Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #35193216 #35 üzenetére

    Eleinte jól ment az, csak húzták, mint a rétestésztát. Más kérdés, hogy akkoriban volt életképes versenytárs az athlon xp képében, ill az A64 megette reggelire. 10 évvel ezelőtt még korántsem gyúrtak ennyire a mobilitásra a gyártók, akkortájt vettem az első laptopom - 65W-os procival:Y.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • .mf

    veterán

    válasz #35193216 #35 üzenetére

    Igen, és mit is akartál ezzel mondani?
    Pont ezért kezdtem úgy, hogy "Jól tetted, hogy öreganyádnak szólítottál", nem pedig azzal, hogy héló-héló, nem úgy van az, már az első Core is előbb jött notiba, mint asztalra.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • rudi

    nagyúr

    válasz #35193216 #43 üzenetére

    Persze, hogy az első P4 gyenge volt mint a harmat, mert ugye az volt a terv a netburst architektúrával, hogy 10 GHz-ig skálázzák majd. Ami ugye távolról sem jött össze :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • sb

    veterán

    válasz #35193216 #130 üzenetére

    Win8 valóban sokkal gyorsabban bootol, főleg fast boot-tal.
    Mondjuk engem a leginkább a boot idő hagy hidegen SSD-nél. Valóban látványos, de a reggeli bekapcsolást kibírom akkor is ha 40s és nem 10s mint most.
    Bár szó ami szó, ez is kényelmes azért. Többet kapcsolgatva elég hasznos hogy mire leül az ember a székre addig elindult minden.

    A menet közbeni haszna viszont tényleg összehasonlíthatatlan HDD-hez képest.
    Bármit elindítva sokszorosa a sebesség nem beszélve a párhuzamos feladatokról amikor egyszerre több minden fut.

    Egyébként munkában én is 8GB+swap kikapcsolva használom. Írásiban beleférne az SSD-re a swap is, de azért bosszantott, hogy idle otthagyva a gépet 2-3 órára is generál 4-5GB írást a swap file. És 8GB mellett egyszerűen nem volt még szükségem rá nekem sem.

  • HSM

    félisten

    válasz #35193216 #139 üzenetére

    Sok párhuzamos feladat, ami a winyót is írja.... Nem tudom, mire gondolsz. Nálam a gép egyfelől netezésre van, másfelől, PDF-eket olvasok, doksikat szerkesztek (word, excel), néha RAW fotókat szerkesztek/konvertálok, vagy programozok. Zenét hallgatni, és youtube-ozni is szoktam még róla a többi cucc mellett.
    Lehet, ez nagyon speciális felhasználás, ahol nem jön ki egy winyó hátránya, de tényleg nem veszem észre, hogy hatalmasat gyorsult volna a gép, pedig rendszeresen nyitva van vagy 10-20 lapom a böngészőben, és rendszeresen fut több minden a gépen. Persze, lehet velem van a gond, hogy egyszerre egy dolgot tudok csinálni, legfeljebb a háttérben fut egy youtube zenével. Azt egyből észreveszem, ha leveszem a proci sebességét 2Ghz-re a 2,7-ről (míg nem pasztáztam újra ennyi kellett a halk működéshez :DDD ), de mikor beraktam az SSD-t, ott nem a sebességben vettem észre jelentős változást (a telepítések sebességét leszámítva) hanem a hangjában. Végre csend lett. :D Szóval nagy barátja vagyok emiatt az SSD-knek, csak valahogy nekem ez a hatalmas gyorsulás nem tapasztalható kb. semmiben, pedig nem éppen lassú az SSD-m.

    A +4GB ram is sokkal többet dobott a gép használhatóságán számomra, mint az SSD. :F

    Remélem, ehhez nem kell komoly érvelés, miért nem igaz, pláne bármire: "Bármit elindítva sokszorosa a sebesség". :U
    Nem beszélve, hogy a windóz csak a program első indításánál tölt a winyóról, utána a ramban hagyja a cuccokat, amíg más el nem foglalja, tehát ha van elég ramod, gyakorlatilag ugyanolyan hamar betölt mindent HDD-vel is.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz #35193216 #141 üzenetére

    Igen, ír netezés közben, mégsem vettem észre gyorsulást az SSD-vel az oldalbetöltési időkben (meg úgy alapjában a "Böngészési sebességben/élményben"), pedig 60Mbites netem van gyors routerrel, kábellel bekötve 100Mbiten, ami így alaposan megdolgoztatja a technikát.
    Nálam ezt tudta a 100GB-os rendszerpartícióm a 7200-as notiwinyómon, ez volt a közvetlen elődje az SSD-mnek a T420-ban:

    Természetesen extrém hulladék, csigalassú 7200-asnak csúfolt típusokkal, vagy döglődő winyóval jönni ellenpéldaként nem ér. Ez egy bő 3 éves Seagate típus, amit a notimba tettek gyárilag, tehát mégcsak nem is egy technika csodája, vagy extrémjó, válogatott típus, csak nem nagyon hulladék.

    Igen, abban van valami, hogy a resource-ok nagyok lehetnek. Mégis azért (nálam legalábbis) nem igazán volt jellemző az 50-100MB-osnál nagyobb resource-fájlok használata. Ezt HDD-vel is max 1s beolvasni, hacsak nem katasztrófálisan töredezett. Persze, lehet velem van a gond, hogy nem érzek szignifikáns különbséget 1 másodperces megnyitási idő és 0,2 másodperces között. :R Pláne, hogy a keresett resource file megtalálása nagyságrendekkel több időt szokott elvenni SSD-n is. ;)

    Persze, ha valaki több GB-os forrásfile-okkal dolgozik komoly programokkal, ott nagy segítség lehet az SSD, de oda sanszosan rengeteg RAM és bivalyerős proci is kőkeményen fog kelleni.

    *mint írtam, programozásnál elképzelhetőnek tartom az SSD jelentős előnyét, főleg a sok és kicsi, állandóan változó forrásállomány miatt, de azt még pont nem csináltam rajta, az valahogy mindig a HDD-s gépemre maradt. :) Viszont oda bika proci is kell, az is 100%, még HDD mellé is. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák