Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz moha21 #35 üzenetére

    Ezzel teljesen egyetértek. :K
    Ahol lehet lépni, azt már most érdemes megtenni. Nemrég kimértem a házba, hogy lehetne -e áramfogyasztásnál valamit spórolni. És kijött ha a felesleges dolgokat kihúzzuk, a stand by-t kilőjük akkor havi 2500Ft is kevesebb lehet a villany számla (a 10 ezerből). :Y Egy csomó cucc veszi ki a konnektorból áramot, mikor nem is használjuk. A set-boxok, konkrétan zabálnak, ha nem húzom ki az 5.1-es hangfalamat akkor az havi 500Ft stb.

    A fejlesztésekhez rátérve biztos, hogy lennének nehézségek az elektromos autókkal, üzemben tartásukkal és kiszolgálásukkal. Viszont ha valamit nem fejlesztenek, akkor nem lesz jobb. Az újabb találmány, eljárás mindig hátrányból indul a régi és bevált dolgokhoz képest. Pl: Gőzhajó, vasút, automobil. Ezekre is mondták sokkal gyengébbek, megbízhatatlanabbak és drágábbak, hogy leváltsák a vitorlást, a lovat, postakocsit stb.
    Igazából egy fejlesztés sose lesz "világmegváltó" (vagy csak rövid ideig), hiszen mikor már elterjed, akkor szükség is van rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Huma

    addikt

    válasz moha21 #35 üzenetére

    Én nem vagyok abban biztos, hogy bonyolultabb a motor viselkedése. Inkább csak más.

    A jelenlegi villamosenergia/hálózat nem elég, de lehet fejleszteni.
    Építenek még egy atomerőművet és korszerűsítik az elektromos hálózatot. "Fillérekből" megvan. :D

    Már kb 5 évvel ezelőtt is hallottam új típusú aksikról. Nem lennék meglepve, ha szándékosan késleltetné a piacrakerülésüket egy-két érdekelt fél.

    A fűtéssel és szigeteléssel sokat lehet spórolni.

    Múltkor láttam egy műsort ahol egy olyan házról volt szó ami nagyon jól szigetelt.
    Egész télen 2 hétig fűtöttek összesen. Napelemek és kollektorok is voltak rajta. Olyan jól szigetel, hogy a nyári kánikulában és a téli -10 fokban is kb 25 fok volt a lakásban.
    Ja meg még valami hőpumpa vagy mi is volt a lakásban ami a földből nyomta föl az állandó hőmérsékletet.
    Kb másfélszerezi a ház építési költségeit, de megéri.

    Az autós közlekedést már én is megfigyeltem ilyen szemszögből. Volt hogy direkt figyeltem, hogy az autókban mennyien ülnek és arra jutottam, hogy átlagolva kb ketten.

    Crystalheart: Van már olyan busz, ami vezeték nélküli áramot vesz föl az aszfaltban elhelyezett sugárzókból.
    Ilyenről még nem is hallottam. Hogy működik?
    szerk: Közben már látom meg lett válaszolva. :)

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák