Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz Malachi #2 üzenetére

    A FHD telefonnak akkor mi értelme? Meg a 1440p telefonnak? Mennyi az ideális képpontsűrűség (DPI) szerinted?

    Én ~4 éve vettem az első 4k Samsung tv-m (55col), és már abban is volt 4 magos proci meg ilyen felskálázó algoritmus (gondolom azt fejlesztik folyamatosan, és annak került a legújabb verziója ebbe a tvbe), és egyszerűen hihetetlen miket varázsolt a régi FHD vagy annál is gyengébb minőségű tartalomból. Haverokkal néztük a Tanú című filmet, és mind azt kérdezte, hogy honnan szereztem ilyen digitálisan felújított verziót, pedig ugyanaz a sima 200 forintos dvd volt, ami nekik is megvan.

    Vagy ugye az emlegetett xbox x, amire kint az első Forza Horizon, és kapott 4k patchet. Na az is úgy nézett ki azon a tv-n a sima x360ról futtatva, mintha már rajta lenne a 4k patch. Abban a tvben még olyan algoritmus volt, ami a kékkel tudott nagyon ügyesen bánni, meg a rajzolt tartalmat szerette különösen, rajzfilmek olyanok voltak rajta, hogy el nem hiszed, hogy ugyanaz, ha mellé rakod egy másik tv-n is nézve.

    Szóval csak így tovább, hajrá, jöjjön jó minőségű 8k panel, jó felskálázó algoritmussal, az is szuper (legalábbis ahogy a Samsung csinálja), amíg a natív tech odaér.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Malachi #2 üzenetére

    Tudod ez úgy működik hogy ha le tudom gyártani költséghatékonyan az elérhető technológiát, akkor legyártom és piacra dobom, mert a konkurencia nem alszik! Ennek semmi köze ahhoz hogy mi kell vagy nem kell a népnek! Attól hogy mi itt a kis országunkban elvagyunk a 720p/fullHD vel (egyik haverom még mindig 640x240 ben nézi a Divx filmeket, amin már én is röhögni szoktam :U ), attól még pl. Dél-Koreában vagy Japánban mindig kötelezően állami szinten feljesztenek mindent high-techre, nehogymá' ne menjen 520km/h val a vasút és ne legyen minden egyes faluban neonreklám, minden egyes útjelző táblán. :F

    Nálunk meg "Magyarország kormánya megbízásából" ilyen reklámok mennek mint pl. hogy a disznó húsa egészséges és tele van vitaminokkal, na ettől dobtam legutóbb egy hátast! Hí'nye guruljon a magyar, mint a szilvás gombóc a dombon lefele! Így is élmezőnyben vagyunk a koleszterinszint/elhízás, szívbetegségek és az ebből fakadó korai elhalálozás terén! :W :C Japánban eközben állami szinten tilos az elhízás, különben a munkáltató extra adót fizethet a túlsúlyos alkalmazott után. Na ennyit erről! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák