Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RPZ

    tag

    válasz TTomax #341 üzenetére

    TTomax és ->Raizen<- :

    i5 6500k-val rx470-el a havernak a legtöbb játék megy kb. 60 fps-el (kivéve 1 v. 2 játékot).
    Ebből gondoltam volna, h. esetleg nekem is menne egy szarabb amd-vel, viszont egy jobb rx 480-al legalább kb. 50-55 fps-es átlagot. Egyébként pont a gtx 980 és 970 közé van belőve teljesítményben a kártya. [link]
    És bizony ma még 1440p-re is teljesen jól használható egy rx 480.

    Ezek itt azt írják, hogy nem számít egetverően a proci.
    [link]
    Viszont youtube videókban 15-25% különbséget láttam az amd és intel kihajtási képességei között, ami kellemetlen, de még így is bőven játszhatóak lennének a mai játékok.

    Persze az amd miatt szarabbak a minimum fpsek, ami később agyon tudná vágni a dolgot. Én még 30-35 fps-el is eljátszogatnék, de akkor már a min. fps az elég rusnya lenne.
    Viszont így van egy generációnyi tartalék benne és a 2018-es cuccoknak is hozniuk kellene a 35 fpst highon 1080p-ben!

    Tehát úgy sikerült megválaszolnom a kérdésemet, hogy igen jól gondoltam a dolgot :D!
    Ami szivatás lehet, az a régi architektúra, béta bios, ddr3-as ram, stb.

  • RPZ

    tag

    válasz Xezs #361 üzenetére

    Köszi szépen a véleményt!
    Nekem is volt egy ilyen sejtésem, hogy ez már egy régi semmiresejó redszer, és fölösleges tákolgatni, pláne sok évre tervezni vele.

    Csak jó lett volna két alkatrész cserével egyszerűen megoldani a dolgot, egyébként egy rémálom az egészet végigzongorázni. Van egy hatalmas CM Hyper z600-as hűtőm is, azt is jó lett volna még tovább használni.

    Így viszont, ha ez nem játszik, akkor egy teljesen új gép kellene házzal, táppal, mindennel. Egy normális intel rendszer kiépítése 250k-s költség (i5 6600k, z-s alaplap, 16gb ddr4, rx 480). Ráadásul úgy, hogy csak hébe-hóba néznék bele játékokba (hét éve játszottam kb. utoljára :D). Az elsődleges az lenne, h. stabil legyen a rendszer, szóval ha a béta bios ezt nem tudja, akkor inkább hagyom a fenébe.

    Ez a mostani phenom II x4 955 is remekül megy, csak jó lenne már egy frissebb vas, akkor a win7-et is cserélném, és akkor tényleg újszerű élményt adna a mindennapok használata során.

    Szóval nem érdemes a régi lappal próbálkozni? Mert akkor marad a teljes intel platform jövő év végén.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz RPZ #405 üzenetére

    FXeket felejtsd el (amúgy 63x0ig csak, az nem lenne nagy ugrás), add el a jelenlegi lapot/procit (~20k), aztán kb. ugyanennyit mellétéve vehetsz 2500Kt (~25k), alá meg egy Z68/77 lapot (~15k). A Z600 elég az egészséges ~4.5G körüli OChoz, ott meg igencsak jó a tempó. Tehetsz bele +8GB RAMot 10 körül, meg mellé egy RX480at is, ha arra vágysz, bár a 470/4G jobb vétel, én nem erőltetném a nagytesót, nem hoz annyi pluszt.
    So-so, kicsit átgondoltabban messze nem annyira rossz a helyzeted..

  • jedis

    senior tag

    válasz RPZ #405 üzenetére

    Én meg már nem költenék plusz pénzt, egy szinte ugyan olyan régi architektúrára, ha még gyorsabb is valamivel. :U Várd meg most már, azt a pár hetet, hogy kijöjjön a Zen, Ha csak kicsit is olyan jó lesz, ahogy azt beharangozták, és ha az ára is olyan jó lesz, akkor átrendeződik kicsit a piac szerintem árilag is, és ez a használt HW árakra is ki fog hatni. Persze nem kell új cuccot venni, se Intel, se AMD vonalon, de én már ha vennék is használtat, min 1150-est, mert bár a 1155-ös is jó ár/értékkel bír per/pill., de nem biztos, hogy az értékállósága is olyan jó lesz az elkövetkezendő pár évben, mint a 1150-esnek. Amúgy én a helyedben utána néznék a net-en, hogy ez a béta bios mennyire is stabil, és tényleg normálisan kezeli e az FX-eket, mert ha működne, egyenlőre lehet hogy az lenne a leg költségkímélőbb megoldás. Ezt a Division DX12-es tesztet én is láttam, és engem is elgondolkodtatott. :K

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • távcsőves

    senior tag

    válasz jedis #407 üzenetére

    A 1150 miért lenne értékállóbb, mint a 1155? Mindkettő "halott". A 1150-ből még van ami garanciás, ennyi a különbség. Teljesítményben meg.. Nagyítóval kell keresni a különbséget. 3470 vs 4460 ez talán ami legjobban jellemi a két platform erőviszonyát. ;] (Ivy-Haswell amiről beszélek. De a Sandy-Haswell se mérföldkő.)

    [ Szerkesztve ]

  • Xezs

    tag

    válasz RPZ #405 üzenetére

    A döntés nyilván a tiéd, és az én véleményem csak egy a sok közül. Hasonló konfiggal én azt látom, hogy itt hamarosan csere lesz nálam is. És hidd el, nálam lustább ember nem sok van, én utálok lapot meg oprendszert cserélni mert herótom van minden bizbasz beállítgatásától, amivel elmegy legalább 3-4 óra az életemből, nem beszélve arról, hogy csavarozgatok a gépházban mint egy hülye. Kinek van erre ideje? Leülök játszani aztán kész, nekem ez kell. De eljön az a pont, amikor muszáj kipakolni a régi cuccokat. Szerintem a mostani konfigoddal ha nagyon kitartó vagy, még 1-2 évig elvagy, de én mostanában kezdem feladni. Én játékoknál azt látom, hogy lehet akármilyen VGA-m (most egy 1060-as van benne, ki se hajtja, de mindegy), mindig jön a játékban egy CPU igényesebb rész, ahol durván leesik az FPS olyan 20-25 körülire. Aztán ha azon túllendül, akkor megint fel 50-60 környékére. A VGA-t igazából előre megvettem, hogy ne egyszerre kelljen sokat költeni, meg persze érdekelt, hogy ez a régi CPU mit tud egy vadi új VGA-val. Neked azt tanácsolom, hogy először vedd meg a lap+cpu+ram kombót, és hagyd a VGA-t későbbre. Így nyersz egy kis időt, és nem kell egyszerre sokat költened. Én legalább 10 éve nem vettem egyszerre CPU-t és VGA-t, mindig direkt időben eltolom a kettőt. Ja, és nézz szét a tomshardware-en CPU tesztek ügyében, és látod, hogy az AMD-k hol vannak az Intelekhez képest. Siralmas, pedig nekem sokáig AMD-m volt. És érzésem szerint a Ryzen se fog túl magasra szárnyalni, de ez csak érzés, semmi konkrét tény.

  • RPZ

    tag

    válasz Speed® #406 üzenetére

    Na, ez elsőre jó ötletnek tűnik, feltéve, h. a 2500k erős OC-vel hoz a game-ek alatt egy i5 6600k teljesítményt (mert alapon ugyanott van kb. mint az fx 8370). Kár, h. ez is 100 éves darab, bár cserélhető lenne később gyorsabb cpu-ra is.
    A legviccesebb az, hogy több tesztben is minimális előrelépést mutatnak be pl. az intelek között.
    [link]
    Mondjuk csak 450W-os tápom van, de Seasonic belsejű Corsair, az intel cpu-k meg amúgy is 90W körüliek, szóval akár az OC is mehetne talán. (Persze lehet, h a tápot is cserélni kellene 7-8 év után, és nem várni tőle még ugyanannyi működést :D)
    És jó, h. említetted, így rájöttem, h a hűtő áttehető az intel 1155 és 1150-esekre is :)! Bár nem tudom, h megvan-e még a másik fajta lefogató hozzá, de ez részletkérdés.
    Ez az ötlet rx 470-el (és plusz ram nélkül) kb. 90k ból kijönne.

    jedis:
    Igen, a Zen alakíthat némileg az árakon, bár először gondolom a nagy teljesítményt drágán adják majd ki.
    Viszont erre az intel meg előveszi a fiókból az eldugott, már rég kitalált ötleteit és kihoz majd egy +30%-os teljesítményű CPU-t :).
    A régi architektúrát azért lett volna jó tákolni, mert egyszerű megoldás, de kb. 7 éves cuccokat valsz. kár életben tartani. Az AMD ha máshol nem, akkor a min. fpsekben meg a frametime tesztekben mindenképpen rosszabb, mint az intel. Átlagfpsekben néhol egész jól tartja magát.
    Rx470-el kb 100k-ból kijönne a tákolás.

    Xezs:
    Ez az, h. én is a lehető legkisebb utánajárással és energiabefektetéssel szeretném megúszni. Pl. a ram duplázást is azért halogatnám leginkább, mert akkor el is kell adni a régit.
    Belegondolva, tényleg nem érdemes a régit még két évig lélegeztetőn hagyni.
    Most tájékozódtam valamennyire a nyomorék generációk foglalatok, magszámok, meg teljesítmények között. Rémálom ez a sok adat!
    Az is egy opció, h kb. 100k-ból vennék egy i7-es Haswellt+lapot és akkor az a következő 7 évre megint tökéletesen kiszolgálna. A régi lap+cpu-t eladva kb. 80-ból kijönne a csere.
    A 8 thread meg valsz. nagyon jól jön majd a következő években, egy i5 6600k is bottleneck lehet majd a szerencsétlen 4 szál miatt.
    Persze így bebetonoznám magamat a ddr3-ba, de ez aztán tényleg csak 2-3, max 5%-ot számít a ddr4-el hasonlított elérhető fps-ekben, szóval az talán nem probléma.
    Összköltség kb. 150k. Két részletben elosztva meg is oldható.
    Az eredeti nagyköltségvetésű jövő év végi 250k-s ötletemet (illetve a 480-at is) akkor el is vetettem.

    Mindenkinek köszönöm szépen az ihletet adó ötleteket:)! Most a 3. megoldás felé húz a szívem: masszív, újszerű, megbízható, elfogadható áron :)! Még alszom rá párat.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz RPZ #410 üzenetére

    2500K 4.5G OC nem számít kiemelkedőnek, az átlag megy annyin, 6600K szintje simán, sőt. Tápügyileg a VX450 még ma is oké, át kell nézni/nézetni, ha van bajos kondi, csere és mehet tovább..Z600 csak akkor jó 115Xre, ha kései kiadás, az alap 775ös. FXekkel felesleges összemérni, IPC csúnyán lemaradnak sajnos.
    Egyébként ha FX vonalon agyalsz, a lapod cseréje sem horror összeg..de ha már, én váltanék.

  • Gainka

    őstag

    válasz távcsőves #408 üzenetére

    Mindegy a teljesitmeny, a 1150-nek meg jobb àra ennyi, es mint irtad van garis.

  • RPZ

    tag

    válasz Speed® #411 üzenetére

    Hú nagyon vágod a részleteket :D!
    Igen, vx450-es a táp. Akkor kondifronton esetleg ránézek (vki ránéz) majd.
    Közben kitaláltam, h a jobb IPC az órajelenkénti több utasítást jelenti.

    A szent költséghatékonyság nevében akkor a te verziód is keményen benne maradt a pakliban!!
    Mostmár egyértelműen intel felé húzok, jó lenne egy kompromisszummentes rendszer.

    Viszont megtaláltam a hűtő dobozát és ez a régebbi kiadás. "LGA 1366 ready". De egyébként sincs benne egyéb lefogató. Nem lehet vmi kiegészítő csomagot találni hozzá, amivel upgradelhető 1150-es foglalatra? Mert akkor "dobhatom ki", és vehetek hűtőből is vmi más fajtát :((((.

    [ Szerkesztve ]

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz RPZ #413 üzenetére

    Annyira nem vagyok tápos, de nekem is volt anno..jó konstrukció máig.
    Z600hoz van 115X lefogató, de inkább add el és vegyél valami új hűtőt..

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz RPZ #415 üzenetére

    Van is meg nincs is..anno még itthon vettem hozzá, manapság már elvétve kapható, de leginkább rendelésre külföldi forrásból..egyszerűbb lecserélni kb., főleg, hogy nem annyira effektív, mint azt a gyártó megálmodta..egy Brocken ~10°Ct ráver lazán, fele méretben :S

    #417
    Milyen CPU hűtőt topik..vannak bőven jó megoldások kisebb méretben is. Mivel sok komponenstől függ az ajánlás, célszerű fix igényekkel kérdést feltenni.

    [ Szerkesztve ]

  • RPZ

    tag

    válasz Speed® #416 üzenetére

    Hát még ezzel is bajlódni kell :W .
    Megnéztem, manapság Brocken 2 illetve Brocken Eco van, ebből az utóbbi szimpatikus, mert teszt szerint majdnem olyan jó (+ kb. 4 fok), mint az eredeti Brocken, ráadásul még halkabb is.
    Eleve csak 600 g, és a magassága csak 15 cm!!!!!!!! Ez utóbbi megváltás lenne, mert a mostanin (16cm-es) nem igazán tudom feltenni a ház oldallapját, mert kinyomja :D. Az a - 1 cm pont ideális lenne. És kijön 10k-ból. Szóval ezt feljegyeztem a bevásárlólistára.

    [ Szerkesztve ]

  • #20691712

    törölt tag

    "A Far Cry Primal már jobban megdolgoztatta a gépet, és legkisebbre véve a grafikát sem kaptunk stabil 60 fps-t. A minimumértékek ellenben nem növekedtek, így vagy a memória volt kevés neki, vagy a rendelkezésre álló futtatási szálak, amiből ez a processzor csak kettőt tud felvonultatni."

    Baromsag.
    Egy 2500k-n gtx1050 ti-vel ultran 50 rol indul az fps majd csokken-csokken es kb. 15 perc alatt eleri a 20-at majd felugrik 60-ra akar a legdurvabb vga zabalo harcjelenet kozben is ahol sok karakter rohangal. Ez utan ujra elkezd csokkennni es akkor, a grafikailag legegyszerubb (pl barlang) resznel is leeshet 20-ra.
    Egy magot csutkaz, a tobbi kb 20%-on ha megy. (45 fokos a proci ami a hitam alatt 65)
    A videokaryta is malmozik.
    A jatek rohadt jo de dunai motor egy fos.

    Hitman.
    "A visszavett beállítások – noha jól észrevehetők a képminőségen – játékélménybeli csökkenést önmagukban aligha fognak okozni. Bár az átlag fps itt sem érte el a 60-at, ez a folyamatosság érzetét nem korlátozta."

    Kamu.
    Alig van kulonbseg az ultra es a low kozt. Ezt egy tonna youtube video is bizonyitja.
    A high es az ultra kozt a kulonbseg szinte csak shotokon guvedo szemmel eszre veheto.
    Exclusive (vagy mia tokom) fullscrenrol atrakva 6 fokot esik a proci homerseklet es ultrarol mediumra rakva ujabb 4-et. "WHY?"
    A glacier motor stabil fps-t ad, de itt meg a jatek egy vagon szar.

    Jo szar cikk lett. Kb 0 valosag alapja van...

    #418
    Azert az egyhe tulzas, hogy jol megy ....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák