Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti75

    senior tag

    válasz Filtro #50 üzenetére

    Az SW-hez nem "kötelező" a quadro. Ugyanazon geforce kártya quadro-s változatával "nyersz" kb 20%-ot. Inventorhoz még kevésbé.
    Ami nagyon-nagyon kéri a quadro-t az a NX és a SE, ott a különbség akár 20x-os is lehet.
    Az SW egy szálas, amit látsz az 2-3 magot, abból egyet használ a CAD, a többit meg a windows, meg egyéb programok.
    A GPU és CPU terhelést én is teszteltem régebben, volt precisionom P5200-al 2éve talán, és monitoroztam munka közben, ott konkrétan 8%-volt a max GPU, a CPU pedig valami 25% körüli. Ennek az az oka, hogy egy mag van 100%-ra kiterhelve, és az a szűk keresztmetszet.
    Mivel P2000-et említettél akkor gondolom P52-ről van szó (vagy P1-ről de az nem igazi workstation), azoknál (intel 8.gen) én is észrevettem, hogy a file műveletek elég lassúak. Ettől függetlenül én nem találtam lassúnak munka közben, max. nem éreztem komoly előrelépést az elődeihez képest. Nem lehet hogy szerverről kell dolgoznod és az a probléma fő oka?
    Kérjél P15 g2-est, azzal nem lesz bajod!
    Ha tényleg Thinkpad P52-ről szól a mese, akkor nagyon csodálkozom, mert azoknál semmi munka közbeni megfővés és töltésvezérlő hiba nincs, nagyon ritkán apróságok előfordulnak. Több 10db szolgál jó egésséggel a környezetemben, pedig nem egy ténylegesen 0-24-ben üzemel, van "kedves" koléga ki éjszaka bányászik vele :W
    A gémer gépek viszont nagyon nem jók CAD-re. Azoknál a power balance a gpu-ra van inkább kihegyezve.
    Tavaly nyáron vettem kíváncsiságból egy Legion-t 4800h-val, és dolgozni kíny keserves volt rajta, a kijelző, a klavi, és a kasztni meg borzalmas volt a Thinkpadhoz képest.

  • zolikaDB

    veterán

    válasz Filtro #50 üzenetére

    Otthon egy GTX750Ti + i5 4440 viszi a Fusion 360-at.
    Ugyanez melóban Zbook 15 G2, Quadroval és i7-el.
    Az otthoni frissebb, picit "simább"-an tekeri a dolgokat. De én CAM-re is használom.

    (#47) Strezi : köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Rohamsüni

    csendes tag

    válasz Filtro #50 üzenetére

    Az SW alapból egy szálas, mivel elég sok a VBA benne - írtam hozzá kiegészítéseket. A modellezéshez ezért kell a bitang erős proci és egy rakás RAM (elég nagy assembly-m voltak)

    A FEA meg a CFD része viszont többszálas. Az FEA részét annyira nem szerettem (kevés elemtípus, minimális ráhatás a hálóra, stb) , a CFD meg a Motion Study viszont elég jó volt. Ide kell a többmagos cucc meg a Quadro.

    Attól függ tehát, mire fogod az SW főként használni.

    16 évig használtam, tavaly szakítottunk, rohadtul drága. Gondolkodom némi freelance cuccon, de azt egy SW éves licenszköltséggel horror, plusz esetleg Abaqus és az egyik vesém...

    Teljesen átáltam Linux-ra (mínusz némi Windows a prepomax miatt). Modellezni ott a Freecad. Végeselemben mára a Linux is elég jó (linear, not-linear mechanics, coupled thermo-mechanics, meg CFD vonalon is van mit használni)

    Gépvásárlás amúgy nálam is aktuális lesz.

    "főnök, jó lesz az..."

Új hozzászólás Aktív témák