Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Zorel #36 üzenetére

    Van-van. Többen kérdezték már PMben, de leírom ide is.
    Nekem egy Atom 230D-t váltott (nem egy mai darab tudom), az egy gyötrelem volt Desktopként használni.
    Hozzá kell tennem, hogy erre a gépre egy alpha Ubuntu került, alapvetően úgy gondolom, hogy egy kiserőforrású gépet felesleges a windows "szolgáltatások" oltárán feláldozni. Nem mellesleg a windows update sem ordibál. :D Az alpha oka pedig az, hogy vadiúj hardverről van szó, így van támogatásom, driverek.

    (gigabyte-om van)
    Az első tapasztalatok a BIOS-szal: fura, nem a szokásos grafikus, egeres UEFI, inkább hajaz egy sima BIOS-ra. Hajazna, ha be lenne gyárilag kapcsolva a CSM, így mikor először kapcsolod be, nincs Legacy / BIOS boot. Ezt kézzel kell bekapcsolni, ha szükséges. :)
    DDR3L: eleinte a Gigabyte honlapja szerint csak DDR3L, azaz 1.35V-os modulok támogatottak, de ez nem igaz, ismeri a sima DDR3at. Én mondjuk maradtam az L mellett, kisebb fogyasztás, kevesebb hő, azonos teljesítmény.
    iGP: ugye azt mind tudjuk, hogy végre elhagyták a külső gyártót, és megint jól támogatott intel HD graphics van benne. Nekem nem okozott ezzel különösebb gondot a BD lemez sem, mondjuk végig még nem volt alkalmam nézni semmit, így nem tudom, hogy a peakeknél hogyan reagálna pl.
    CPU: hihetetlen, de gyors a rendszer. Nem örökkévalóság a böngészés, reszponzív, jó rendszer lett. Jobb, mint amire az ember szerintem elsőre számít. Tényleg használható lett a mindennapokban, játékokra való különösebb igény nélkül akár egyedüli gépként is. Ha a régivel kellene összehasonlítanom, akkor van egy számszerűsíthető adatom is: USB2 másolás. Az előző, még linux partícióval is maxon olyan szűk 30MB/s sebességre volt képes, egyszerűen CPU limites volt. Ezzel a vassal a 40MB/s lazán megy, és mellette még mindig használható a gép.

    Nekem kettős a használata, 24/7ben üzemel, és emellett lát el alapvető desktop feladatokat.

    De, mint azt korábban is említették, a kicsi asztali procik is nagyon keveset esznek, és azok nem ennyire korlátoltak fizikailag (pl csak 2 SATAport), mindamellett, hogy több bennük a kraft. Tehát mérlegelni kell a felhasználás módját, mikéntjét. A BF4 ne legyen ezen célok között. :D
    És hozzáteszem, egy ilyen kis gép egy SSHD-val egyszerre megdobja a gép reszponzivitását, és megtartja a tárhelyet, miközben 1 SATA még megmarad pl optikai meghajtóra, már ahol ez kell... vagy RAIDre. :) De persze, az adott célnak kell itt is megfelelő alapelemeket választani.

    Jelenleg tehát rosszat nem tudok róla mondani, bár tény, hogy elég friss jövevény.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák