Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    A teszthez felhasznált programokhoz fűzött megjegyzésekhez lenne némi észrevételem (már régen akartam írni, mert sok tesztben így szerepelnek):

    Az XviD-del, nem tudom, mit csináltok, de nálam 2 és 3 közötti szálad tud kihasználni (a VirtualDubMod végzi a codec vezérlését). Annyi bug van benne (ill. nem tudom, van-e még, én egy picit régebbi verziót használok), hogy az alapbeállítás (0) szerint a szálak ~75%-át megeszi, de a sebessége ugyanaz, mintha kézzel 4-re (a max. beállítható) állítom. Utóbbi (kézzel megadva 4) esetben 2-3 szál között van a valós CPU-felhasználás, és a kézzel 1-re állítotthoz képest is kb. ennyiszeres a számolási sebességnövekmény.
    A WinRAR pedig a tömörítendő adatoktól függően 30-75% CPU-felhasználás között mozog, de ez szálszámfüggetlen (max. 8-cal néztem eddig): ha pl. 8 van, akkor annak a 30-75%-a, ha 4, akkor annak. Igaz, a legtöbbször 50% (vagy talán kicsit alatta) körül mozog, főleg sok kis file tömörítése esetén, de 8 esetén ez így is 3-4 legalább.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák