Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz Juliuska #159 üzenetére

    Ha minden igaz, sejtem mire gondolsz. Az nem is olyan régi modell, amibe beépítették, de attól még nem ugyanaz a kettő. A HTC-nél nem a lekerekített kijelzőrész alá került a nyomásérzékelő, hanem a készülék fém keretére, az oldalára. A Huawei-nél jelen esetben ez már a kijelző alatt lenne, mivel annyira le van ívelve a kijelző, ez pedig szerintem kicsit más, mintha az oldalán lenne csak úgy. Abból tudok csak kiindulni, hogy az S9-emen mennyire jól működik a Home virtuális gomb alatti nyomásérzékelő, ezek alapján pedig nem értem, hogy hol hibázhatnak (vagy hogy a HTC hogyan cseszhette el, még ha nem is kijelző alá rakták ők az érzékelőt). Ha jól pozícionálják a "gombokat", illetve AOD-ba és a szoftverbe tesznek jelzést ami mutatja hol a gomb, akkor még akár vakon is eléred, mert kézre áll. De persze a készülékházon sem bűn valami nagyon apró kitüremkedéssel, akár csak egy pöcök-szerűvel jelezni merre lennének a gombok. Nekem picit érthetetlen miért nem nyitnak effelé a gyártók, illetve a Samsung/Apple is miért hagyja el ezeket a megoldásokat, mivel újabb Iphone-okon nincs 3D Touch, S10/Note10-eknél pedig nem nyomásérzékeny a Home gomb. Ez mondjuk valamelyest érthető, hisz kb. pont ott helyezkedik el az ultraszonikus leolvasó, de szerintem lenme még hely alatta annak a nyomásérzékelőnek.

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Új hozzászólás Aktív témák