Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Youri

    veterán

    válasz Youri #5 üzenetére

    konkrétan a 16K - már ha van ilyen - lenne retina, ezt megreklamálni, nos...

    RTX ON

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Youri #7 üzenetére

    Igen, az 55"-on 1920*1080 teljesen jó felbontás, persze. :U

    Egyébként adódik a kérdés: az iPad 3 előtt gyártottak 9,7"-os kijelzőket 2048*1536 képpontos felbontással? Nem? Na ugye.

    Egyszerűen csak ki kellett volna taposnia a gyártónak valamilyen normális(abb) felbontású panelt a termékéhez azért, hogy legyen valami értelme is a "smart asztalnak", valami, ami kiváltja a felhasználókból a "wow"-faktort. Nem az a lényeg, hogy "retina" legyen (erről szó sem volt), csak ennél jobb.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Youri #9 üzenetére

    Adódik a kérdés: ilyen "smart asztalokra" van valós igény? Ha nincs (és kötve hiszem, hogy lenne), akkor úgy kell teremteni, hogy kiváltjuk a "wow"-faktort a célközönségből. Ez pedig nem fog összejönni úgy, hogy (a hírben írt adatok alapján ítélve) a potenciális vásárló szembetalálja magát egy bazinagy asztallap-monitorral, ami egyébként csúnyán pixeles ezzel a DPI-vel.

    Mellesleg ha a gyártónak ilyen termékek gyártatására van elég pénze, akkor feltételezem, hogy 4k panel gyártatására is lett volna. Ha meg nem, akkor miért is vágott bele egy olyan termékbe, amely így eléggé bukásgyanús?

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Youri #11 üzenetére

    Vagy azért, mert először megvizsgálták, hogy mire van igény, már ha van egyáltalán rá igény?

    Szerintem anno megvizsgálták, ezért hozták vissza a 4:3 képarányt. A jelenlegi retinafelbontásra viszont nem is gondoltak még akkor, igazi tapasztalatok hiányában próbáltak egy optimális DPI-t belőni.

    Manapság a FHD bukásgyanús?

    Bakker, mikor esik le, hogy 55"-os felületről van szó az asztalnál? Azért érzékeled a különbséget akár a 9,7" XGA vs 55" WUXGA között? Nyugtass már meg, hogy igen. :D

    Ez egy elég nagy fa ez az asztal, bár nyílván nem iPad-i magasságokat fog verdesni az eladás/érdeklődés, de beletuszkolni az elérhető legnagyobb felbontású megjelenítőt, eléggé nagy pénzkidobás egy esetleges bukás esetén.

    Mert így nem az lesz? Mintha a cégnél nem ültek le volna gondolkodni, hogy "jé, vajon hogyan festhet egy olyan felbontás 55"-on, amit az emberek 24" monitorokon szoktak használni". Vagy szerinted leültek? Kétlem. Persze, sakkozhatunk azon a végtelenségig, hogy mekkora volna az ideális DPI egy ekkora kijelzőhöz, de ez a szócséplés semmit sem változtat azon az egyszerű tényen, hogy amit kihoztak, biztosan nem az...

    Amúgy egy esetleges bukás esetén az i7 stb. belepakolása legalább ugyanannyira pénzkidobás, csak így legalább egy tényezőt sikerült elszúrniuk, ami segíthetné a termék sikerességét. Persze, ne legyen igazam, nem kívánok én senkinek sem rosszat, pusztán józan ésszel igyekszem végiggondolni, mit is várna el egy vásárló egy ilyen típusú terméktől...

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Youri #19 üzenetére

    Ugyan már légyszi mutass már rá, hogy hol írtam ilyet, hogy a FHD szar. Ez a kijelzőméret úgy általában meghaladja a sztenderd kijelzőméreteket, ezen már nem jó ez a felbontás, ide nagyobb kellene - ennyit írtam. Nem véletlenül halad az összes tablet a minél nagyobb pixelsűrűség irányába. Nyilvánvalóan több információ megjelenítésére is képes nagyobb DPI-vel, ami a használhatóságánál igenis szempont, ezt talán Te is elismered, legyen szó tervezőasztalról, "kaszinó-asztalról", vagy bármilyen más felhasználási területről.

    Annak tükrében, hogy amúgy nem spóroltak a hardverelemeken, a kijelzőn sem kellett volna. Elismerem, némileg hatásvadász volt az iPad 3-at bedobnom, de remek példa a fent említett használhatóságra. A hype-ot meg ne keverjük ide, semmi köze nincs ahhoz, ami miatt említettem.

    Ahogy lentebb írtam, egyébként ettől még lehet sikeres a termék, bár a koncepció pont ezért vérzik szerintem.

    blackrulz: ugye vágod, hogy jelen pillanatban Te is csak feltételezéseket dobsz be, hogy mire lehetne használni? Mindenesetre örülök, hogy nálam szerencsésebb vagy és totál otthonosan mozogsz ezek szerint a luxuskaszinók világában, ha ilyen magabiztosan be tudtad már lőni a célközönségét, a felhasználási területét és a sikerességét is ennek a cuccnak. :)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Youri #23 üzenetére

    Úgy, hogy belőtt egy szerinte megfelelő célterületet a terméknek és ebben a gondolatkörben mozog tovább.

    Btw, ARM-vonalon mozogva nem volna sokkal energia- és költségtakarékosabb egy hasonló célhardvert kihozni?

    #22: örülök, hogy fel sem merült benned egy interaktív tervezőasztal (bennem felmerült) pl. Hogy a stílusodban reagáljak, a csirkeszeletelést meghagynám neked, ha lehiggadtál a kellő mennyiségű csirke feldarabolása után, akkor olvasd újra.

    #23: ez már preferenciák kérdése. De egy "tablet-asztal" öszvért közelebbről fog az ember nyomkodni és nézni, mint egy TV-t. A lehetséges felhasználási területekből adódik, hogy minél több információt kell megjelenítenie. A gyártási költség-részhez nem tudok érdemben hozzátenni, felhasználói szemszögből viszont megalapozottnak gondolom az érveim.

    Mindenesetre ha elvetettem volna a vita hevében a sulykot, akkor elnézést kérek. :R

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Youri #23 üzenetére

    a hsz-em sajátra mutat, és jeleztem hogy a végére készült volna. tehát ott van hogy minek a folytatása. nem a ki tud drágábbat mondani verseny, hanem a rendeléshez azért ez drága mulatság lenne további cáfolata.

    de ha az én elméletem bukik, ergo oda se jó, akkor továbbra is áll a kérdés, hogyan tudjátok a célcsoport igényei tükrében elemezni a terméket, ha maga a célcsoport se definiált? jah hogy interaktív tervezőasztal? sanszos hogy ilyenre tervezték

    nem is mondtam hogy kaszinó asztal. nézd meg mit írtam utána ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Narasim

    aktív tag

    válasz Youri #32 üzenetére

    igen, ez tényleg 16:10-es képarány. akkor meg 2560x1440, az 16:9-es.
    miért kell ragaszkodni a hd szabványhoz egy ilyen asztalnál?

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Youri #55 üzenetére

    sok minden változhat. alapvetően a tapi keretrendszert ha megoldják még akkor is attól függ hogy ki és mire használja mint tervező asztal... én azt nem értem hogy a videóban jól láthatóan szórakoztatót, információs központnak beállított gépre miért kell ráhúzni bármilyen szinten a tervezői asztal titulust. semmi nem utal arra hogy csak ennek az irányába indultak volna bármikor is :N

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Youri #57 üzenetére

    arra tényleg lehetne használni, de arra inkább a falra szerelhető modellt (van nekik olyan is), vagy szinte bármi mást, hiszen arra már van megoldás (általában előre lerenderelt videókon járják be a tereket, és mutatják be hogy fog kinézni, arra meg elég egy projektor, de ha nagyon interaktív akar lenni akkor jobb lehet mint egy egérrel vagy wasd-vel való közlekedés). akár egy sima kapacitív érintőkijelző és bebarangolhatja a területet ahogy írtam a vásárló vagy a befektető. arra is simán elképzelhető természetesen ha a pénz és az esetleges szoftveres fejlesztésre szánt idő nem tétel. :K

Új hozzászólás Aktív témák