Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #33907968

    törölt tag

    válasz Ed_007 #23 üzenetére

    +1.

    Egy dolgot tennék hozzá:
    "Azt látom, az a kedvező, ha a jogi és az informatikai felmérés, felkészítés kéz a kézben jár, illetve a felkészítendő szervezet is részt vesz a folyamatban."

    Itt az a gond, hogy a gdpr ki van terjesztve az összes egyéni és kisvállalkozóra is, és teljesen életszerűtlen (meg elvárhatatlan), hogy majd egy egyéni vállalkozó akinek van évi néhány millió forint bevétele, az fel fog bérelni egy ilyen csapatot sok millió forintért hogy ezt megcsinálják neki. (mert néhány tizezerért nem kapsz semmit csak pár használhatatlan formanyomtatványt).
    Jelen formában csak arra jó hogy a nagyok akiknek van sokmillió dollárjuk a jogászokra azok lesöpörjék a kicsiket.

    Egyébként nekem gyakorlati kérdésem is van (ez már úgy általánosságban, nem neked), egy ilyen ellenörzés hogy fog müködni a hatóság oldaláról?

    Teszem fel van Kovács Pista autószerelő akinek van valahol a nagyvilágban egy shared hosting szerveren egy bemutatkozó weboldala, ami teszem fel adatokat is gyüjt.
    Ha ellenörzik kovács pistát, a hatóság honnan fog tudni róla hogy neki van egy weboldala ami nem gdpr megfelelő (márha önként nem szól róla és nyilván nem fog)?

    És ugyanez visszafelé: ha valaki a weboldalt jelenti és az alapján ellenörzik kovács pistát, akkor mi történik akkor ha én - a kovács pista konkurenciája - létrehozok egy full gdpr ellentétes weboldalt, ráírom a kovács pista adatait (mintha az ő oldala lenne, magát hirdetné), majd felnyomom a hatóságnál erre a weboldalra hivatkozva?

    Röviden, a hatóság hogy tudja bizonyítani hogy az az én weboldalam és visszafelé, én hogy tudom bizonyítani hogy az nem az én weboldalam?

    Mert én most azt látom, hogy egy kamu adatgyüjtő weboldalt létrehozva bármelyik céget/vállalkozást meg lehet szivatni.

Új hozzászólás Aktív témák