Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feri7619

    tag

    Igen, ez egy Peltieres marhaság 370 Euroért!!!!! Itthon lesz vagy 150ezer.. plusz a tápot is leterheli 12 voltos ágon 200Wattal, ha fullban megy a proci.
    Egyébként kétlem, hogy egy 12 magos intelt, vagy egy 16magos Ryzent teljes terheléskor jobban lehűt, mint egy 40ezerbe kerülő Noctua NH15.
    Egy magos terhelésen 50 fok a proci... de hol az össz magos terhelés hőfok eredmény?
    Ezt keresem világnak , mert egy 200wattos Peltier elméletileg max 100W hűtés tud jobb esetben. Érdekes mód nem találom, vajon miért? :C Lebőgne a 150ezres hűtő? :DD Vagy benne van a videóban és valamit elnéztem? Mert az üres járati és az egy magos eredmény érdekli a francot!!!! Úgy kb...

    [ Szerkesztve ]

  • Feri7619

    tag

    Hja.. üresjáratban? Igen ,ez nagyon lényeges eredmény tényleg! kb a francot sem érdekli! :DD Ahogy látom egy magos terhelésnél már 50 fok, ez környezeti hőmérséklet fölött van jóval. Na és hol az össz magos terhelés hőmérsékleti eredménye, és a Játék közbeni? Ez a kettő leg lényegesebb pedig! Mondjuk engem az össz magos jobban érdekel, mert nálam a magok nem csak játékra vannak használva.

    [ Szerkesztve ]

  • Feri7619

    tag

    válasz Sanya #24 üzenetére

    Elég sok tudatlansággal kevert gúnyt érzek a soraidban!
    Üresjáratban lehűti +2 fokra 370 Euroért ez az üres fejű fogyasztói társadalomnak szánt csodálatos eszköz a processzort, de az üresjárati hőmérséklet a kutyát nem érdekli!
    Azt az hőmérsékleti értéket szeretném látni, amikor a 16 mag belendül, mert tegyük fel renderelésre használom a processzor mind a 16 magját, és minden mag gőzerővel megy! Így 150 Watt hőt termel a processzor!
    [link]
    150W hőtermeléskor, ha 150W Peltieret /TEC/ HŰTŐteljesítményt adsz a képletbe, akkor megkapod a szobahőmérsékletet mert +150W -150W= 0 Azaz hőmérsékletben nincs változás. Persze elméleti síkon.... mert hisz a cpu mag, nincs tökéletes hőátadási környezetben.
    Ez idáig rendben van?
    Környezeti hőfok alá hűteni 20-22 fokkal, az általam belinkelt Peltier /TEC/ [link] meg tudja csinálni, mert 235W hűtőteljesítménye van, csak sajnos ennek az ára 460Watt elektromos energia!
    15V és 30Amper
    Vagyis ez a drága Inteles cucc ami 200W össz fogyasztással bír, sajnos ehhez édes kevés!
    Te elhitted, hogy teljes terhelésen ez a vacak, a 16magos cpu-t a környezeti hőmérséklet alá hűti....+ 2 fokra, pláne, ha kicsit OC-zuk, és már 200W hőt kell elvezetni róla? :DD
    Ja, és még egy info... A Peltier /TEC/ a teljesítményének csupán a felét tudják hűtőteljesítményként produkálni leg jobb esetben is.... de.. olvasgass utána.

    [ Szerkesztve ]

  • Feri7619

    tag

    válasz Sanya #24 üzenetére

    Ja és még valami..
    Sohasem állítottam, hogy egy Noctua NH15 +2 fokra hűti a processzort, miközben a környezetei levegő 25fokos, és egy 150watt hőt termelő processzort van alatta.
    Hé... te bort ittál vagy pálinkát? Ja mindkettőt... :C Jól van!
    Érted.... Fasza a jelmondatod. :R
    Én annyit mondtam, hogy nem hiszem, hogy ez az intel csoda, sokkal jobban lehűti a procit amikor teljes terhelésen megy az 5950X, mint mint egy 40 ezres Noctua NH15.
    Jó, értem a cikk címét... Környezeti hőmérséklet alá hűti.... igen, ha üresjáratban megy, vagy alig van terhelve ez a 16 magos proci.... csak ennek épp nem sok értelme van.
    Mintha kikapcsolt gépnek mérnénk a fogyasztását!
    Környezeti hőmérséklet alá legfeljebb egy Ryzen 3700X, vagy ezzel ekvivalens procit képes lehűteni, mert ez 75-80W hőt termel csak full terhelésen! Ja, és persze.. ha nem tuningolod a procit, ez fontos! :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák