Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #603 üzenetére

    "és? ez teljesen mindegy"
    Nem mindegy, mert a vga-krol es konzolokrol van szo, illetve azokrol a jatekokrol amiken az RT real time gpu-n fut. Sokadjara, nem az RT letezeset kell bizonyitani, hanem 2018 elotti jatekokra kellene pelda, ahol mint most GPU-n fut az RT real time.
    Nem ertem miert probalsz folyamatosan terelni.

    "itt csak te terelsz, aki minden héten újradefiniálja, mi is az az RT-s játék."
    Ez szerintem rad igaz, mert RT helyett hoztal Ray Castingot, Path Tracingot, CPU-n futo RT-t es a Global Illuminationt akarod eladni mint RT.

    "de igen, ott vannak lentebb a példák, azok valódi perpixel RT-k voltak"
    A fenti peldak vagy RC-koltak illetve CPU-n futo RT effektek, vagy RT-t szimulalo probalkozasok. Egyik sem hasznal real time RT-t GPU.
    A fenti peldakban ugyanezt mondjak a fejlesztok is, a Frostbite dokumentacio is, ezeket mind te linkelted. Ott van ezekben feketen-feheren, toluk, nem tolem, hogy az 2018-ig nem volt lehetseges PC-n es konzolon. Trukkoztek, CPU-n futott ez az, csak a Battlefrontba kerult be a hardverek utan a GPU-n az RT kod, ott van minden, megcafolva.

    "teljesen mindegy, hogy min futott."
    A vita szempontjabol aligha lenyegtelen, persze CPU-ra atterelni a vitat egyszerubb, ha mar 2018 elotti, GPU-n futo real time RT--re nem sikerult azota sem peldat hozni.
    Ez lett volna a feladat, mert errol volt szo.
    Aztan ugye kiderult hogy az a CPU-n futo RT valojaban RC volt, vagy az nem is megjelent jatek volt.

    "nem, RTX supportot adott hozzá hogy a marketingesek itt nyertek"
    A mod keszitoi Nvidia marketingesek? De gondolja amit akarsz, egyertelmu hogy Ray Tracinget irnak, nem RTX-et. Az RTX az az Nvidia linup neve, kevered mar sokadjara.
    A modba kerult RT-je ugyanugy fut AMD-n is, ami tamogat RT-t.

    De amikor a Minecrafhoz is jott RT mod GPU-n, ok is csak Nvidia marketingesek, teljesen mindegy, hogy AMD-n is elerheto es bekapcsolhato.

    "csak te, minden hozzászólásodban leírod hogy realtime raytrace csak most, előtte nem is hallott róla senki sem."
    Ez nem igaz. Sokadjara, ebben a hsz-ben ujra leirtam, hogy nem az RT letezeserol van szo, csak te vetted magadra ezt kereszteshaborut, hogy neked itt az RT letezeset kell bizonyitani.
    En azt mondtam, hogy 2018 elott nincs pelda olyan jatekra, amiben real time, gpu-n futott RT van. Te azt mondtad van, es ezt ugy probalod bizonyitani, hogy szerintem nem letezik RT az univerzumban, pedig tobbszor irtam ez nem igaz.

    Abban igazad van, hogy 2018 elotti gpu-n futo real time RT-s jatekokrol meg nem hallott senki sem, azota sem.

    "RTX-et használó játék van. Ami realtime RT volt, az a nintendos cucc volt. RT-t most se tud realtime számolni csak 1-2 fps-el."
    Ilyen nem letezik. Az RTX egy vga nev, amivel futtathato a real time RT:
    Nvidia RTX enables real-time ray tracing.

    A real time RT-s jatekok a standard DXR-t hasznaljak, ezt tamogatjak az RTX es Radeon kartyak is, ahogy a most megjelent Intel kartyak is.

Új hozzászólás Aktív témák