Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz brumi1024 #13 üzenetére

    R5 nem képes egyszerre két kártyára rögzíteni, s3 igen. Szerintem és mások szerint is az s3 megoldása a jobb.

    May the Force be with you!

  • .mf

    veterán

    válasz brumi1024 #13 üzenetére

    Szerintem ez a CFe A / SD kombinált foglalat sokkal jobb megoldás; a Type A / B / C pedig egy rég előre kommunikált méretformátum, ahova az XQD-vel ellentétben nem csak a Sony gyárt (ez tartja igazán magasan az XQD árakat).

    T72: az A7S2-ben is volt már stabi. Az újdonság az a hibrid AF - az S2-ben még csak ugyanaz a C-AF-re használhatatlan CDAF volt, mint az S(1)-ben.

    BBorg: a CCD tudott global shuttert, a CMOS nem tud, legfeljebb trükközni lehet ezzel-azzal (pl. stacked sensor, mint a Sony RX100m5 és újabbak, illetve A9m1/2 - az S3 esetében is ezt vártam, de mégsem ez lett)

    Dare2Live: videóra? Egyértelműen a Sony - az R5 mint erődemonstráció érdekes volt, de mint eszköz, megbízhatatlan - és ugyanez vonatkozik az R6-ra is, még 4K mellett is random leállnak túlmelegedés miatt, és várni kell, hogy újra lehessen használni őket. Sonyból az A7m3 és A7Rm3-m4 is sokkal stabilabb, képminőségre azoknál sincs panasz, csak a fícsör kevesebb.
    Sőt, még Z6-ot is inkább, mint az R5 vagy R6-ot. Pont videóra sokan dicsérik a Z6-ot (elég meglepő) - ha vannak még FX obijaid, tudod is őket FTZ-vel használni. Illetve ott van még a Panasonic S1 / S1H, de a csak CDAF miatt a fókusz ott is gyengébb.
    FF alatt a Fuji XT4, Pana GH5/5s.

    Stauffenberg: "Amúgy a Nikonban nem nagyon látni mostanában azt, hogy versenyezne, csak rohan a mezőny után."
    Ezt már mintha múltkor is cáfoltam volna. 2 év alatt kihoztak 4 MILC vázat és több, mint egy tucat obit, melyek közül mindegyik optikailag kiváló és szépen sorba rakható racionális darab - kivéve a Noct-ot, ami egy erődemonstráció volt, szerintem tök fölösleges K+F-pénzsüllyesztő. A Z6-tal egy elég korrekt videós vázat raktak össze, majdnem akkora ugrással, mint a Fuji volt a "videó? ja hát azt inkább hagyjuk" korszak után az XH1 és azt követő vázakkal.
    A Z5 szerintem a jelenlegi legjobb belépő FF fotós váz (a videót direkt nerfelték benne, máskülönben túlságosan ránő a Z6-ra).
    A Nikon kisebb fejlesztési büdzséből gazdálkodik, mint a Canon és Sony, nem is tudnak akkorákat villantani, de amit eddig teljesítettek, az teljesen korrekt (még ha nem is értek az irányban sok dologgal egyet).
    Ha valakit ekézni akarsz: Pana sem siet obikkal (a 20-60 végre egy érdekesebb átfogás, de hoztak azon kívül más obit mostanában?); Sigma is belassult nem csak váz-, de obi-oldalon is; Tamron ugyan biztos annyi rendelést kap az FE-s obikra, hogy a gyártás se tud vele lépést tartani, de átállhatna már nagyobb MILC fókuszra és hozhatná ezeket végre RF és Z-re is; Pentax meg, "dSLR a jövő"? lol.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • p_adam

    addikt

    válasz brumi1024 #45 üzenetére

    Persze, csak oda minek a IBIS, 10-bit, Log, stb. stb. vagy akár maga a 4K is, teljesen felesleges dolgok, pl. egy GH5 is tökéletes és még abban is jóval több van, mint amire az embernek valóban szüksége van.

  • p_adam

    addikt

    válasz brumi1024 #59 üzenetére

    Ebben a helyzetben minden csúszhat, a Canon RF 70-200/2.8 meg "gyári hibás" firmware-el jött ki, amit javítottak. Nagyon jó optika lesz, mikor kijön, az 500/5.6 PF is ilyen volt, de aligha okozott gondot.

    Maga a szemléletmód más, nagyon jó állóképes kamerák jó videós képességekkel, de a Sony Canon Panasonic Blackmagic meg még a Fuji (akár még a Sigma fp is, vagy majd későbbi jobb változata) video terén több embernek lehet vonzó, a közös nevezőjük továbbra is a Canon EF bajonett, amit elég valószínűtlen, hogy valaki Nikon Z bajonettre akarna adapterezni más kamerákkal szemben, minden pont fordítva működik rajta.
    De ha valakinek a régi AI-S optikákból van egy komplett sora (mert az is mindennel kompatibilis és ugyanúgy forog minden kamerán, szépen át lehet alakíttatni videóra), akkor nagyon jó videókat tud csinálni azzal is - csak nem ez a legnépszerűbb.

Új hozzászólás Aktív témák