Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Oliverda #55 üzenetére

    Az X-Fi Xtreme Music jobban szól, mint az AU2 ZS (tudom, mert volt mindkettő), de ez az új belépő szintű X-fi rém gagyinak tűnik, gondolom a Live! 7.1-et hívatott leváltani. Egyébként az X-Fi-ben rengeteg újdonság van az Audigy-hez képest (már ezért sem lehet holtvágány), de ezek nagy részét csak Audio Creation módban lehet használni. Egyébként, az EMU20k1-es processzorban rengeteg erő van, remélem az X-Fi-hez is ki fognak adni 3rd party driver-t (a'la kX project).

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Oliverda #63 üzenetére

    Hát igen, ki mire használja a hangkarit. Szoktam filmet nézni meg játszani is, de sokszor zeneszerkesztésre használom (persze, csak amolyan amatőr szinten... :B ), tehát nekem nem volt fontos DD Live!, ugyanakkor megértem azt is amit mondasz, mert simán lehetne egy ilyen kaliberű kártyában.

    Hogy mikor fogják kiaknázni a lehetőségeket, azt nem tudom, mivel a Creative driverek még mindig rettentő bug-osak, majd' 1 év elteltével is (Audio Creation módról beszélek, van amikor egész egyszerűen elszállnak a beállítások, az 1 msec-es ASIO-t nem bírja a driver, a 3/4 Aux effekt nem szól a MIDI szintin vagy csak egyszerűen 10 perc amíg kilép a windows-ból a gép...). De egyébként az Audigy procija is jóval többet tud, mint amit a Creative driverek engednek, ha valaha próbáltad a kX drivert, akkor tudod miről beszélek.
    Az EAX 5.0 egy remek dolog játékokban, de mivel a 4.0 összes funkciója sem volt még egyetlen játékban sem kihasználva, nem tudom az 5-öst minek kellett erőltetni... (Max a 128 csatorna lesz kihasználva, de most őszintén: Te meg hallod hogy 64 vagy 128 hangot hallasz egyszerre?)

    Egyébként először EMU 0404-es karit akartam venni, de mivel az meg CSAK zenélésre jó, ezért maradt az X-Fi, ami tényleg 3 in 1, ha egyszer lesznek 100%-os driverek (hozzáteszem megtudtam azt is, hogy az X-Fi meg az EMU 0404 nem működik egy gépben, ez már tényleg pofátlanság a Creative részéről...). Kezdenek ők is olyan lenni, mint 10 évvel ezelőtt a Gravis cég, hogy eszméletlen jó hardvereket gyártanak, a software hozzá meg 1 kalap kaki (pedig pont emiatt (is) sikerült kiszorítani a Creative-nak a Gravis-t annak idején, de mint írtad te is: most nincs konkurenciájuk... ).

    A Firewire port hiánya nem zavart, minden cuccom USB-s, a FlexiJack már inkább, de gondolom ez azért van, hogy ha egyszerre akarsz sok mindent csinálni, akkor vedd meg a nagyobb X-Fi-k valamelyikét, azokhoz már van külső vagy belső rack. (Esetleg vedd meg külön, csak nem nálunk Mo.-n... :DDD ).

    Szóval a kártya nagyon-nagyon jó, elméleti tudása a kb. 10x drágább cuccéval vetekszik, csak a Creative-nak sikerült ezt visszaszoritani az ''ügyes'' driver-ekkel. Én a 3rd party driverek-ben bízom, remélem lesz valamikor...

    [Szerkesztve]

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Stalker-2572 #77 üzenetére

    Nem értem mi bajod, hogy lenne az Audio ua. mint az Xtreme Music? Az Xtreme Music-ban minden megvan, amit nagyok tudnak (kivéve az X-RAM-ot, helyette 2MB Cache van benne): aranyozott hátlap+csatlakozók és a 10000+ MIPS-es proci. Az Audio mindezt szoftveresen csinálja (gondolom max. EAX 3.0-t bír), szóval mint írtam egy előző hsz.-ban, valszeg a Live! 7.1-et fogja váltani.

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Chase #80 üzenetére

    Ez jó kérdés, tudtommal a Creative sohasem volt híres arról, hogy kompatibilis lenne házelőlapi cuccokkal... SZVSZ ez inkább egy olyan csatlakozó, amivel későbbi Creative upgrade-eket tudsz majd összekötni (pl. Platinum Front Bay).

    "War does not determine who is right - only who is left."

Új hozzászólás Aktív témák