Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tilus

    tag

    válasz Joshi #29 üzenetére

    ECCI Trackstar 6000 tizenöt éve kapható, és a világ legdrágább NEM force feedbackes kormánya. No comment. Biztos nagyon jó annak akinek ez kell.

    Mi a hirdaulikus helyett load cellás pedálokat használunk, 35kg-tól 200kg-ig tudom variálni az ellenállást, és a mérés pontossága konkrétan végtelen, csak az elektronika felbontása szab határt. A helyzet az hogy a hidraulikus rendszerek érzetét nem a bennük lévő olaj adja, hanem az egész rendszer tágulása, nyúlása, hajlása ad egy érzetet....amit utcai autóban érzel. Hosszú a pedál és általában elég széles holtjáték után, felkeményül, aztán egy tartományban jól adagolható. Versenyautók pont nem ilyenek, ott kemény a pedál, nem nyúlik semmi sem, jó ha 2-3 centit mozdul a pedál és onnan csak a befektetett erővel variálsz, a pedálállás ugyanaz.

    A kérdés felmerül, hogy akkor most mindenáron csináljunk hidraulikus rendszert, mert az az "igazi" vagy mérjük pontosan a befektetett erőt. Én az utóbbira szavaztam, mert az olaj csak átviszi az energiát semmilyen más szerepe nincs, érzést sem fog adni semmilyet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák