Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz mlinus #34 üzenetére

    Nem csak vezetékesben, mobilnet lefedettségben is elég jól állunk világviszonylatban.

  • dkess

    őstag

    válasz mlinus #34 üzenetére

    Ami érdekes még, hogy a hírhedt körzeteket is kezdik befoltozni azért elég szépen. Az is tény ugyanakkor, hogy vannak még "bántó lyukak" a térképen - itt a fórumtársak fel is soroltak néhányat.

    A másik kicsit érdekes dolog, hogy pl. a vezetékes internet terén mondjuk a speedtest.net világ top7-10 helyezéséről már akkor jelentőset tudnánk ugorni, ha a Digi a csak 2.4 GHz -en N -es WiFi -t szóró ONT -járól (Ez ugye 60-80 Mbps - ha közel vannak az ONT -hoz) legalább AC -sre áttérnének. :)

    Nagyon nagy arányban használják ezt az emberek csak WiFi -n a gigás internetük mellé. Én is rengeteg ilyen embert ismerek - családban maradva pl. húgomék (Nekik azért vettem egy AX -es routert tavaly). Aztán persze tavaly második félévben sok panelban cserélték a 100 Mbps -es illetve 500 Mbps -es interneteket gigás FTTH -ra. Kíváncsi leszek majd idén hova érkezünk meg e tekintetben ...

    Múltkor néztem YT -n egy tech videós rövidfilmjét Mesh rendszer teszteléséről UK -ből. Emeleten mért kb. 38,6 Mbps -t előtte. Ugye ez volt a "borzalmas". Na, nagy kábelezés, meg AX -es Mesh rendszer, készen lett - aztán mért egy 41,2 Mbps -t (vagy valami hasonlót) aztán ott ugrált örömében az emeleten, hogy mekkora királyság lett és hogy mennyire megérte. Én először nem értettem ... :) Aztán amire elkezdtem kapizsgálni addigra ki is mondta, hogy 40 Mbps -es internet. Egy nem is annyira kicsi városban egy tech videósnál ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák