Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Filtro

    csendes tag

    Sziasztok, CAD-es munkához (konkrétan Solidworks) szerintetek mennyire indokolt a Quadro?
    Van ezzel tapasztalata itt valakinek?

    A magyar forgalmazó és a Dassault természetesen azt állítja, hogy köpni-nyelni nem lehet Quadro nélkül, de szerintem ez nettó f*sság.
    Anno Inventorral dolgoztam sokat gamer laptoppal, GTX 980M alatt, semmivel se tudtam kifektetni.

    De a SW borzasztó lassú. Eddig a cégnél nem tudtunk még olyan vasat tenni alá, amivel normálisan használható - mármint sebességben.
    Ok, elég bonyolult modellekkel dolgozunk - kevés alkatrész van, de azok 80-100 feature-ból épülnek fel, tele kereszt-hivatkozásokkal és brutális mennyiségű időbe telik már csak benyitni is egy ilyen modellt, nemhogy módosítani. Mintha egy 486-oson dolgoznék...

    Thinpkad P szériával nyomjuk, azokból az elmúlt 5 év terméséből volt már minden, de ugyanolyan lassú az SW mindegyiken.

    Lemértem, pár órás CAD-eszés alatt a Quadro P2000-em max 25-30%-ra ugrik fel, de akkor is csak pillanatokra. Az átlag 10% alatt van. A prociból is 2-3 magot használ csak (bizony, csak annyit), de közben megfőzi magát az összes laptopunk.

    Csak Lenovot vehetünk, de most már erősen goldokodok, ohgy Legion lesz a Thinkpad helyett (Rzyen 7 5800H + RTX 3060), mert feleannyibe kerül, és szarabb biztos nem lesz vele dolgozni.

    Ja és írták itt többen, hogy bezzeg ezek napi 24 órára vannak tervezve...
    Hát a valóság nem ez. Én 4. éve dolgozom itt, kb 30 Thinkpadunk van, évente mindig megfosik 2-3.
    Csak alaplapcsere van már, neki se állnak felderíteni a hibát. Ami nagyon sokszor előjön az a töltésvezérlő hibája. Ezt már vagy 10 éve képtelen megoldani a Lenovo...

Új hozzászólás Aktív témák