Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xezs

    tag

    válasz RPZ #405 üzenetére

    A döntés nyilván a tiéd, és az én véleményem csak egy a sok közül. Hasonló konfiggal én azt látom, hogy itt hamarosan csere lesz nálam is. És hidd el, nálam lustább ember nem sok van, én utálok lapot meg oprendszert cserélni mert herótom van minden bizbasz beállítgatásától, amivel elmegy legalább 3-4 óra az életemből, nem beszélve arról, hogy csavarozgatok a gépházban mint egy hülye. Kinek van erre ideje? Leülök játszani aztán kész, nekem ez kell. De eljön az a pont, amikor muszáj kipakolni a régi cuccokat. Szerintem a mostani konfigoddal ha nagyon kitartó vagy, még 1-2 évig elvagy, de én mostanában kezdem feladni. Én játékoknál azt látom, hogy lehet akármilyen VGA-m (most egy 1060-as van benne, ki se hajtja, de mindegy), mindig jön a játékban egy CPU igényesebb rész, ahol durván leesik az FPS olyan 20-25 körülire. Aztán ha azon túllendül, akkor megint fel 50-60 környékére. A VGA-t igazából előre megvettem, hogy ne egyszerre kelljen sokat költeni, meg persze érdekelt, hogy ez a régi CPU mit tud egy vadi új VGA-val. Neked azt tanácsolom, hogy először vedd meg a lap+cpu+ram kombót, és hagyd a VGA-t későbbre. Így nyersz egy kis időt, és nem kell egyszerre sokat költened. Én legalább 10 éve nem vettem egyszerre CPU-t és VGA-t, mindig direkt időben eltolom a kettőt. Ja, és nézz szét a tomshardware-en CPU tesztek ügyében, és látod, hogy az AMD-k hol vannak az Intelekhez képest. Siralmas, pedig nekem sokáig AMD-m volt. És érzésem szerint a Ryzen se fog túl magasra szárnyalni, de ez csak érzés, semmi konkrét tény.

Új hozzászólás Aktív témák