Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz tray #4 üzenetére

    OFF

    Magyarország egyik legnagyobb hazai bankjában Windows-t használnak (még szerverre is). Az amerikai-orosz űrállomáson Windows-t is használtak (volt egy cikk, melyben viszonylag szűrve megvoltak az űrhajósok párbeszédei, amikor az egyik laptopjuk, majd a teljes rendszerük lefagyott, és az orosz oldalról egy ismeretlen rendszerű géppel próbálták pl. a légcserét működtetni).

    A NATO-t nem tudom.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz Zsiba #78 üzenetére

    Csak az a probléma, hogy ma már minden MS-termék ISZONYATOSAN bonyolult... Ezt úgy értve, hogy el sem lehet képzelni, mennyire. :)

    Pl. tesztelni akarod az Office Infopath-t és Porjectet. Ha mindenestül meg akarod nézni, kell hozzá egy Project Server, ahhoz nem árt egy SharePoint Services. Ahhoz egy Windows 2003, ha Active Dir is van hozzá, még jobb. Beállítod az IIS-t... Folytassam? :)

    És ez csak egy nyamvadt Office, elvileg arra való, hogy szöveget/képet létrehozz, és esetleg másoknak is hozzáférhetővé tedd. Mindez az egyszerűség jegyében ma már ott tart, hogy 1 gigányi programot kell feltenni, külön szervereket üzemeltetni (elég bikákat). Sok szép és jó van bennük, de milyen áron?

    Ráadásul az említett bonyolultság miatt egyszerűen lehetetlen kiszűrni a hibákat. Annyi komponens épül egymásra, és ezek a komponensek önmagukban is nagyon bonyolultak, az alapvető beállításukkal is sokat kell tökölni.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz Zsiba #80 üzenetére

    Nem, félreértettél, az alaposságot nem vitatom. Csak azt írtam, hogy - hiába tesztek meg mindent - egyszerűen képtelenség rendesen tesztelni, mert a mai Office nagy része már nem is Office, hanem egy kicsi oprendszer, egy kicsi webszerver, ez+az. Ha tesztelni akarod a Word helyes működését, tesztelned kell mellé még ezer más, laikus szemmel nézve nem odatartozó komponenst is.

    Egyébként munkámból adódóan én pedig a tesztelés folyamatát tudom jól követni. Elég meglepő, hogy egy telepíthetetlen build (szó szerint!) a következő verzióra mennyire meg tud változni! :)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Aktív témák