Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Findzs #26 üzenetére

    Hát ja. Amíg egy illegális letöltésért kaphat az ember (elméletileg) 8 évet a törvény szerint, gyilkosságot pedig van aki 5 évvel megússza addig nincs min csodálkozni.

    Adományozni én sem szoktam senkinek. Egyrészt nincs miből másrészt semmi sem garantálja, hogy jó helyre menne az adomány.

    Elektromos autó: [link]

    400km a hatótáv és 200km/h a sebesség. Ha az akksik kapacitása nő akkor lekörözi a belsőégésű autókat. (Olvastam pár fejlesztésről ahol minimum ötszörös kapacitásnövekedést ígértek akksik terén)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Findzs #28 üzenetére

    A bioüzemanyagokat is erőltették egy ideig. Talán most már lecsengőben van. Jó nagy marhaság. Nem tudom ki találta ki. Ugyanúgy szennyezi a levegőt mint a kőolajszármazékok és egy csomó területet elvon a mezőgazdaságtól. Persze ha kiírtanának még egy rakás erdőt akkor talán lenne hol termeszteni a repcét.

    A legjobb megoldás az lenne amit írtál.
    Szabványosított akksik lennének az autókban és a benzinkúton lehetne bizonyos díjért töltöttre cserélni. Nem tartana tovább mint megtankolni a kocsit. Esetleg lehetne otthon is tölteni ha van garázs. Gondolom lakótelepiek nem szívesen cipelnének fel egy dögnehéz akksit.

    Mivel a mostani elektromos autókban valszeg több akkumulátor van ezért meg kéne oldani, hogy csak egy legyen, mondjuk egy 50kg-s (az még nem olyan nehéz) és két ember a benzinkútnál minden további nélkül ki tudná cserélni.
    Csak úgy kell kialakítani az autókat, hogy pikk-pakk ki lehessen cserélni.

    ui: Nem tudom hány kg-nyi akkumulátor van egy elektromos autóban, de az újfajta akksikból biztos elég lenne egy 50kg-s.

    Amúgy a kedvencem mikor a környezetvédők tüntetnek a nukleáris energia ellen miközben az az egyetlen olyan energiaforrás ami nem környezetszennyező és kellő energiát tud biztosítani.
    Még egy kis érdekesség: A szénerőművek több radioaktív hulladékot termelnek mint az atomerőművek és emellett még ugye szennyezik a levegőt is.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • wednesday

    őstag

    válasz Findzs #30 üzenetére

    Azért az nem egy olcsó megoldás. Előbb szórnák ki a veteményesbe a fűtő elemeket, minthogy kilőnék az űrbe. Lehet kifizetődőbb lenne egy semlegesítési eljárást kifejleszteni (persze ha létezik ilyen).

    Nagyon drága egy villamos autó fejlesztés. Sőt elképzelhető, hogy a multik tényleg fejlesztik, csak nem most veszik elő a fiókból, hanem mikor már "megéri nekik".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák