Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #14595328

    törölt tag

    válasz .LnB #29 üzenetére

    Én is viszonylag sokat játszom (szintén este, amikor a gyerekek már alszanak) és hasonlóan gondolom a dolgokat, mint ahogy leírtad! Viszont szerintem az nagyban a mi felelősségünk is, hogy a gyerekeink különbséget tudjanak tenni a valóság és a virtuális világ között.

    Amúgy egy Dirt-öt vagy Forza-t én is kipróbálnék HoloLens-szel, de mondjuk egy Wolfensteint is :D Az mondjuk szomorú, hogy a sportolás nálam már kimerül egy jó kis FIFA partyban néhány haver és sör társaságában, igaz a gyerekek születése óta viszonylag ritkán.

    [ Szerkesztve ]

  • #14595328

    törölt tag

    válasz .LnB #31 üzenetére

    Igen, ismerős képek a régi szép időkből :D

    Nálunk is kódot kellett cserélni a telefonokon, mert kiszúrták, hogy azokon is rajta vannak a játékok, amik a táblagépen :D
    De, pl a nagyobbik gyerkőc megtanulta a betűket, számokat tablet/gép segítségével, ovis kora ellenére kb. tud olvasni és nyomtatott betűkkel írni.
    Szerencsére nem kell szabályozni náluk a hozzáférést vagy a netet, mert szót fogadnak, ha megkérjük őket, abbahagyják. Tudjuk, hogy ez idővel változni fog és nem fogunk tudni túljárni az eszükön, a miénken sem sikerült 20-25 éve :D Viszont sok dolog, amit nekünk tanulni kellett, az nekik már alap lesz, csak meg kell őket tanítani ezt értelmesen használni.
    Na, de ez már nagyon elüt a témától, remélem hamarosan lesz lehetőség kipróbálni a cuccot!

  • davidsone

    addikt

    válasz .LnB #31 üzenetére

    Ő lesz az igazi "serious Gamer" ;]

    ...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz .LnB #31 üzenetére

    Ezt már kifejtettem a múltkori cikknél is... 6-8 éves unokahúgaim folyton a tabletet és telefont bújják szabadidejükben. Illetve rajzfilmet néznek.
    Konkrétan nulla kognitív funkciót használ ha valakit bevágnak a TV elé, vagy bugyuta játékot játszani tableten ami mér rongálja is a szemüket kis kijelzővel. Egy AR headset mivel lenne rosszabb ennél? Egy olyan 3D Minecraft világ, ahol minden kreativitásukat kiélik? Vagy az origamis cucc, nekem valahogy inkább egy új kreatív platformot adott volna. Esetleg egy olyan LEGO világ, ahol minden megépíthető.
    Szerintem okosan felhasználva sokkal minőségibb, kreatívabb és oktatóbb jellegű szórakozást nyújthat, mint a TV vagy a tablet.

    A gyerekek már ma bőven el vannak rontva a végtelen rajzfilmcsatornákkal, okostelefonnal/tabletekkel heroinfüggőséget okozó játékokkal... Az AR lesz az egyik jövőbeli út, ez már biztos. Megvédeni nem tudjuk a gyerekeket tőle, maximum okosan használhatjuk építő jellegű célokra. Onnantól kezdve pedig minden a szülő felelőssége mennyit használja a gyerek, mennyit megy ki az udvarra, mennyit játszik a többiekkel. Netán ha mobilisebbé zsugorodna az eszköz, akkor még ki is csalhatnánk vele a gyerekeket a szabadlevegőre. Valljuk be, ki ne őrült volna megy gyerekként Gameboy és Tetris mellett egy dínókkal felturbózott homokozónak :D Változik a világ. Nekünk el kellett képzelni egy teljes építkezést a fantáziánkat használva. Nekik egy egészen új perspektívába helyeződhet a fantáziájuk, ha olyan AR programot kapnak. Hogy ennek mi a hatása az idegrendszeri fejlődésre nézve, fogalmam sincs. Lehet pozitív is akár, de lehet negatív is, ki fog derülni 15-30 év múlva.

    Az iparban és az eü-ben, K+F-ben óriási lehetőségek vannak amúgy, csak fejlődjön a látószög.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák