hogy 200ból megúsztam volna, itt meg 10 alatt jött össze ennyi. ja és arról nem is beszélve, hogy ilyen 50-60 ft-kat jóváírnak a le sem kötött pénzemre amin csak áll a számlán. persze ez semmiség, de azért mégis jól esik, hogy nem lehúznak minden szarral, hanem még kapok is zsét.

    ugyebár egy banknak az is sok hasznot hajt, ha csak áll a péz' az ember számláján és le sem köti. hiszen attól a bank még tudja forgatni, mert úgysem fogja egyszerre mindenki kivenni a sok csentóját.

    [Szerkesztve]

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák