Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigz

    tag

    válasz osztraksajt #4 üzenetére

    Egyszer venne a faradtsagot valaki az osszes hozzatok hasonlo kommentelo kozul, es elgondolkodna azon, hogy egy piacot nem 4 ember alkot, talan ra tudnatok dobbenni vegre, hogy az igenyek, meg a "logikus-nem logikus" kerdese bizony meglehetosen relativ. A piac diktal, a penzugyi dontesek diktalnak (sot, sok esetben a designer es a marketinges keze meg van kotve a Team CFO miatt), es bizony a fogyaszto diktal. Nem veletlenul nem kepesek a jo funkciokat es kenyelmes, izleses designt osszehozni 1 azaz egy darab egerben, 1 ruhadarabban vagy eppen 1 konyhai eszkozben. Mert ezek osszessege csak neked vagy csak nekem logikus, esszeru es gyerebe. Nem veletlenul Adele van az iTunes eladasi listak elen, es nem Thom Yorke vagy a Raconteurs. Mert ezek a nevek kevesebb embernek jonnek be, es nem a vilag zenevasarloi nagy reszenek. Ennyi.

    Ha barkit erdekelne, mi az a Marketing, mielott rojtosra ugatja a szajat, erdemes olvasni.

    A hutesre pedig van megoldas. 15-os almat Skyrim alatt alkatreszenkent 6-10 fokkal hutott jobban, ugy, hogy a ventik atlag 25%-kal (sic!) kevesebbet porognek. Mindent osszevetve ez a szutyok lap jobban huti a unibody-t, mint a haromventis, labemelos megoldas a csaj regi Asus T6 series laptopjat, amin harom szellozo racs is volt.

    (Skyrim :: Nem, valoban nem erre lett kitalalva/megveve, de nem szerettem volna sem egy asztali gepet fenntartani, sem lemondani az Elder Scrolls adta gyonyorokrol, igy maradt egy sunyi Win 7 egy bootcamppel.)

    [ Szerkesztve ]

    I <3 Razer Mantis Control.

  • bigz

    tag

    válasz Gempas #18 üzenetére

    Kedves Gempas (az elozo es a mostani hszem is eleg szemelyeskedo lett, ugyhogy nyugodtan lebigzezhetsz, a forumtars tul hivatalos),

    Egyreszt ha figyelmesen elolvasod, amit irtam, fel fog tunni, hogy nem emeltem ki egy "logikatlan" funkciot sem, az ellen tiltakoztam csupan, hogy a jo oreg "hulye a designer, hulye a marketinges" lemez forogjon allandoan. Ez itt inkabb szovegertes kerdese, szerintem, de ha frusztral, bevallalom, hogy pontatlanul vagy nehezen erthetoen fogalmazok.

    Masreszt tovabbra is fenntartom azt az allitast, miszerint nem gizike egyszemelyben donti el, hogy legyen-e lehetoseged olyan kepernyovel rendelni, amilyennel szeretned - amennyiben csak "giziken" mulna, ugy az egybe jack helyett inkabb ezzel az opcioval "majmolta" volna az almat. Ketfele opcio az ketfele gyartosor vagy megtobb beszallito, ami egy rakat logisztikai es penzugyi kerdest felvet. A fogyasztoi igeny lehet az egekben, de
    - ha a ceg kapcsolati rendszere nem megfelelo,
    - ha a dontesi poziciokban eltero gondolkodasu emberek ulnek eltero nezetekkel es elkepzelesekkel,
    - ha a valsag es a koltsegmegtakaritasok kozepette nincs eleg penz olyan merteku es kvalitasu kutatasokra, amiknek eredmenye egyertelmu parhuzamot vonna a profit megfelelo merteku emelkedese es egy extra opcio kinalata kozott (szamolva az osszes koltsegvonzattal),
    az eletben nem fogsz egy ilyen dontest keresztulvinni. Hogy egyszerubben fogalmazzak, ezek a dontesek nem egy ON-OFF kapcsoloval mukodnek, minden valtoztatas maga utan vonz olyan tovabbi valtozasokat, amivel szamolni kell. Hanyszor, de hanyszor gondoltam, hogy mennyire egyszeru lenne megvaltani a vilagot - mas kerdes, hogy koztem es a megvaltott vilag kozott annyi erdekellentet feszult, hogy vagy sikerult a harc, vagy nem. Ugyhogy le lehet vegre kattogni gizikerol, mert bar nem kizart, hogy o cseszi el, rajta kivul meg vannak elegen.

    Vau.

    (Ennyit itt, barmi tovabbit privatban szivesen.)

    [ Szerkesztve ]

    I <3 Razer Mantis Control.

  • bigz

    tag

    válasz .mf #22 üzenetére

    Ertem, amit mondasz, es orulok, hogy tanult emberek vesznek korul, ugyanakkor koszonom, hogy te is visszatersz az elozo hozzaszolasomhoz, es elolvasod ismet: nem kizarolag a fogyasztoi igenyekre tertem ki. A fogyaszto befolyasolasa ugyanakkor nem kerdeses, minden szektorban mukodik. Jelen esetben azonban, ahogy emlitetted is, egy rakat trend van kialakuloban, amivel szembemenni erosen P&L kerdes.

    Ha valaki eledall, es azt mondja, hogy tudna egy keveset sporolni a gyartasi koltsegeiden, ha csak osszevont jacket pakol a gepre, majd elohuz egy abrat, ami az okostelefonnal ES headsettel rendelkezo emberek es az elobbiekkel NEM rendelkezo emberek aranyat mutatja az elore vetitett vasarloi bazisbol (fogyasztoi profiling es modellezes utan, amibol kiderul, hogy tobb, mint 80%-a azoknak, akik ezt a gepet megveszik majd, az elobbi csoportot boldogitjak), akkor meg fogod neki koszonni, es rabolintasz. Ennyi. A tobbit leirtam az imenti, Gempas kolleganak cimzett bejegyzesben.

    Minden tovabbi vitat szivesen lefolytatok privatban - kisse sporadikusan ugyan, mert be kell fejezzek egy b*zi riportot :O.

    z

    [ Szerkesztve ]

    I <3 Razer Mantis Control.

Új hozzászólás Aktív témák