Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pepepapa

    tag

    válasz Panther #7 üzenetére

    Ezen már én is spekulálgattam sztem életképes ötlet talán azzal a kiegészitéssel, hogy egy csövön szivhatná a friss levegöt a házon kivülről és folytatólag a másik csövön a meleg levegőt teljes egésszébe ki lehetne tessékelni a házon kivülre már sztem az sokat javitana a hütő teljesitményen, hogy nem kavarog bent a meleg levegő mert a mostani rendszerek egy részét a meleg levegőnek forgatják vissza ami ugye nincs jó hatással a hőleadásra a be-és-ki vezető cső lehetne ''harmonika'' gumi, hogy acustikailag ne erösitse a légáram és a ventilátor zaját, a venti meg a rendszerből adodoan lehetne 9-10 cm-es és igy alacsonyabb ford-kissebb zaj- megfelelő légáram. a hőcserélő ''borda'' természetesen vörösréz. gondolom a memoriák is dijaznák, hogy nem a procról lejövő forró levegöt kapnák.Ha nagyon ráérnék egyszer lehet meg is csinálnám. Bár épp három napja vettem egy glac iglo 2500-prot. Amire RICHARD gondolt valszinü a coolink H1-H2-twinbreez aminek nagyon is szimpatikus légáramlási mutatoi vannak a mem és a többi alaplapi alkatrész szemszögéből nézve szivja a friss levegöt a meleget pedig a ház oldalára merőlegesen fujja ahol az jól egyben tartható esetleg egy oldalsó és a ház hátán lévő ventivel a házból könnyen kitessékelhető. nagyon szimpi ha rézből volna csak ilyet váklasztanék de sajna csak a magja az a borda alu bár igen jól van integrálva. bocs ha kicsit hosszu lett.

    Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

Aktív témák