Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz kano #1433 üzenetére

    juve600: Kellene töltenie. Olyan van, hogy egyes töltőknél kísérletezik a megfelelő protokollal 1-2 percig, és utána kezd el rendesen tölteni. Minden jól érintkezik? A - C vagy C - C?

    #volte (mi az, hogy ellenőrzöm, 2G ne legyen kikapcsolva, operátornál is legyen csekkolva)
    #root nélküli volte fix
    #USB C jack adapterben kell hogy legyen DAC
    #töltő

    A nyitott bl-t semmi nem veszi észre, csak bootoláskor van az üzenet?
    Én is úgy vagyok, ha volte+5g root nélkül elérhető, akkor esetleg visszatérek a zárt gyárira. Addig marad a havi plusz 1-2 perc a frissítésnél, meg a wallet/USNF update meccs néha :).

    Ma akartam alapértelmezett kártyát váltani, de közölte a wallet, hogy rootolt eszköz, szopó (fizetés ment ettől függetlenül). 2.3 mod volt fent, rányomtam az update gombra 2.4 ment fel, most jó a wallet.

    ---
    Összefoglalóhoz egy kis összelapátolás:
    5G: egyelőre roottal van.
    VoLTE, azaz 4G hanghívás: Egyelőre ténél van, bétával Yettelnél, vodánál is.
    Roottal mindenütt.
    HentaiOS: nem rootolt, de hálózati részen engedve van a volte/5G, ennek a felrakása is adattörléssel jár.
    Bétáról vagy rootoltról simára visszatéréskor adatok törlődnek.
    Root: Gyakorlatilag minden megy vele, banki appok, stb. Havi frissítés egy perccel több roottal.
    VoLTE: Ahol már lelőtték a 3G-t, ott 2G haghívás megy nélküle. Gyakorlatilag nem túl acélos sem a 2G itthon, sem a váltás beszéd közben.
    Térerőben nem rudom igazolni hogy átlagnál gyengébb lenne a Pixel, bár egy ideje/mióta méregettem, nem nagyon olvasok ilyet. Legalábbis P4a és 12X hasonló, A53 kicsit gyengébb térerőben mint a P6a.
    VoWifi: Tudtommal csak a ténél van, diginél egy ideje bajok vannak vele - ez nem telefon függő, operátor függő.

    ----
    Elsősorban gondolom a volte, 5g a kérdés(#960), aztán alap rootolás(#429), magiskos ota(#697)?
    ---
    Volte fix patch root nélkül: [link]
    1, Install Shizuku
    2, Program megnyit, gépről telefonra csatlakozunk adb-vel [link]
    3, Elindítjuk az Shizuku szervizt a telefonon : adb shell sh /sdcard/Android/data/moe.shizuku.privileged.api/start.sh
    4, Pixel IMS letöltése, telepítése, elindítása: [link] "Allow all the time" when seeing prompt asking for Shizuku permission.
    5, Koppints az "Enable VoLTE" -re. Újraindítás.
    Ilyen ha működik a volte. 4G-ről visszavált(ana) 2G-re ha nincs (vagy 3G-re, amíg van): [link]
    A 2G kikapcsolt állapota volt a problémád korábban.
    ---
    töltés
    Töltés: Ehhez is csak egy C-C kábel (és OTG adapter) jár már (amikel a régi telefonról át lehet kb mindent másolni a Pixelre pár koppintással).
    Minden tölti, de van amikkel 1-2 percig keresi melyik protokol lesz a nyertes (addig látszólag nem tölt).
    Gyorstöltés: PowerDelivery 3.0 szabványos gyorstöltést tud eredendően (2019 óta ez az androidos, és 2014óta az ios-es direktíva), de egy jó minőségű kábellel (én 67/120W töltőhöz járó A-C kábelt vettem) a mezei buta névleges 2,4A töltőkkel is megy a gyorstöltés! [kép] , [kép] , [kép]

    Bónuszként (nem paraméterezhetően mint pl Asus/Sonynál) működik az adaptív töltés (ébresztő időpontjára tölt csak száz százalékra, éjjel 80%-on megállítja).
    Tipp: Kb 100 perccel az ébresztő előtt lesz 90%-on. Én pl karórára kelek, és csak eddig töltöm a telefont (akkukímélés végett).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák