Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dragon1993

    őstag

    válasz rt06 #37 üzenetére

    Hagyd, neki SSD-je van nem érted, hogy azzal betölt neki. :N :W
    Nekem is az van, de az övé olyan gyors, hogy meghajlik az téridő.

    (#36) saelin

    Ha jól tudom visszafele kompatibilis a dolog szóval nem kell túl sokat várni rá.

    Szerveroldalról kezdeményezhető push, hogyan lesz visszafele kompatibilis arra kíváncsi leszek.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz rt06 #38 üzenetére

    de ha párhuzamos letöltést akarok, akkor nyitok még egy tcp sessiont. mint ahogy az én firefoxom kapásból hármat nyitott az index kezdőlap betöltésekor.

    A több tcp kapcsolat azért is jobb, mert egy csomó terhelésmegosztó ip cím és port szám alapján is szétpakolja a terhelést. Például ha egy digis előfizetésről speedtest-telsz, akkor a speedtest.net egy szálon egy kapcsolattal tesztel, a digi saját speedtestje meg vagy 8-on, és lényeges különbség van a mért sebességek között (nálam mostanában 10-12 megabitet mérek az idegen speedtesttel, és 75-82 között a digissel). komolyan hiszek benne, hogy az összes cég, aki nagyobb sávszélességű csomagot árul, digi és upc kifejezetten ide értendő, az valamilyen terhelésmegosztással, több gerinchálózati vonallal hozza el a forgalmat, és ennek nagyon betesz az a fajta multiplexelés, amiről a poszt szól.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz rt06 #43 üzenetére

    "de az draga (tobb handshake, nagyobb overhead, nagyobb connection pool a szerveren)": ezt vitatnám. párhuzamos végrehajtás esetén kb. ugyanannyi idő a handshake, mivel gyorsabban lezajlik a lap kiszolgálása, hamarabb felszabadulhatnak az erőforrások, összességében ugyanannyi vagy kevesebb erőforrás kellhet hozzá.

    "egy session-t azert nem szoktak szetdobalni tobb upstream szerverre": mint a példa alapján sejteni lehet, nem a szerver oldali terhelésmegosztókra céloztam, hanem a hálózatira. a hálózati terhelésmegosztókon egyértelműen hátrányban van az egy sessionos verzió, mint azt a mérési eredmény is mutatja.

    "a speedtest es a szolgaltato sajat sebessegmeroje kozt pedig elsosorban azert szokott akkora kulonbseg lenni, mert utobbi esetben nem lepunk ki a szolgaltato halozatbol": ez megint vita tárgya lehetne, hogy konkrétan a diginél az a speedtest a gyorsabb, amit dunaújvárosban futtatnak, vagy a matávos, ami pesten a bix mellett van közvetlenül. egyértelműen az látszik, hogy egy-egy session nem tud 10-12 megabitnél többet elérni, de ha ebből 8-at összenyalábolsz, megvan az előfizetési korlát.

    "de meg ha valoban jelentene is jelentos sebessegnovekedest a tobb kapcsolat, az nem a http-nel fog kijonni": ott kijött.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz rt06 #46 üzenetére

    te nagyon nem akarsz elszakadni a webszervertől.
    nem csak webszerver frontend terheléselosztó van, hanem például bérelt vonali is. például a digi pesti központi routeréből sem egy darab egy gigás linken jön a forgalom debrecenbe, hanem több egy gigáson vagy több 10 gigáson. az upcnak is van vagy 2-3 10 gigás linkje a 9. kerületi kinizsi utcai központjából a debrecen petőfi téri központjáig.

    és ha több a link, kell a terheléselosztás. és ezt a terheléselosztást rontja el az egy sessionben való multiplexelés a több sessionhoz képest.

    nekem a sima apacs is 900 Mbps-t tud, úgyhogy a rossz teszteredményekért nem a webszerver és nem a kliens felel, hanem az ócska gerinchálózat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Tharkoul

    tag

    válasz rt06 #65 üzenetére

    Ez sok mindent megmagyaráz, azt nem figyeltem, hogy nem külön linkek. : B

    [ Szerkesztve ]

  • MaUser

    addikt

    válasz rt06 #71 üzenetére

    Na pont ez a gond. Ha az ő szerverüket nézem semmi nem garantálja hogy valid a tesztjük és nem egy kihegyezett valami. Ezért mondtam, hogy nagyjából így semmi értelme, csak egy rossz case study, amit nem illik csinálni.

    Javaslatodra ezért kiválasztottam a golang-on egy aloldalt, ahol vannak képek, szintén nem arányos a render time a http1 példával. Nyilván erre is lehet mondani, hogy másik szerver, de valahogy csak a példa oldaluk a lassú...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #88 üzenetére

    A "Többség".... Jó lenne ha tisztáznánk az általános fogalmakat... A többség az több mint 50% Az nem 95%.... nincs ilyen, hogy ebben az esetben... Azt max túlnyomó többségnek lehetne nevezni... 95% meg a büdös életbe se lesz "ebben az esetben" főleg nem....

    Az meg tényleg más kérdés, hogy a kompatibilis protokolt figyelembe venni/ user nem agysebészet... és nem ez az indok a HTTP2 protokol el ne terjedésére.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #90 üzenetére

    Trollkodás az, ha a "Többség" fogalma számomra lefedi a felhasználók 60-70%-kát és e közben nem értek egyet azzal, ha valaki a "Többség" fogalmát rá akarja húzni a 99.5%-ra?
    Szerintem nagy gond van nálad a trollkodás fogalmával is... :U de hagyjuk ezt az egészet mert hasonló értelmes eszmecsérre fogalmakról nincs türelmem....

    Protokoll téren meg ugyan arról beszélünk... Ezek mellet pedig akinek nem elég az, hogy a felhasználók 60-70% ka már most ready a http2 re akkor nem tudom mi lehet elég ahhoz, hogy legalább nézzen körbe a témában.

    (#91) bambano
    Azta de k-ra hackelni kell... 34 től benne van csak engedélyezni kell... A következő 36 os verzióban pedig benne lesz alapértelmezetten engedélyezve. :U, De még mindig nem arról megy a fáma, hogy csak HTTP2 re kell áttérni és le kell szarni az 1 et... Hanem arról, hogy ha úgy vesszük akkor a internet felhasználók 60-70% ka már ready rá... Még ha csak a chrome 50-60% kát is vesszük csak alapul... Úgy gondolom ezek után rohadtul nem ez az akadájozó tényező... főleg hogy még be sincs fejezve a nyamvadt protolol... de már a felhasználók többsége ready használni..."Firefox added experimental support for HTTP/2 in version 34,[45][46] although not by default. HTTP/2 was enabled by default in Firefox 36.[47] Firefox only supports HTTP/2 over TLS.[20]"

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #99 üzenetére

    Már megint magyarázkodhatom neked?
    Nagy forgalmú weboldalakkal rendelkező cégek általában saját vagy bérelt webszerverrel rendelkeznek... (tapasztalataim szerint). Egy nagyobb fejlesztés vagy komplett cserekor szokott mindig előjönni még egy csomó kérdés. Többek között véleményem szerint egy HTTP2 kompatibilitás story is valószínű itt jönne elő mint más esetben...

    IPv4 tartományt nagyon ide kellet keverni :D Ha úgy vesszük 2011 ben "elfogytak"(kiallokálták az utolsó tartományt) ami természetesen nem azt jelenti, hogy nincs több éppen nem használt IPv4 cím vagy tartomány... Nehéz felfogni tudom. Ahogy azt is, hogy gyakorlatilag 2012-től érhetőek el normálisan az IPv6 recordok 2-2.5 éve...
    Mivel van még fel nem használt szabad IPv4 tartomány így nem is fog egyhamar nagyobb szeletet hasítani az IPv6. Majd ha kezd ténylegesen elfogyni az IPv4 akkor egyre többen IPv6 ot fognak használni ennyire egyszerű.... Sokkal komolyabb áttérés minden téren egy IPv6 mint egy nyamvadt updatet vagy plugint fel fabrikálni egy webszerverre (úgy hogy közben visszafelé kompatibilis protokollról beszélünk.) de tudom biztos nehéz felfogni. A Legtöbb értelmes ember felfogta, hogy az IPv4--->IPv6 kvázi kihalás alapú. "Meghal"(elfogy) az IPv4 akkor jön az IPv6... Ezért nem is volt "pánik" ilyen téren...

    ui.: Több "halal folosleges" beszélgetést nem folytatok veled... :N

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #101 üzenetére

    Ideges? :D Rád nem, csak k-ra nincs kedvem hülyeségekről beszélni értetlen emberekkel... Néz körbe talán egy picit... VPS bérlésnél is már lehet találkozni IPv6 címmel. Vagy épp a normális Szerver hosting szolgáltató már ad IPv6 ot is...de biztos te vagy az agy mert te vagy itt a "jani" kedvence meg kipróbáltad anno amikor elérhető lett... Gratula neked. Csak így tovább. Mint már írtam... Az értelmes emberek felfogták, hogy kihalás (elfogyás) alapon fog a nép áttérni IPv6-ra globális mértékben...

    (Logout-os bejegyzésedkor tényleg azt vártad el, hogy a "megjelenése"(elérhetősége után) hatalmas tömegek térnek majd át? Gratula... :W )
    Írhatsz még pár értetetlen kommentet de már nem reagálok rá.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #103 üzenetére

    Először is. Nem hülyéztelek le. "Szívrohamot ne kapj" :P

    Nem értem a párhuzamot igen... A HTTP1-2 két egymással kompatibilis protokol. Az IPv4-IPv6 rohadtul nem... és még temérdek dolog van ott a háttérben amiért még nem dübörög...(mint az, hogy bőven van még szabad IPv4 cím)
    Nem arról van szó, hogy azért írom amit írok mert te nem értesz velem egyet... Egyszerűen a baromságokkal nem értek egyet... Mint a többség fogalmának félremagyarázása("ebben az esetben" meg társai). Vagy barom párhuzam, HTTP2-IPV6 között...

    Már megint a "szolgáltatót" és ISP... Ha gondolsz valamire írd le azt ne gyűjtő fogalmat használj aztán még cseszd le a másikat mert nem ért... Üzleti előfizetőnek ad szinte bármelyik ha kér (volt ahol ingyen volt ahol plusz pénzért) Inviteltől hang szolgáltatás pl IPv6 on megy az egyik cégnél ahol dolgoztam.
    Miért adna vagy térne át egy országokon át nyűló hálózatot üzemeltető ISP t az IPv6 ra amikor szép összegekbe kerülne neki, miközben ott a temérdek IPv4 cím és tartomány ami a rendelkezésére áll?
    Bele gondoltál egyszer is, mekkora költségvonzata lehet egy teljes áttérésnek a UPC, T-csoport, vagy Digi-nél? Látszik nem nagyon...(az egy dolog, hogy készek rá és részben folyamatban az áttérés...)

    Küld ha akarod a személyes infóidat, nem riadok vissza ilyen fogadásoktól... de max a protokol valós elkészülésétől számítva számított 2-3 év.( és pontosítsunk, hogy te Magyar vagy Globál szinten gondolkodsz? :P )

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák