Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Timer #14 üzenetére

    Ezt a Controller dolgot sokan túlgondolják. Otthonra bőven elég az is, ha a gépére telepíti valaki, és elindítja amikor kell (átlagosan kb. évente egyszer, ha be akar állítani valamit, vagy éppen fw-t szeretne upgradelni). Ha meg mégis annyira fontos a folyamatos realtime monitoring meg a guest portal (otthonra ugye reális igény... :) ) , akkor mitől lenne taknyolás feltenni mondjuk a házi NAS-ra egy dockerben, vagy akár egy RPI-re? Ennél nagyobb taknyolás otthoni hálózatban sose legyen! Ráadásul a gyártó is támogatja, egyébként nem léteznének telepítőcsomagok (és nem egy van, hanem többféle OS-re és architektúrára is elérhetőek).

    Hozzáteszem: én két szinten ~250m2-t fedek le 1db UAP-AC-PRO-val, amit itt az aprón lőttem 30kHUF-ért. Kb. 40 klienst lát el három vlanban (sok az IOT eszköz). Az lehet persze, hogy a legtávolabbi sarokban már csak FHD-ban menne a Netflix, de ott nem is Netflixezik senki. És ehhez amúgy bőven elég lenne a Unifi mobil setup appja is, mivel csak 1db AP-ról van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz Timer #23 üzenetére

    Szerintem az első bekezdés erős túlzás, én is fel tudnám sorolni az összes lehetséges hibát (üzemeltetek pár Unifi rendszert, nem csak itthon van) ami egy ilyen setup kapcsán eszembe jut, de azért a való életben erősen mást tapasztaltam, hiszen ezek nem, vagy nem is így jönnek szembe, pláne nem ilyen mértékben. Pl. java verizót is lehet már pár klikkeléssel váltani régebbire nagyon régóta. A config mentésre meg csak rá kell nyomni amikor minden elkészült. Az új Controller + régi firmware combo pedig soha nem okozott gondot, sok éves gen1 UAP-okat is adoptáltam már aznap releaselt Controller alá.

    A guest hálót meg nem is értem, én guest portálra gondoltam, ami elég overkill otthonra.

    A kliensek kapcsán nekem semmi gondom, pedig az 1000Ft-os kínai relétől kezdve a robotfűnyíróig van minden (még a kertbe is kilóg annyira az AC-PRO, hogy a robot tudjon kommunikálni). Nyilván szerencse kérdése is, ami távol van az AP-től és szarabb az antennája/rádiója, az pár kbyte-ot forgalmaz napi szinten, vagy annyit sem. De az is egy hatalmas előny a Unifi-nál, hogy ha nem lennék szerencsés helyzetben, akkor elég komoly paletta állna a rendelkezésemre a bővítésére, a 10kHUF alatti használt UAP-októl a csúcs újakig, annak függvényében hogy mire kell, és mennyit szánok rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz mad823 #25 üzenetére

    Próbálom elképzelni azt a 40-es családanyát, aki bemegy a kiskerbe, nem tudja mi az a java, backup, setup, firmware, hisz miért kellene tudnia... majd az asztalra csap, és kér egy Huawei plug&play mesh kitet :DD

    De kicsit inkább tereljük már vissza az eredeti medrébe ezt az alszálat: én alapvetően arra reagáltam, hogy nem való a Unifi otthonra, mert kell hozzá a Controller, és ettől dealbreaker az egész. Ráadásul hirtelen ncc1701 fórumtársból, aki az egészet feldobta, egy full dilettáns embertömeg lett (pedig csak annyit írt, hogy ő maga venne a Huawei helyet inkább Unifi-t).

    Nos, ha az összes létező problémát feltételezzük, illetve hogy a zéró a szakértelem, nincs NAS, nincs RPI, nincs házi szerver, a PC-re/laptopra meg nem lehet telepíteni mert az se megoldható Mariska néninek, akkor igazat adok: ide tényleg nem való a Unifi. De abban is biztos vagyok, hogy a Huaweit se ő fogja beüzemelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz Timer #27 üzenetére

    Ha folyton mozgatjuk a célpontot, azzal nehéz vitázni. Tökmindegy milyen érvet hozok fel, egyből jön béna Béla akinek ez mitsem számít, mert bajba kerüt, és nem tudja megoldani. Hát jó, akkor igazad van.
    Olvass vissza, valaki írta, hogy ő Unifi-t venne helyette, arra te írtad hogy az rossz ötlet mert.... Én erre reagáltam, hogy szerintem nem eszik olyan forrón a kását, és ezt továbbra is tartom.

    Aztán meg (csak hogy ne legyen igazam) bedobjuk a jokert: jönnek béna Bélák akiknél majd jól nem úgy lesz ahogy mondom, meg az iparági ajánlások, amik alapján nálam rossznak kellene lennie a hálózatnak, csakhát nem az. Ráadásul sehol nem írtam olyat, hogy én ezt telepíteném ügyfélnek, vagy ajánlanám bárkinek, írtam is, hogy szerencsés az elrendezés nálam. Másnál is lehet az, és ha mégsem, akkor azt is írtam, hogy a Unifi nagy előnye, hogy vehetsz hozzá a "bolhapiacon" eszközt gombokért, ha pl. csak 2.4-en akarod növelni otthon a lefedettséget.
    Ezt a Huawei nem mostanában fogja tudni, sőt, megkockáztatom, hogy ehhez a szetthez te 3-5 év múlva nemhogy eszközt nem fogsz tudni venni, de szoftver se lesz rá, és a mobilapp is ott fog megrohadni ahol 1-2 év múlva hagyják majd a drága fejlesztők. Dehát ma, 2020-ban béna Béla be tudná állítani ha akarná (csak éppen nem akarja, mert fingja nincs a létezéséről se, a szomszéd Pistike fogja majd kiválasztani helyette, és telepíteni is ő fogja).

    Egyébként megnézném hogy mennyire lenne őszinte a mosolyod ha ekkora hálózatokat raknál össze Huawei (soho) meg TP-Link (itt nyugodtan vehetnél nem soho-t is, sok sikert :D) eszközökből illetve hasonló kapcsolatod lenne a supportjaikkal mint az UBNT-ssel.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz Timer #32 üzenetére

    Ahogy mondod, pontosan itt értetted félre:

    Ezt a cuccot Béláknak szánják, ezért kerülnek mindig szóba, az Ő szempontjukból vizsgálom és írtam le, amit

    Te konkrétan ncc1701-nek írtad az első hsz-ed, én meg arra reagáltam. Ahogy nézem ő nem a Béla kategória ebben a kérdésben.

    Felhoztál használt árakat is, ami kábé a lőtéri kutyát nem érdekli, ha új eszközhöz hasonlítod.

    Csak éppen ezt is tök más kontextusban hoztam fel (későbbi bővíthetősége ugyanannak a rendszernek, aminek az induló állapota mindkét esetben új eszközökből állt a példában).

    Mit érdekel ez?! Hogy jön ez most ide? Mert a Unifi-vel sikerült beszívnom, örüljek, hogy mással nagyobbat szívtam volna? Örüljek, hogy a support "néha" kisegített egy béta firmware-rel ahhoz a termékhez, amit Tőlük vettem, nagyon nem béta áron, és nem működött már a dobozból kivéve sem rendesen? Miről beszélsz!? :Y

    Én nem tudom hogy kit érdekel meg kit nem (engem mondjuk marhára nem érdekelt volna): de te kezdtél el azzal jönni a 70db eszközös site-al, meg a rendszermérnöki tapasztalataiddal, csak hogy rögtön legyen egy kis farokméregetés, mert az ugye az ilyen vitáknál ez alapkövetelmény. Én ebbe direkt nem álltam bele, csak annyit mondanék még utoljára, hogy annál nagyobb gondjaim sose legyenek egy ekkora projekt implementációjánál mint amiket leírtál (úristen nem megy oob az eszköz, úristen 15 percig nem megy az lcd a switchen), és akkor rendben leszek bármelyik gyártóval aki ezt tudja (ide értve egy Cisco/Merakit, vagy pl. egy Arubat).

    De én itt abba is hagyom, tényleg nem szeretek olyannal vitatkozni aki folyton mozgatja a céltáblát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák