Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz bambano #47 üzenetére

    Most komolyan az egész HTTP2 létjogosultságával szállsz "vitába"? Szerintem azért a IETF-nél nem szarral gurigáznak tudás és rálátás színjén, ezek mellet valószínű nekik van nagyobb betekintésük akár hálózat összetétel vagy terheltségi statisztikákra nem, hogy Magyar viszonylatban hanem világ szinten.

    Szerintem ez tökéletesen összefoglalja. Azzal lehet vitatkozni, hogy szerinted előnyösebb a több session... de szerintem egyikünk se lát rá a témára akkora részletestességgel mint azok akik ténylegesen csinálják az IETF-nél...
    "With HTTP/1, browsers open between four and eight connections per origin. Since many sites use multiple origins, this could mean that a single page load opens more than thirty connections.

    One application opening so many connections simultaneously breaks a lot of the assumptions that TCP was built upon; since each connection will start a flood of data in the response, there’s a real risk that buffers in the intervening network will overflow, causing a congestion event and retransmits.

    Additionally, using so many connections unfairly monopolizes network resources, “stealing” them from other, better-behaved applications"

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz caprine #86 üzenetére

    Már ne haragudj de a Firefox és a Chrome az mi szerinted? :D" böngészők nagy többsége " A Chrome és a Firefox már lefedte neked a 60-70% kát a netezőknek... Egyébként nem hiszem, hogy baromi nehéz lenne kivitelezni azt, hogy érzékelve a böngészőfajtát megy az épp kiválasztott protokol.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #88 üzenetére

    A "Többség".... Jó lenne ha tisztáznánk az általános fogalmakat... A többség az több mint 50% Az nem 95%.... nincs ilyen, hogy ebben az esetben... Azt max túlnyomó többségnek lehetne nevezni... 95% meg a büdös életbe se lesz "ebben az esetben" főleg nem....

    Az meg tényleg más kérdés, hogy a kompatibilis protokolt figyelembe venni/ user nem agysebészet... és nem ez az indok a HTTP2 protokol el ne terjedésére.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #90 üzenetére

    Trollkodás az, ha a "Többség" fogalma számomra lefedi a felhasználók 60-70%-kát és e közben nem értek egyet azzal, ha valaki a "Többség" fogalmát rá akarja húzni a 99.5%-ra?
    Szerintem nagy gond van nálad a trollkodás fogalmával is... :U de hagyjuk ezt az egészet mert hasonló értelmes eszmecsérre fogalmakról nincs türelmem....

    Protokoll téren meg ugyan arról beszélünk... Ezek mellet pedig akinek nem elég az, hogy a felhasználók 60-70% ka már most ready a http2 re akkor nem tudom mi lehet elég ahhoz, hogy legalább nézzen körbe a témában.

    (#91) bambano
    Azta de k-ra hackelni kell... 34 től benne van csak engedélyezni kell... A következő 36 os verzióban pedig benne lesz alapértelmezetten engedélyezve. :U, De még mindig nem arról megy a fáma, hogy csak HTTP2 re kell áttérni és le kell szarni az 1 et... Hanem arról, hogy ha úgy vesszük akkor a internet felhasználók 60-70% ka már ready rá... Még ha csak a chrome 50-60% kát is vesszük csak alapul... Úgy gondolom ezek után rohadtul nem ez az akadájozó tényező... főleg hogy még be sincs fejezve a nyamvadt protolol... de már a felhasználók többsége ready használni..."Firefox added experimental support for HTTP/2 in version 34,[45][46] although not by default. HTTP/2 was enabled by default in Firefox 36.[47] Firefox only supports HTTP/2 over TLS.[20]"

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz hcl #93 üzenetére

    Most komolyan ennyire nehéz felfogni? Protokol váltás nem egyről a kettőre megy! Stim... Van átmeneti időszak, de arra várni, hogy a felhasználók "többsége" (szerintük 99.5%.... ) alkalmas legyen a prtokol fogadására és használatára, hogy egyáltalán neki álljon az ember a szolgáltatását kompatibilisá tenni az baromság.
    A Felhasználónak nem kell értenie hozzá. A Chrome automatikusa updatel internet használat esetén és máris http2 ready... A többi böngésző is adaptálni fogja, de már ma a felhasználók tényleges többsége (50% fölött) alkalmas a protokol használatára.... MINDEZT ÚGY, HOGY A PROTOKOL MÉG KÉSZ SINCS....(véglegesen)

    Amúgy Internet Explorer 1/3? 15 nagyon max 20% és csökken... Hál istennek... Mind az Internet explorer és a Firefox % kai évről évre csökkennek és a Chrome-é meg nő... "érthetetlen" okokból :D

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz hcl #96 üzenetére

    Az egy dolog, hogy mi van most, viszont idővel le kell majd cserélni a weblapokat így is úgy is. Így a lassan felfogók is el fognak jutni odáig.
    Nagy látogatottságú weblapok illetve webshopok, vagy képmegosztók meg önként és dalolva fogják majd magukévá tenni a protokolt, főleg, hogy nem hatalmas erőfeszítés majd, hogy mind két protokollon menjen a szolgáltatás.
    (vicces vagy nem 9gag fejlesztésekkel kapcsolatos fórumán már megy az eszmecsere az áttérésről.Igaz ez nem egy hatalmas story de azért érdekes.)
    Természetesen ez az egész HTTP2 szerveroldalon az érdekesebb, és értelmes "vezetők" kellenek, hogy jobban terjedjen, de ez az egész csak idő kérdése.
    Lényeg, hogy ma jelen állás szerint úgy hogy a protokoll még kész sincs ( és valószínű 1-2 évig nem is lesz) már az internet felhasználók több mint 50% alkalmas a használatára.

    IE témában hál isten nem vagyunk egyedül :D

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #99 üzenetére

    Már megint magyarázkodhatom neked?
    Nagy forgalmú weboldalakkal rendelkező cégek általában saját vagy bérelt webszerverrel rendelkeznek... (tapasztalataim szerint). Egy nagyobb fejlesztés vagy komplett cserekor szokott mindig előjönni még egy csomó kérdés. Többek között véleményem szerint egy HTTP2 kompatibilitás story is valószínű itt jönne elő mint más esetben...

    IPv4 tartományt nagyon ide kellet keverni :D Ha úgy vesszük 2011 ben "elfogytak"(kiallokálták az utolsó tartományt) ami természetesen nem azt jelenti, hogy nincs több éppen nem használt IPv4 cím vagy tartomány... Nehéz felfogni tudom. Ahogy azt is, hogy gyakorlatilag 2012-től érhetőek el normálisan az IPv6 recordok 2-2.5 éve...
    Mivel van még fel nem használt szabad IPv4 tartomány így nem is fog egyhamar nagyobb szeletet hasítani az IPv6. Majd ha kezd ténylegesen elfogyni az IPv4 akkor egyre többen IPv6 ot fognak használni ennyire egyszerű.... Sokkal komolyabb áttérés minden téren egy IPv6 mint egy nyamvadt updatet vagy plugint fel fabrikálni egy webszerverre (úgy hogy közben visszafelé kompatibilis protokollról beszélünk.) de tudom biztos nehéz felfogni. A Legtöbb értelmes ember felfogta, hogy az IPv4--->IPv6 kvázi kihalás alapú. "Meghal"(elfogy) az IPv4 akkor jön az IPv6... Ezért nem is volt "pánik" ilyen téren...

    ui.: Több "halal folosleges" beszélgetést nem folytatok veled... :N

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #101 üzenetére

    Ideges? :D Rád nem, csak k-ra nincs kedvem hülyeségekről beszélni értetlen emberekkel... Néz körbe talán egy picit... VPS bérlésnél is már lehet találkozni IPv6 címmel. Vagy épp a normális Szerver hosting szolgáltató már ad IPv6 ot is...de biztos te vagy az agy mert te vagy itt a "jani" kedvence meg kipróbáltad anno amikor elérhető lett... Gratula neked. Csak így tovább. Mint már írtam... Az értelmes emberek felfogták, hogy kihalás (elfogyás) alapon fog a nép áttérni IPv6-ra globális mértékben...

    (Logout-os bejegyzésedkor tényleg azt vártad el, hogy a "megjelenése"(elérhetősége után) hatalmas tömegek térnek majd át? Gratula... :W )
    Írhatsz még pár értetetlen kommentet de már nem reagálok rá.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz rt06 #103 üzenetére

    Először is. Nem hülyéztelek le. "Szívrohamot ne kapj" :P

    Nem értem a párhuzamot igen... A HTTP1-2 két egymással kompatibilis protokol. Az IPv4-IPv6 rohadtul nem... és még temérdek dolog van ott a háttérben amiért még nem dübörög...(mint az, hogy bőven van még szabad IPv4 cím)
    Nem arról van szó, hogy azért írom amit írok mert te nem értesz velem egyet... Egyszerűen a baromságokkal nem értek egyet... Mint a többség fogalmának félremagyarázása("ebben az esetben" meg társai). Vagy barom párhuzam, HTTP2-IPV6 között...

    Már megint a "szolgáltatót" és ISP... Ha gondolsz valamire írd le azt ne gyűjtő fogalmat használj aztán még cseszd le a másikat mert nem ért... Üzleti előfizetőnek ad szinte bármelyik ha kér (volt ahol ingyen volt ahol plusz pénzért) Inviteltől hang szolgáltatás pl IPv6 on megy az egyik cégnél ahol dolgoztam.
    Miért adna vagy térne át egy országokon át nyűló hálózatot üzemeltető ISP t az IPv6 ra amikor szép összegekbe kerülne neki, miközben ott a temérdek IPv4 cím és tartomány ami a rendelkezésére áll?
    Bele gondoltál egyszer is, mekkora költségvonzata lehet egy teljes áttérésnek a UPC, T-csoport, vagy Digi-nél? Látszik nem nagyon...(az egy dolog, hogy készek rá és részben folyamatban az áttérés...)

    Küld ha akarod a személyes infóidat, nem riadok vissza ilyen fogadásoktól... de max a protokol valós elkészülésétől számítva számított 2-3 év.( és pontosítsunk, hogy te Magyar vagy Globál szinten gondolkodsz? :P )

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz bambano #106 üzenetére

    Na miért is? Szerinted ISP-ék poénból nem térnek át teljesen IPv6 ra? Nagyon nem... Minek térne át teljesen, ha van még IPv4 címe? Nem mintha csak ezért nem térne át teljesen...

    (#105) rt06
    Ki írta, hogy " le van fedve" a piac? :D
    "ferditesz, hazudsz, hulyezel" oha tényleg? Olvasd már vissza a kommentjeimet? Én konkrétan fogalmazok... ha nem tetszik az, hogy te nem de közbe neked áll feljebb és a fogalmakat is félremagyarázod akkor ez van... Nem tudok vele mit kezdeni.

    "nem, nem ugy mint te, aki mar ketszer behazudta, hogy nem reagal, de csak nem birja ki, hogy lehulyezze megegyszer a masikat" Sok mindent elszoktam tűrni, de a "ferdítést" és a baromságot nem...
    Jócakát... :P

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz bambano #108 üzenetére

    Az egy dolog, hogy meg az ügyeskedés natolással stb, de ha nem "fájna" már rég menne az IPv6 osztogatása átlag fogyasztói szinten is. Természetes, hogy amíg van és amíg nem szúr annyira az a szög addig nem térnek át teljesen(értem ezt úgy, hogy elhatározás lenne legalább, hogy pl a jövőben csak IPv6 ot osztunk kistb) IPv6-re.
    Azt pedig nem állítottam, hogy kapcsoló szerűen menne az átállás... természetes, hogy folyamatosan(OS szinten már rég megoldott az említett dual stack), de lesz áttérés, aki pedig ezt vagy annak az okait, hogy még miért nem dübörög az IPv6 azt tudom sajnálni... No meg, hogy két egymással nem kompatibilis protokolt miért akarunk összehasonlítani egy egymással kompatibilisal... Lényegtelen...
    Jó éjt az éjjeli baglyoknak :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz bambano #110 üzenetére

    Nem gondolnám, hogy ISP oldalon gond lenne, azonban az elszigetelődés kérdése így is adott. IPv4 el fog fogyni. Egyszer biztos. Az után már nem fogsz tudni mást adni mint IPv6 ot. Az, hogy e között milyen átmenet van vagy kellene, hogy majd legyen az más kérdés. Szerintem kezdetnek, a jelenleg összes IPv4 el rendelkező felhasználóhoz hozzávághatnának IPv6 ot is... Aztán a jövőben mehetne csak az IPv6-os cím osztás, így nem lenne "elszigetelődés".

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz bambano #112 üzenetére

    Elfogyni elfogyott 2011-ben, Viszont az nem azt jelenti, hogy minden IPv4 cím allokálva is van. Ha így lenne akkor már rég nyomnák az IPv6 ot. Amíg gazdálkodni tudnak az IPv4 el addig "szarnak" az egész IPv6-ra consumer szinten.
    Szerinted mi lenne a jó áttérési/átállási folyamat?

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák