Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz erdoke #5 üzenetére

    Már megint pongyolán és inkorrekten fogalmazol. A Plextor nem butít le semmit a BenQ 1640-eshez képest, minden írásjavító technológia ugyanúgy működik a PX-740A-ban is, mint a BenQ 1640 íróban. Hogy a BenQ tesztprogram nem megy a Plextor meghajtóval - ez teljesen nyilvánvaló dolog, de nem azért, mert le van butítva a meghajtó, hanem azért, mert ennek üzlepolitikai okai vannak. Ha valakinek fontos a minőségi ellenőrzések futtatása, a PlexTools szolgáltatásai, az a két említett Plextor írót összehasonlítva valóban a PX-716-tal jár ról, ebből a szempontból valóban a PX-740A a kisebb tudású. Olyan nehéz felfogni, hogy az emberek 99%-át nem érdekli, hogy mit és hogyan lehet keresztbeflashelni? A pufferméret meg igenis számít, pláne egy külső írónál.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz erdoke #8 üzenetére

    Pongyolán és inkorrekt módon fogalmazol most is. A hír két Plextor íróról szól, amelyek közül az egyik mellé több ''szolgáltatás'' jár a Plextor által mellékelt kezelőszoftverrel, ebben az értelemben a PX-716 a jobb író. Kész. Ennyi. Ha valaki Plextor írót vesz, az valószínűleg a kitűnő support miatt teszi, hogy két kétéves garanciával juthat hozzá, hogy tuti lesz hozzá firmware frissítés (emlékeztetlek, hogy a Plextor akkor is javtott még a más gyártóktól átvett írójának firmware-én, amikor a gyártó maga már rég nem adott kis frissítést ahhoz az íróhoz). Ellentmondásban vagy saját magaddal. Azt írod ''A felhasználók 99 %-át ugyanúgy nem érdekli, hogy 10-20 %-kal több PI/PIF hiba van a megírt lemezen, ha gond nélkül visszaolvasható mindenféle lejátszóban'', de akkor ki a jó fenét érdekel, hogy ha a Plextor PX-740A-t ha átflasheled BenQ 1640-nek, akkor lehet rajta futtatni a BenQ tesztprogramot? Folyamatosan azt írod hogy 20%-kal drágább, de kevesebbett tudó író. Miben tud kevesebbet? Hogy nem fut vele a BenQ teszprogram? De kit érdekel a BenQ tesztprogram, ha valaki Plextor írót vesz?

    Az a baj erdoke, hogy rá vagy gyógyulva ezekre a minsőégi tesztekre, a firmware buherálásra és mindent ezeken keresztül nézel, meg hogy melyik író hány nyerslemez árával drágább, mint a másik. Az a helyzet, hogy a felhasználók többsége egy-egy írót vesz évente (vagy inkább kétévente) és az alap firmware frissítést sem meri megcsinálni, nem hogy keresztbeflasheljen. Nekik az számít, hogy jó írót vegyenek, megbízható supporttal, mident írjon, lehetőleg minden olvassa, kész. És a teljes képet tekintve a support és a terméktámogatás tekintetében a Plextor bizony ráver mindenkire a piacon - igaz, ennek ára is van.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz erdoke #10 üzenetére

    A support nemcsak a garanciális eljárást foglalja magában. A kereskedő hülyeségét, akitől vetted, talán nem a gyártón kellene leverni. Ha hivatalos disztribútoron át vették volna ők, pár nap alatt cseredarabot kaptak (és kaptál) volna.

    Nem tud kevesebbet a PX-740A, mint a BenQ 1640. Ugyanolyan jól ír. Ugyanolyan jól olvas. A BenQ tesztelőprogram futtathatósága a PX-740 esetén nem az író tudásán múlik és ezt te is tudod.

    Nem a BenQ állja a Plextornak a garanciát, nem a BenQ adja el az írót a Plextornak, hanem ugyanattól a Philips konzorciumtl veszik mind a ketten. A 2 év garancia a Plextornál meg úgy is érvényesíthető, ha kereskedő, akitől beszerezted, időközben megszűnik (erre való a közvetlen RMA lehetőség és nem arra, hogy mindenképp élj vele, ha gond van az íróddal, szerintem alapból félreérted ezt a szolgáltatást).

    Én nem vagyok érzlemileg elfogult a Plextorral szemben, ha igen, akkor csakis magam felé - ha kifelé is az lennék, akkor mindenkinek Plextor írót ajánlanék, márpedig elsők között szoktam minden más írót megvenni, tesztelni és - ha jó - ajánlani, ezt te magad is tudod.

    ''...ne vegyen valaki Plextor írót drágábban, ha egyszer egy lebutított BenQ-t kap''

    Ez a baj, hogy folyamatosan valótlant állítasz. Ugyanis nincs lebutítva. Sőt, még mindig az a helyzet, hogy a Plextor 1.01-es firmware változata jobb, mint a 1640-es firmware-je.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    Az egy külön szerencsétlen dolog, hogy a Plextornak és a BenQ-nek ugyanaz a hazai disztribútora. Érthető, ha úgy döntöttek,hogy először az új Plextor modellt nyomják, bár ügyes marketinggel párhuzamosan is lehetett volna tolni a két terméket.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz erdoke #14 üzenetére

    Ha a hivatalos disztribútoron át kaptad, akkor fura, hogy 5 hét kellett, én ha beviszek a Ramirisba egy Plextor cuccot, már a következő héten ott virít a képernyőn, amikor bejelentkezem hozzájuk, hogy mehetek a cseréért.
    A WOPC-t minek kikapcsolni? Huszonöt másodperc előnyt jelent?Azt meg te is tudod, hogy ha a 1640-es firmware-t fullra kibelezik a firmware hackerek, akkor a Plextor firmware-ben is lehet majd ugyanúgy kapcsolgatni és mutyizni. Ahogy elnézem a noname lemezek írását, szerintem a SolidBurn szerintem alapból aktív ezekben az írókban, csak még nem lehet ki/bekapcsolgatni illetve kiolvasni. ;)
    A Ramiris döntése meg olyan amilyen, de ettől még nem fogják elveszteni a BenQ disztribútori státuszt, ugyanis nemcsak ODD BenQ termékek vannak.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    A WOPC letiltása nem jó ötlet, még akkor sem, ha olyan lemezre írsz, amit előtte jónak tartottál, mert
    1. Lehet, hogy pont a WOPC miatt le jó amikor korábban írtad
    2. A WOPC egy porszem, szemmel nem látható szennyeződés esetén is jól jöhet
    3. A legjobb lemezek között is van gyári hibás, amihez szintén jól jön.

    Jól írtad, én csak kiváló lemezre dolgozom, sokszor zsebre megy, hogy mennyi idő alatt végzek egy-egy sokszorosítási munkával, de eszembe nem jutna kikapcsolni a WOPC-t, főleg nem 20 másodperc előnyért cserébe. Bár a kérdés eleve okafogyott, ugyanis nem használok Philips/BenQ írókat szimultán írásra, mert ha két ATA vezérlőre 4 írót tettem, az írás során a 4 meghajtóból az egyik (mindig másik) logikai hibával leállt. Erre a dologra a mostani írók közül egyedül a PX-712 és a 716 vált be nekem, négy ATA vezérlőn egyszerre 8 író mehet szimultán és nem állnak le, csak elvétve, lemezhiba esetén. Majd ha lesz alkalmam, kipróbálom a PX-740A-t (vagy a BenQ 1640-est), hátha ezekkel már lehet így dolgozni.

    Azt írod: ''Ne arról beszéljünk, hogy melyik mennyire hasznos tulajdonság/extra, hanem azt, hogy melyiknek van több extrája, és hogyan viszonyul ehhez az árazás.''

    Szerintem meg hiába van extra szolgáltatás, ha nem akarom/nem tudom kihasználni őket. Ha valaki jó minőségű írót szeretne venni de nem kell neki akkurátus tesztelési lehetőség, akkor nyilván nem borzolja fel az ilyen - számára használhatatlan - extrák tömkelege, vagy hiánya.Ezért is nem tukmálom az emberekre a PX-716-ost, mert tudom, hogy azon extra képességei, amelyek számomra fontosak, a nagy többségnek értékelhetetlenek.

    Ha az írási sebességet, minőséget és az olvasási sebességet (tehát az író extrák nélküli használhatóságát) tekintem a legfontosabbnak, akkor PX-740A még úgy sem rossz vétel (különösen felénk nem, hiszen itt BenQ 1640-et egyelőre még nem kapsz), ugyanis jelen pillanatban, a legelső firmware frissítés után a legjobb írók közé ugrott. Gyors író és a jelenlegi szabványok szerint maximálisan kihasznnálhatsz vele minden létező lemezt - persze ez ugyanúgy áll az ikertestvérére, a BenQ 1640-esre is. Jelen pillanatban bruttó 20ezer a PX-740A. Akinek ennyit nem ér meg egy jó író, szerintem talál magának olcsóbban is Pioneert, NEC-et, stb. De ha hajlandó ennyit kifizetni, nem akar a CDSpeed programmal a laikusok által legtöbbször amúgy is félreértett PI/PO grafikonokat készíteni, szimpatikus neki, hogy 2 éves garancia van rá (amit akkor is tud érvényesíteni, ha a sarki TUTI-BEST-COMP Bt., ahol vette, egy hét múlva már krumplit árul) és akkor is lesz rá firmware frissítés, ha az eredeti gyártó már nem fejleszti (bár a BenQ/Philips ebből a szempontból példás cég), akkor miért is rossz vétel a Plextor? Mennyivel lesz kevesebb a BenQ 1640 bruttó ára induláskor? Háromezer forinttal? Többel nem hiszem, mert a BenQ 1620 is itt van még a boltokban, amit bruttó 13ezer körül árulnak. A fanatikusok meg átflashelhetik BenQ-nek, ha attól jobb nekik, vagy éppen azt a firmware-t tehetik bele, ami aktuálisan a legjobb.

    Rengeteg vidéki, kisvárosi emberrel levelezek, segítek nekik ilyen-olyan ügyekben - hidd el erdoke, ez a 2 éves Plextor garancia nagyon jól jön nekik (számtalan esetben tűnnek el boltok, cégek, a sok vásárló meg ott marad a garanciális problémájával), még akkor is, ha a postázás pénzbe kerül ilyen esetben.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz erdoke #22 üzenetére

    Te is tudod, hogy nagyon sok boltban a 2 év garancia nélküli, nem a hivatalos disztribúción át érkezett meghajtókat árulják, főleg vidéken - itt igenis fontos lehet, hogy van mód a garanciális igény érvényesítésére a gyártón keresztül is. A neten keresztül (ne adj' Isten külföldről) vásárolt termékekhez meg pláne jól jön az ilyesmi. Ha valakinek tényleg a legjobb kell - és ezt a meghajtót tartja a legjobbnak - akkor 4-5e Ft szerintem nem tétel. Ha meg valakinek az ár a legfontosabb, az meg amúgy sem az elsővonalbéli, legújabb, két hete megjelent írókból vásárol, hanem vesz egy stabil Pioneer vagy NEC drive-ot 10ezerért, aztán csókolom. Egyébként nem tudom, mi szükség lenne a PX-740A-nál bármilyen olvasási hackre, állati gyors így is. De majd meglátod ;)

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    Amúgy meg nem az álláspontoddal van a baj - elismerem , hogy én magam sokszor túlságosan szakmai oldalról nézem a dolgokat -, hanem azzal, hogy túlságosan könnyen dobálózól a ''le van butítva'' meg hasonló kifejezésekkel, holott ez - mint a mellékelt eszmecsere mutatja - ebben a formában még a leegyszerűsítve sem igaz.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz erdoke #25 üzenetére

    Ja, csak nehogy az legyen az eredménye, mint a speedhackelt Toshiba DVD-ROM olvasóknál, bírták azok a 16x-ost minden lemezen, aztán pár hónap múlva sok embernél nyekk. :(

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Sefter #29 üzenetére

    Ha valóban sikerül olyan külső házat venni, amiben kompatibilitási gond nélkül megy az íród, akkor semmivel (leszámítva, hogy azért ezek szebbek általában, mint a külön kapható keretek) - de nem árt megnézni, hogy az íród milyen külső megoldásban hajlandó hibamentesen dolgozni. Néha nem is olyan egyszerű ezt megoldani.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák