Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Nem lenne rossz, ha ilyesmi kialakításban végre jönnének a teljes W8 alapúak is Temash-sal. Még egy kis RAM (4GB), még egy kis flash (64GB), kicsivel nagyobb képátló (11.6"), még pár port (USB3, Gb Eth) és esetleg nagyobb akku, és sirályság lenne.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Stauffenberg #12 üzenetére

    Hűha... nem gondoltam volna, hogy ilyen gondjaid vannak a szövegértéssel...

    Írtam, hogy TELJES W8, tehát nem mobil OS, hanem olyan, ami, ha kell, munkagépnek is használható. Annak pedig a 2GB RAM vékony, remélem ebben egyetértünk. A cikk a dokkoló portjait sorolta (magáról a tabletéről nem is ír), oda ezek pont elférnének, egy szóval sem mondtam, hogy egy ilyen vékony géptestbe várnám ezeket. Cégeknél pedig továbbra is a vezetékes Eth. dívik és gyorsabb, stabilabb, továbbá olcsóbb is egy megfelelő teljesítményű switch, mint egy megfelelő teljesítményű vállalati access point. S akkor a hatótávolságról még nem is beszéltünk.

    És sajnos a hagyományosok között sem lehet dúskálni, szubnotik piacán halálhörgés-siralom meg dögszag. Alig van igazi üzleti 11.6"-12.5" darab (Lenovo X230, Dell 62x0, s HP-nak is van egy Elitebookja), de ezek mind elég vastag árcédulájúak, mert egyik oldalról túl sok fícsört próbálnak beletuszkolni és mivel presztízsmodellek a gyártóknál, mindenből a jót (i5 minimum, néha még csak nem is ULV; ami nem csak feleslegesen erős a feladatok többségéhez, hanem dob az árcédulán és a hűtési igényen is); másik oldalról viszont leragadtak még mindig az 1366*768-as felbontásnál. Más koncepció szerint is épülnek fel a gépek, egy cserélhető 2.5"-es lemezhely is sokkal több hely, mint egy egy mSATA modul, beépített Smartcard, Expresscard és társaik is több helyet elvisznek, mint amennyit használják (Smartcardra pedig van külső olvasó is). Egy vállalati szubnoti a "legtöbbet a lehető legkompaktabban" oldalról indul, ezek viszont a "szükséges minimum".

    Nem értem, egy csepp fantáziátok sincs? Régóta van már ez a vízió az iparágban, hogy júzernél egy kis méretű, könnyen hordozható és menet közben is egyszerűbb feladatokra könnyen használható készülék (nem, a laptop nem használható könnyen menet közben). Proci, RAM, tároló, egy kis képernyő, mobilnet; billentyűzet viszont nem feltétlenül. Aztán egy-egy dokkoló otthon és a mhelyen: rákötött bill., egér, nagyobb monitor, céges vezetékes hálózat. Ugyan a Temash sincs még ott, teljesítményben messze van egy munkagéptől, de egy újabb lépés lenne ebbe az irányba.

    kakukk.tamas: Ott az Opciók alatt a Kilépés gomb... Nyomd meg és egy kicsivel boldogabb leszek, hogy kevesebb ilyen konstruktív hozzászóló van, akik totál figyelmen kívül tudják hagyni, hogy a két chip teljesen más fogyasztási kategória és teljesen más hűtési igény, emiatt teljesen más akkus üzemidő és akku-méret, ami pont a lényeg lenne. Pont.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Gadgetfan_ #20 üzenetére

    Az x86-os, teljes W8-as MS Surface Pro is tablet kategória, nemde? Tehát, ha már jöttél evvel a hasonlattal, még mindig nem autóról beszélünk, hanem max egy 50-es rendszám nélküli kicsi városi robogó (cikkben szereplő android táblagép) helyett egy rendszámos, autóúton is erőlködés nélkül lépést tartani képes (munkára korlátozottan alkalmas) nagyrobogó. Amit leírtam, ugyanolyan lenne, mint a Surface Pro, csak i5 és aktív hűtés helyett Temash és passzív hűtés. Ez nem hinném, hogy plusz két kerék és négy ülés lenne. S ilyen márpedig lehetne, technikai akadálya nincs, sőt, a HP-től, mint üzleti notikkal elég nagy tapasztalattal rendelkező gyártótól, pont egy ilyen gépet várnék.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz QwErTy42 #22 üzenetére

    Nem értem, ma is mindenki szövegértés elleni és fogalmazásgátló tablettát vett be? :P
    Egyrészt, tudhatnád, másrészt, a hsz-ben, amire válaszolsz, még írtam is: "Amit leírtam, ugyanolyan lenne, mint a Surface Pro, csak i5 és aktív hűtés helyett Temash és passzív hűtés." - tehát az én elvetemült, lehetetlen igényem egy már létező, február óta piacon lévő terméknél egy egyszerűbb verzió (1 chipes SoC a 2-chipes CPU + IO-hub helyett -> kisebb alaplap-terület; alacsonyabb fogyasztás -> nem kell aktív hűtés, valamint jobb üzemidő). Gratulálok :C
    Lehet, hogy szerinted csak az én igényem, s valószínűleg el se fogod hinni, hogyha mondom, de majd nézd meg úgy egy év múlva: sok ilyen (x86 tablet Atom helyett végre Temash vagy Haswell procival, amit egy billentyűzetes-akkus dokkolóhoz lehet csatlakoztatni) fog még kijönni, és a Haswell megjelenésével az Intel is nyomatni fogja.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák