Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #128 üzenetére

    "Arról nem beszélve, hogy a Win7 óta már elég jól működik az, hogy a rendszer készenlétbe helyez folyamatokat, amik a RAM-ban is csücsülnek tettre készen, de amint kell a hely másnak, rögtön felszabadítja késlekedés nélkül."

    Nekem ne helyezzen semmit készenlétbe, mert 10-ből 8 alkalommal mellélő és csak feleslegesen van ott a RAM-ban. Bezzeg a futó programjaimat előszeretettel kilapozza. Majd ha én eldönthetem, hogy mit tartson benn és milyen prioritási sorrendben. Addig vicc ez az egész.

    Egyébként ha kikapcsolod a Super Fetch-et, akkor még rosszabb a memory management. Elindítod, akkor kevesebb, de 8-10 nap után már ha mindent leállítasz és csak a core OS fut, akkor is van, hogy 1,5-1,6-1,7 gigát zabált a 2 gigából. Ezért is nem kapcsoltam ki a Superfetchet.

    "De ha megkérdezed tőle, hogy lassú-e a rendszer vagy erőforrás igényes appot futtat, akkor annak marad-e elég RAM, akkor persze nemleges választ kapsz."

    1. Nem mindenki egységsugarú.
    2. Az akkor sem normális, hogy egy OS vagy akár bármilyen program mértéktelenül emészti fel a memóriát. Még akkor is van egy határ, ha skálázott cuccról van szó, ami gyengébb gépen keveset, erősebb gépen meg többet zabál. Mert a felfelé skálázhatóság is akkor ér valamit, ha tényleg extra teljesítményt vagy funkciókat kapsz érte cserébe és azt is opcionálisan. Ezért van pl. RAMDisk is.
    3. A memóriát nem azért veszi az ember, hogy üresen álljon, de nem is azért, hogy egy OS vagy 1-2 szoftver foglalja el a nagy részét. Hanem esetleg azért, mert rengeteg autorun alkalmazást futtat, mellette még folyamatosan nyitva van 10-15 különböző program, mellette még OS-t virtualizál (akár két különbözőt két külön ablakban), a lehetőségek száma nem kevés.

Új hozzászólás Aktív témák