Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    Az ATI-nak az R300 óta két fejlesztőtársasága van, az egyik ha jól tudom Kanadában a másik meg valahol az USA-ban (asszem California, de nem az NV-re gondolok). Ha jól sejtem az Nvidia FX fiaskója és az R300 bravúros DX9 rajtja környékén döntött az M$ arról, hogy ki tervezi majd az új XBox grafikus alrendeszerét. A DX9 és a HLSL (high level shader language) kicsiszolásakor az M$ és az ATI között volt nagy együttmőködés. a Microsoft simán megcsinálhatta hogy cakk pakk megvette az R300 fejlesztőgárdáját, és rájuk bízta a nagy melót, hiszen már bizonyítottak.

    Az ATI biztosan hatalmas pénzekről állapodott meg, hiszen elengedte a legjobbjait. Ez lkátszik is a nem túl innovatív, R300-ról táplálkozó R420-on, amibe még az SM3.0-t sem sikerült belekínlódni, architektúrális oldalon semmit nem fejlődött.

    A pénzeknél is nagyobb kérdés a know-how átvétele, erről gondolom a Microsofttal alaposan megállapodtak. Valószínűnek tartom azt is, hogy ''időzáras'' az Xbox GPU technológiája, vagyis az ATI csak néhány év múlva használhatja fel az ott szerzetteket.

    De persze mindez lósz@r és esti fény annak tekintetében hogy az XBox 3×2 3,2 GHz-es procit kapott, a PS3-ban meg egy olyan Cell architektúra alpul, amiről már most legendák terjengenek. Ráadásul erre jön még a korábban már emlegetett PC Game hanyatlás, szóval több szempontból temetni lehet a perszonál kompjúteres játszást. A hardver egyszerűen túl drága, nem tudja felvenni a versenyt az optimalizált célhardverekkel, ormótlan, az x86 architektúra visszafogja és az a generáció, amelyik ahhoz szokott, hogy számítógépen játszik már kiöregedett.

    Szerintem az Nvidia vs ATI, Intel vs AMD csaták helyett rövidesen Sony vs M$ csata lehet (sőt már van is) a játékos kedvű fiatalok megszerzéséért. Mivel a két nagy gyártó nem aprózza el és a hardver mellett a softver piacot is ellenőrzik, ezért csökkenhet az egész bizniszből táplálkozók száma. A konzolokat hardverileg évekre előre megtervezték, most a szoftveres support és a kiadók politikája lesz a nagy kérdés, abban meg nem lehet akkorát mellényúlni mint mondjuk egy GeForce FX-nél vagy Prescottnál.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák