Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz 747 #25 üzenetére

    Index hír: 100 GB-os blue-ray
    http://index.hu/tech/ihirek/?main:2005.05.20.&222870
    4 réteg, 216 MB/s elvi írási sebesség. (utóbbit szvsz évekig semmi s

    Ha így megy tovább, úgy tűnik mégis a HD-DVD lesz temetve :(((

    Nagy kár, nekem is a HD-DVD volt a szimpatikusabb, pont a 0,6 mm-es védőréteg miatt.

    A DVD-re mint archiválási eszközre is azért szoktam át (részben), mert ha jó minőségű az alapanyag, szinte elpusztíthatatlan.

    Ha a BR fog elterjedni -márpedig úgy néz ki-, újra szophatjuk vele a CD-s korszak letűntnek hitt átkát, az adathordozók fizikai sérülékenységét, szorozva 15-el a nagyobb adatsűrűség miatt. Nem 0.06 mm az a 0.1, mint a CDknél?
    Mi a fenének kellett ezt a rossz ötletet újra elővenni? Eredetileg -úgy tudom- pont a vékony védőréteg miatt tokosra tervezték, de újabban ahogy olvasom, visszatértek a csupasz korong koncepcióhoz. Broáááf...
    A ''szuperkemény védőréteg'' egy marketing shit. Majd minden CDRW-re ráírják újabban és attól még ugyanolyan megbízhatatlan hulladék.

    Mellesleg, nem azért kezdték el az egész blue-rayt fejleszteni annak idején, mert a DVD-t túl könnyű volt másolni és túl olcsó lett? Remélem, akármilyen übergenya védelmet terveznek a BRbe (valam készül az biztos) ugyanúgy feltörik qrva gyorsan, mint a DVD-t.

    100 GB _egy_ filmre? Vajon a jónép hány %-ának van olyan TV-je amin érdemes DVD-nél nagyobb felbontású filmeket lejátszani? A HDTVt már 20 éve tervezgetik, mostanáig nem lett belőle semmi, nem lehet olyan olcsóra csinálni hogy a 3. világban (pl. M.o.) is el lehessen adni. Nem egy kolosszális másolásvédelmi trükk ez az egész?
    Gondolom, 10 év múlva lesznek megfizethető árú írható BR lemezek és írók, addig ugyanaz lesz a móka, mint a DVD->DivX korszakban a 90-es évek vége felé...

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák