Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #31 üzenetére

    Ez sokszor elhangzik de nem ilyen egyértelmű, GTA és társai prociigényesek. Egyik sem a gyenge procik terepe és ebbe beleértem a kisebb (meg nagyobb :P ) 4 magos AMD-ket is. Hiába lesz 5 helyett 15 a min fps ha az átlag is marad lent. Ezekkel a procikkal 2-3 éves játékokra visszanézve pedig nagy átlagban, mondjuk 80%-ban a Pentium jön ki győztesen, 2 erős szálon egy kisebb 4 magossal szemben.

    Egy rakás teszt volt ezekre, még min fps-ben is elvéreztek sok helyen a 4 magos AMD-k. (Ami persze javarészt a játékok szegénységi bizonyítványa, de ettől még tény. Ahogy az is, hogy egy ezeréves GTA IV is valószínűleg jobban fut Phenom II X4-en mint akármelyik Pentiumon.)

    szerk: 10-15k-ból kijön egy 4 magos AMD? :F

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz MZperX75 #42 üzenetére

    Nem jó a konklúziód szvsz. Ránézek a min fps-ekre és azt látom, hogy mindenhol elég jót hoz. Ahol nem:
    - Nincs meg a GTA-ban ami köztudottan, régóta cpu igényes. Az egyetlen kakukktojásunk kb.
    - TR: Most rákerestem direkt. Más tesztekben 2 maggal is 30 feletti min fps-t hoz és amit fentebb írtam: lenyomja a 4 magos Athlont. Valószínűleg csak egy kis ram kellett volna neki ami azért eléggé alap.
    - Hitman: Szintén cpu igényes, de 2 magosakkal sem fut annyira rosszul. Lehet, hogy itt is a ram dobott volna annyit, ennek most nem néztem utána...

    Én ugyanazt látom amit korábban is: Valószínűleg több a cpu igényes cucc, ha betettek volna új AAA címeket ez látszana. De azon elvérzik más proci is. Régiekhez meg 1-2 kivétellel bőven elég a 2 mag ha annyira van keret. Ugyanaz a nóta ami már 2-3-4 éve megy: nemlehet4magnélkül élni. És eddig mégis lehetett. Most kezd bejönni a jóslat, de ezekhez meg már nem csak 4 mag kell, hanem erős 4 mag.

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #46 üzenetére

    GTA-ban lehetséges, de most írtam épp, hogy TR-ben pl. gyorsabb a Penya más teszt szerint. De ugyanígy emlékszem pl. a "cpu-limites" F1 sorozatra is, Crysis-re is min fps-eknél... Lehet, hogy a sor végén egyedül a GTA maradna. ;)

    szerk. Meg 1-2 friss AAA cím ahol az átlag lenne 20fps az Athlonon, a Penyán meg 15. A min fps-ben pedig "köröket" verne rá. :)

    Ár: USD-vel nem számoltam, anno ezek 15k körül voltak újan, használtan meg 10-13k között. De most is van 16k körül G4400 vagy hasonló régi proci, Sok különbség nincs erőben.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #77 üzenetére

    Van ami megy vele és van amire ugyanúgy kevés ahogy a Pentium is.
    Viszont a többség ami használható (régi játékok) inkább a gyorsabb, de kevesebb magot szereti. Szóval a végső összesítőben mégsem olyan jó pl egy Athlon.
    Nézőpont kérdése. Ha az a cél, hogy minden elinduljon akkor kevés a 2 mag, ha értelmes játék és amihez úgyis kevés arról lemond az ember akkor jobb az Intel.

    TR: Nyilván játszható, de nem nyer itt sem a 4 mag. Hiába lett levonva jelen tesztből ez a következtetés.

    Sajnos min fps nincs, de az átlag is sejteti, hogy 4 magos hengerlés nincs. Ami meglepett, hogy GTA-ban sem.
    [link]

    Egyébként én nem azt mondtam, hogy használhatatlan az AMD, épp fordítva szokott lenni, a 2 magot nem tartják semmire. Most is ez hangzott el, viszont ha tényszerűen nézzük akkor mégis jobb átlagban. Ennyi a lényeg.

  • sb

    veterán

    válasz joysefke #157 üzenetére

    Itt dobtam fel pár grafikont pár sorral fentebb. Még min fps-t tekintve is jól fut jó pár game 2 magon.
    Nem értem ez miért nem megy át senkinél...

    Ha megfordítjuk akkor persze igaz: Több pénzből i3 lenne optimális alap. De ennyi pénzből 90%-ban jobb a 2 magos Intel mint az AMD. Kivéve azt a maradék 10%-ot, 1-2 spec játék és a mindkettőn játszhatatlan játékok/jelenetek.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #180 üzenetére

    1. Nézd a min fps-t, ahol van. Ott tuti cpu limit van, mégis min fps-ben is több helyen jobb a Pentium.
    2. Ha az átlagokat nézzük is (ahol min fps nincs), hol van vga limit, ha a Pentiumon az avg is több mint Athlonon? Kitolja a Penya a vga limitet? :) :F
    3. 64-es multi 15-20k-s procikon? Azt hiszem eltévesztettük az irányt.

    Tételes cáfolatot jó lenne látni, mert amit eddig - már 3-4x - leírtam még mindig áll. A konkrét számokat is bedobtam hozzá.
    Ha régi játékot hozok gyorsabb a Penya. Most újabb, modern játékok grafikonját dobtam be, sok esetben még itt is jobb a Penya... amit én sem gondoltam volna. És továbbra is tartom, hogy nem a legújabb AAA és/vagy 64-es multi ezeknek a célterülete. Ahol vsz. találni olyat amin az AMD "lealázná" (vagy nem, vagy azon is tetű lassú lenne :) ).

    Hol tévedek én és a számok? Az is elég lenne, ha 1-2 grafikont látnék ahol a AMD jóval gyorsabb és nem 30fps alatt mennek mindketten.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák