Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz MoonFace #5 üzenetére

    Először is, az írási ciklusok előtt is várni kell a memóriára, márpedig itt segít a kétcsatornás elérés (oda ír, ahol szabad a pálya). Azt sem feltétlen mondanám, hogy a rendszer RAM-jánál az olvasás a szinte kizárólagos művelet. Ez nem egy adatbázis (pl a PROHARDVER! adatbázisa), amit tényleg mindenki olvas, és nagyon ritkán ír. A rendszermemóriát folyamatosan írják-olvassák a programok, bár tény, hogy az olvasás a gyakoribb művelet.

    Ha a memóriába kerülő adatokat sem folyamatosan, az egyik helyre írja a program, hanem kétfelé, akkor később a visszaolvasásnál is kevesebb késleltetéssel tudja azokat begyűjteni.

    A cache-ek és a prefetch-ek is segítenek, mint ahogy azt írtad is. A lényeg tehát az, hogy a plusz sávszélességet nem tudja az EV6 miatt kihasználni a rendszer, de az egyéb gyorsulásokat igen, márpedig itt főleg a késleltetés csökkentése marad.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz MoonFace #8 üzenetére

    A RAID Stripe-os példánál maradva: valóban nem mozog gyorsabban egyik fej sem. De, mivel a két fej egyszerre mozog, ezért fele annyi ideig kell várni az ''összesített fejre'', hogy mozduljon. Vagy rosszul gondolom?

    Ha mondjuk 6 ns a latency, és én megkezdem egy 64 kb-os szegmens olvasását, 6 ns-ot várok. Ha közben meg tudom kezdeni egy másik szegmens olvasását a másik csatornán, mondjuk 1 ns-mal később, akkor 7 ns alatt kétszer kezdtem olvasási ciklust, pedig single channelnél ez biztosan 12 ns lett volna.

    ***

    (itt érveltem sokat, hogy miért van igazam...)

    ***

    A fenti példában az a legnagyobb bökkenő, hogy a szűk FSB miatt meg sem tudom kezdeni a második szegmens olvasását, mert az első szegmens átvitele fullra leköti a rendszerbuszt.

    (a fix memóriacímre írást én sem gondolom másképp, de ha mondjuk felváltva írnék és olvasnék, és fsb is lenne elég, akkor a fenti példa már működne mindkét irányba... nem?)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Aktív témák