Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    Lehet hogy az LG-nél drágább lesz, de lefogadom, hogy legalább 25 dekával nehezebb is a normális mechanikának köszönhetően, ami élettartamban, hosszú távra még mindig a világelsők közé helyezi a Matsushita ODD eszközöket - és ennek évtizedes hagyománya van. A Pioneer DVR-110 DVD-RAM írásával ne legyenek illúzióid, az első próbálkozás soha nem szokott fényesen sikerülni, szóval abban nem reménykedek, hogy a DVD-RAM terén a Pioneer maradandót alkot majd az első ilyen képességű meghajtójával. Ha egy huszas körül meg lehet venni és kivételesen eljut Magyarországra ez a cucc, nagyon sokan fogják választani, a Panasonicnak óriási - megérdemelt - renoméja van még mindig az ODD piacon, 8 évvel ezelőtt mindenki a 4x-es Panasonic/Matsushita CD-íróját babusgatta ebben az országban. Persze erre most sokan nem emlékeznek - vagy még nem is írtak lemezkéket abban az időben -, de bitos vagyok benne, hogy lesz keletje ennek a cuccnak. Én legalábbis venni fogok.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz deicide #8 üzenetére

    [kép]
    Jááj, esküszöm úgy emlékezem rá, mint egy jóbarátra :)

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz neduddki #16 üzenetére

    Én láttam a hibát, de már nem szólok ha ilyet látok a magyar online szaksajtóban, mert nem sokan köszönik meg, és vvan olyan portál is, ahonnan azt a választ kaptam, hogy írjak jobb hírt, ha nem tetszik. Szóval leszoktam róla.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz bumper #19 üzenetére

    Az Audio CD-írást és a DVD-írást ne keverd, előbbinél igenis a hangminőség rovására mehet a rosszul megválasztott lemez/író/írási sebesség kombinációja a lejátszótól függően, míg a DVD-írásnál ha megy, akkor megy. Ha nem megy, akkor minőségromlás nem lesz, csak megakad aztán megáll. Az Audio CD-nél viszont lejátssza, csak az anyag fele elvész a hibajavítás hiánya miatti kényszerű interpolációs adatpótlás következtében.
    A 8x-os TDK DVD-R lemezt ne írd meg 16x-osan, lehet hogy nyögvenyelősen elolvassa majd az asztalid, de ha csak ilyen korongokat teszel bele, egy év alatt kinyírod a lejátszód érzékeny fejvezérlését, ami háromszor annyit dolgozik egy rossz jelrögzítési szinttel megáldott lemezen, mint egy ésszerű sebességgel megírt korongon. Ésszel kell megválasztani az írási sebességet.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Agyzuzo #20 üzenetére

    Az élettartam és az írási sebesség csak közvetve függ össze. Minden lemezen (akárhogy írtad meg), romlik a jelrögzítési szint idővel. A rosszul megválasztott írási sebesség (legyen akár túl gyors, vagy túl lassú, de beszéljünk inkább helytelen írási stratégiáról, ez így korrektebb, hiszen sokszor ennek nincs köze ahhoz, hogy lassú vagy gyors írásról van szó) ugyebár eleve egy gyengébben dekódolható anyagot eredményez. Na itt jön a képbe az, hogy az idővel mindenképp bekövetkező dekódolhatóság esetünkben milye szintről indul el - és eléri-e majd azt a mélypontot, amikor már nehezen, vagy egyáltalán nem lesz olvasható a lemezre írt anyag. Tehát ilyetén módon nagyon is összefügg az élettartam és a jól/rosszul megválasztott írási sebesség.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Agyzuzo #22 üzenetére

    Nincs általános képlet, de a legtöbb kommersz márka esetén nem érdemes (vagy inkább nem szabad) kihasználni a maximálisan feltüntetett írási sebességet. Vannak persze üdítő kivételek, de azért nem árt figyelembe venni, hogy a számítógépes drive-okban végzett minőségellenőrzési tesztek sokszor semmi nem érnek, és az asztali lejátszókban akadozni fog, vagy egyáltalán nem megy a PC-n még elfogadhatónak talált lemez. Azt sem szabad elfeledni, hogy az asztali lejátszókban nincs nagyméretű buffer, nincs többszörös visszaolvasási, próbálkozási lehetőség, a dekódolás nem ''gereblyézve'' történik, tehát az olvasófej nem tud olyan gyorsan fókuszálni a dekódolandó anyag spirális sávjain ide-oda, mint a PC-s meghajtók vezérlésekor, nincs 30-40 MB-os előreolvasás, ami segítené, hogy a nehezen olvasható részeknél legyen idő az újrapozícionálásra, hanem szépen sorban, a lejátszáshoz szükséges sebességgel megy, követi a dekódolási sávot és próbálja lejátszani a lemezen lécő anyagot. Ha gond van, próbál újrafókuszálni, korrigálni, de sok ideje nincs, hiszen kiürül a buffer és akadozni kezd, majd leáll a lejátszás. Valamint ha nem megfelelőenmegírt lemezt teszel be, az erősen terheli, folyamatos újrakalibrációra készteti a fejvezérlést, ami sok-sok ilyen lemez lejátszásával lassan de biztosan kinyírja az optika vezérlését a lejátszóban. Ezért érdemes a DVD-Video lemezeket CLV módban írni, de legalábbis kipróbálni, hogy melyik lemezzel milyen sebességen kinlódik legkevesebbet az asztali berendezésed.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz neduddki #28 üzenetére

    Én nagyon szívesen olvasnám a tapasztalataidat, véleményed, de mivel annyival sem tiszteled meg a fórumozó társaidat, hogy olvashatóan írj, ezért ignorálom a postjaidat. Gondolom nem érdekel, csak leírtam, hátha talán egyszer eljut az agyadig: amit csinálsz, az szerintem csak neked vicces, amúgy roppant szánalmas.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Agyzuzo #30 üzenetére

    Ha személyesen találkozol valakivel, akkor a modora, beszéde, stílusa alapján tudod meg, milyen emberrel beszélsz. Ha valakit meszólítok az utcán, igyekszem megtisztelni az illetőt azzal, hogy ne kelljen hozzám külön fordítógép, hogy érthetően adjam elő a véleményem: mert hiába a tartalom a lényeg, ha a közeg, amin keresztül közvetítem, értékelhetetlenné teszi. A netes fórumok, közösségek tagjai azt látják egymásból, amit le- vagy beírnak. Számomra ez egyfajta mentális, virtuális higiénia. Nagyon fontos, hogy amit ilyenkor látnak belőlem, az ne csak mondanivalómat tükrözze, hanem belőlem mutasson valamit és feltétlenül látszódjék a tiszteletem, amivel a többiek felé fordulok azon keresztül, hogy helyesen, olvashatóan írom le a mondandóm. Ha ehhez hozzávesszük, hogy milyen sok fiatal, kamasz, könnyen befolyásolható, rossz szokások felvételére igen fogékony emberke olvassa a fórumokat, akkor a szándékosan helytelen írás még felelőtlenség is.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Jim Tonic #34 üzenetére

    Tudom, hogy mire igyekszik utalni, én is olvastam az összes Rejtő művet, de ennek semmi értelme ebben a formában.

    Mindegy, én befejeztem az OFF-ot, bocs.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz neduddki #36 üzenetére

    Mi volt a kérdésed?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák